erturgut sanat iletişim
İzmir'de Müzik, Resim, Tiyatro, Fotoğraf, Yazarlık, Dans, Yaratıcı Drama, Diksiyon Kursları

Tiyatro Kursu İzmir


Erturgut Sanat Merkezi > Tiyatro > Tiyatro Kursu İzmir

Tiyatro Kursu İzmir | Tiyatro Dersi İzmir | İzmir Tiyatro Kursu | İzmir Tiyatro Kursu | İzmirde Tiyatro Eğitimi

Tiyatro Kursumuzla ilgili ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayın

 

Doğaçlama Tiyatro Kursu Nedir?

Doğaçlama Tiyatro, oyuncuların anlık olarak rol yapmalarıyla gerçekleşen, doğaçlama oyun teknikleriyle sergilenen, grup olarak hareket etmeyi, yaratıcılığı, özgüveni ve konsantrasyon gibi yetilerin üzerine odaklanan, eğlenceli bir ortamda stresten uzak şekilde yaratmaya ve yaratıcılığa yönelik bir tiyatro biçimidir.

Günümüzde televizyonlarda da örneklerinin yer almasıyla iyice popülerleşen ve bir çok kişinin nasıl bir şey olduğunu klasik tiyatrodan daha iyi bildiği bir tiyatro biçimidir. Diyaloglar, oyunun olay örgüsü, mekan, her şey tamamen doğaçlama olarak gelişir, izleyicilerin de katılımıyla daha canlı ve daha eğlenceli bir hal alır ve etkileşim içerisinde olduğu için hem oyuncular hem de izleyicler daha çok eğlenmektedir.

Metne bağlı bir tiyatro olmaması, ezberin olmaması katılımcıların stresten uzaklaşmaları için bir seçenektir, doğaçlama tiyatro derslerinde tamamen sizin yaratıcılığınıza, doğaçlama gücünüze bağlı olarak eğlenceli bir tiyatro eğitimi gerçekleşmektedir.

Günümüzde ülkemizde futbolun popülerliği nasılsa Amerika, İngiltere, Kanada gibi ülkelerde de doğaçlama tiyatro aynı şekilde popülerdir ve günden güne ülkemizde de tanınmakta ve popülerliği, katılımcı, oyuncu ve izleyici sayısı da artmaktadır.

Doğaçlama Tiyatro Kursunun Gereklilikleri Nelerdir?

Doğaçlama Tiyatro Kursumuza yazılmak için her hangi bir gereklilik veya yeterlilik aranmamaktadır, aradığımız tek şey tiyatroya ve eğlenmeye istekli olmaktır, yaratıcılık kişinin içinde olan bir şeydir, tiyatro kursumuzda verdiğimiz eğitimle içinizdeki yaratıcılığı nasıl kullanacağınızı, nasıl yönlendireceğinizi öğretmekteyiz.

Doğaçlama Tiyatro Kursunun Yaş Sınırı nedir? Kimler Doğçlama Tiyatro Eğitimlerine Katılabilir?

Bu işin yaşı yok, ister 5 ister 85 yaşında olun, ben yapamam, çekinirim, bu yaştan sonra olmaz demeyin. İsteyen herkes, her yaşta tiyatro eğitimi alarak doğaçlama tiyatro sahnelemeye başlayabilirler. Doğaçlama Tiyatro Kurslarımızda ilk ders, ücretsiz tiyatro deneme dersi olarak gerçekleşmektedir ve ismini yazdırarak siz de ücretsiz olarak doğaçlama tiyatroyu deneyimleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken aramak ve ders için isminizi yazdırmak, denemesi bedava!

Doğaçlama Tiyatro Kursunun Faydaları Nelerdir?

Doğaçlama Tiyatro Kursu stres atmanızı sağlayacak sanatsal bir terapi niteliğindedir, çekingenliğinizi üzerinizden atmanızı ve yeni insanlarla birlikte ortaya eğlenceli bir şeyler çıkarabilmenizi sağlar. Doğaçlama tiyatro oyunları eğlenceli vakit geçirirken bir yandan sosyalleşmenizi ve hayatın rutininden uzaklaşmanızı sağlar.

Doğaçlama Tiyatro Kurslarınızın Günleri ve Saatleri Nasıldır?

Doğaçlama Tiyatro Kurslarımız haftada 1 gün 3 ders olarak yapılmaktadır. Dersler gün ve saatleri çalışanların ve okuyanların çalışma ve okul saatlerine denk gelmeyecek şekilde ayarlanmaktadır.

Doğaçlama Tiyatro Kurslarının Fiyatları nelerdir?

Doğaçlama tiyatro kurslarımızın aylık ücretlerini öğrenmek için tiyatro kursumuza mail atabilirsiniz.

Aşağıdaki anahtar kelimeleri de arıyorsanız doğru yerdesiniz;

tiyatro kursları izmir – tiyatro kursu izmir bornova – izmir tiyatro kursu ilanları – izmir çocuk tiyatro kursu – tiyatro kursu izmir karşıyaka – izmir tiyatro özel ders

 

Erturgut Sanat Merkezi

Murat Erturgut

Telefon:

0232 368 88 08
0507 95 96 333

Etiket: , , , , , , , ,

erturgut sanat merkezi Aşağıdaki İlginç Yazıları Okumanızı Öneririz