erturgut sanat iletişim
İzmir'de Müzik, Resim, Tiyatro, Fotoğraf, Yazarlık, Dans, Yaratıcı Drama, Diksiyon Kursları

Piyano Kursu İzmir Karşıyaka’yla Piyano Öğrenme Garantisi


Piyano Kursu İzmir Karşıyaka’yla Piyano Öğrenme Garantisi

İzmir’de piyano kursu almak isteyenlerin, piyano dersi arayışında olanların, piyano kursu fiyatlarını merak edenlerin çözümü bu yazıda!

+ Öğrenme garantili piyano dersleri
+ Kişiye göre özel piyano dersi programı
+ Sosyal, eğlenceli, keyifli ve tam donanımlı ortam
+ İzmir’in en uygun piyano kursu fiyatları
+ Uygun fiyata, piyano öğretmenlerimiz tarafından önerilen piyano satışları!
+ Kısa sürede 100’lerce şarkı öğrenme garantisi

Az zamanda, hızlıca piyano çalmayı öğrenmek istiyorsanız 0507 95 96 333 nolu telefonumuzdan bizi arayıp ücretsiz piyano deneme dersleri için randevu alabilirsiniz.

Türkiye’nin en iyi sanat merkezlerinden olan Erturgut Sanat’a ve İzmir’in en iyi piyano kursuna davetlisiniz!


Ayrıca aklınıza takılan tüm sorular için Kursa Başlamadan Önce Bilinmesi Gereken 6 Şey yazımıza tıklamanızı ve okumanızı kesinlikle öneririz. 


“Piyano Kursu İzmir Karşıyaka “ yazımızda cevaplarını bulabileceğiniz bazı sorular;

– Piyano çalmaya başlamak için hemen eve piyano almalı mıyım?
– Piyano çalmak zor mu, ne kadar zamanda piyano çalmayı öğrenirim?
– Piyano kursu fiyatları ve piyano fiyatları ne kadar?
– Piyano çalmaya başlamak için üst ve alt yaş sınırı var mıdır?
– Herkes piyano çalabilir mi?

Piyano kursu İzmir Karşıyaka‘da Erturgut Sanat’ta alınır!


Sosyal medya hesaplarımızı takip edip etkinlik ve atölyelerimize ücretsiz olarak katılmak ister misiniz? Erturgut Sanat Sosyal Medya Hesapları


Çalması ayrı, su gibi sesiyle dinlemesi apayrı zevk veren, bir yerin cennete dönüşmesi için onun orası olması yetecek, insan beynini aktif olarak kullanmaya zorlayıp sınırlarını arttıran, başka bir müzik aletine ihtiyaç duymadan tek başına da harikalar yaratıp dinleyenleri büyüleyen, on parmağa, on marifet yükleyen, çalmak için hiç bir yaşın geç olmadığı, her büyük müzisyenin ilk sevgilisi olan, insanı içine çeken, diğer enstrumanlar gibi alıp bir yere götürdüğünüz değil, sizin onun ayağına gittiğiniz asalette, belki de hayatın müzikal karşılığıdır piyano!

Piyano çalmak için hiç bir yaş ne erken ne de geç değil, bugün ilk adımı atmak için tam zamanı!


Piyano Kursu İzmir Karşıyaka ile Piyano Çalmak Çok Eğlenceli ve Kolay!

Piyano Kursu tam donanımlı bilgisayarlı sınıflarda birebir özel ders olarak yapılmaktadır. Hem çocuklar hemde yetişkinler için olan derslerimizde, dersin gün ve saati ders alacak kişinin isteği doğrultusunda belirlenmektedir.

Tamamı piyano alanında profesyonel, konservatuar eğitimli öğretmenlerimiz tarafından verilen piyano derslerimizde kişiye özel olarak hazırladığımız piyano kurs programları sayesinde öğrenciyi en kısa sürede başarıya ulaştırmak için çalışmaktayız.

Piyano dersi konusundaki tecrübeli, iletişim gücü kuvvetli eğitmenlerimiz sayesinde bugüne kadar her yaştan bir çok insanın tercih sebebi olan Erturgut Sanat Merkezi, kaliteli eğitim anlayışı ve uygun fiyatları doğrultusunda çalışmalarını yürütmektedir.

Piyano kursu alanların, piyano öğrenme süresini çok kısaltacak bir yazı hazırladık sizin için, bu yazıyı okumayan biri 6 ayda öğreniyorsa bu yazıyı okuyan 3 ayda öğreniyor! İşte o yazı burada; Piyano İle İlgili Bilinmesi Gereken Şeyler


♥ Piyano kursuna başlamak için evinizde bir piyano olmak zorunda değil.Ders dışında da müzik kursundaki piyanoları kullanabilirsiniz.
♥ Piyano çalmak zor bir süreç değildir, piyano en temel müzik aletidir diyebiliriz, öğrenmesine de diğer müzik aletlerine göre biraz daha kolay diyebiliriz.
Piyano satın almak isterseniz doğru piyanoya karar verme ve satın alma sürecinde piyano öğretmenlerimiz destek olmaktadır.
♥ Piyano dersleri bireysel ders olarak yapılmaktadır.
♥ Piyano kursunun günleri ve saatleri sizin ve öğretmenin ortak uygun gününe göre belirlenmektedir.
♥ Piyano kurslarına kayıtlar sürekli olarak devam etmektedir.
♥ Piyano kursunun fiyatlarını öğrenmek için kursumuzu arayabilirsiniz.
♥ Piyano dersi almaya başlamadan önce ücretsiz deneme dersine gelebilir ve gerçekten piyanoya olan yatkınlığınızı görebilirsiniz, size telefonda söylenen hiç bir şey ücretsiz deneme dersi kadar faydalı olmayacaktır.
♥ Piyano Kursu İzmir yazımızı sonuna kadar okumanızı kesinlikle öneririz, çünkü bu yazıda detaylı olarak bir çok soru cevaplanmıştır ve bu sorular öğrencilerin en çok merak ettiği sorulardır, sağlam bir başlangıç yapmak isterseniz lütfen bu yazıyı sonuna kadar okuyun, ayrıca aşağıdaki keyifli videoyu da izleyebilirsiniz (:


Piyano Kursunun Faydaları

Çocuk yaşlarda zihinsel, bedensel ve sosyal gelişimin en hızlı olduğu dönemde piyano eğitimine başlamak için gayet uygun bir dönemdir fakat bu sadece piyanoya çocuk yaşlarda başlanabileceği anlama gelmez, müziğin yaşı yoktur. Aynı zamanda günlük hayatın sıkıcı ve yorucu temposundan uzaklaşmak, hayatına sanatla renk katmak isteyen kişilerde bir terapi niteliğinde piyano derslerini tercih etmektedir. Her yaştan kişileri bu tecrübeyi deneyimlemek için aramızda görmek bize m

utluluk verecektir.


Doğru Piyano Kursuyla 100’lerce Şarkı Çalabilirsiniz!

Piyano, kökeni eskilere dayanan ve klavsen’in geliştirilmişi olarak adlandırılan tuşlu bir enstrumandır. Üretim şekli itibari ile duvar tipi (dik) ve salon tipi (kuyruklu) olmak üzere iki çeşidi vardır.

Piyano forte İtalyanca “hafif ve güçlü” anlamına gelen kelimelerden meydana gelmiştir. Daha sonraları kısaca piyano denilmiştir. Atası sayılan klavsen’den farkı, tuşlara uygulanan güce karşı çıkan seslerin doğru orantıda değişken olmasıdır.
İlk piyano 1700’lü yıllarda Floransa’da “Bartolomeo CRISTOFORI” tarafından yapılmıştır.


Piyano Kursu Programı

Piyano kurslarımızda piyano ders programları kişiye özel olarak yaş grupları ve beklentileri doğrultusunda hazırlanmaktadır ve bu sayede kişi beklentilerini tam olarak karşılamakta ve piyanoda en hızlı şekilde sonuç alabilmektedir.

Piyano teknikleri, gam çalışmaları ve arpej çalışmaları, akor kurulumları üzerine çalışmalar yapılmakta ve bununla beraber temel müzik bilgisi, fa anahtarı, sol anahtarı nota okuma eğitimi, temel armoni bilgisi eğitimi verilmektedir. Ayrıca Klasik Batı Müziği, Jazz ve Blues Müzik, Popüler Müzik tarzlarında repertuvar çalışmaları yapılmaktadır.


Piyano Kursu Gün ve Saatleri

Piyano Derslerimizde gün ve saatlerimiz öğrencinin uygun gün ve saatleri doğrultusunda belirlenmektedir. Çalışma saatlerimiz 09.00 -23.00 arasıdır. Esnek çalışma saatlerimiz çalışanların ve öğrencilerin iş ve okul sonrasında da piyano dersi alabilmelerine olanak sağlamaktadır. Haftanın 7 günü piyano kursu vermekteyiz.


Piyano Etkinlikleri

Piyano kursiyerlerimiz isterlerse, bateri, keman gitar veya şan öğrencilerimizle beraber grup çalışmaları yapabilmektedir ve böylelikle çalışmalarına hem sosyallik hem de eğlence katmaktadırlar. Ayrıca isterlerse düzenlenen organizasyonlarda da yer alabilmektedirler.


İzmir’de Piyano Kursuyla ilgili Sık Sorulan Sorular

Ne Kadar Zamanda Piyano Çalmayı Öğrenebilirim?
Piyanoyu ne kadar kısa sürede öğreneceğiniz piyanoya olan ilginiz, yeteneğiniz ve piyano çalışmaya günlük ayırdığınız vakitle ilgilidir. Fakat 2. ayınızdan itibaren piyano parçaları çalmaya başlayabilirsiniz.

Evde Piyanom Olmadan da Piyano Kursu Alabilir miyim?
Evde piyanonuz yok ve çalışmanız sorunsa, istediğiniz zaman sanat merkezimize gelerek sanat merkezimizdeki piyanolarda çalışma yapabilirsiniz. İstediğiniz saatleri belirterek size uygun şekilde sanat merkezimizde piyano çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Piyano Dersine Başlamak İçin En Erken Yaş Kaçtır?
Piyanoya başlamak için uygun olan en erken yaş 5’tir. Fakat bu tamamen öğrencinin ilgisiyle alakalıdır. Küçük yaşlarda bir konuya odaklanmada sorun yaşanacağı için, piyano dersine gelecek öğrencinin tamamen kendi isteğiyle derse katılması ve evde ailesinin desteğiyle piyano çalışmalarını sürdürmesi çok önemlidir.

Piyano Kursu Almaya Başlamak İçin Geç mi Kaldım?
Piyanoya başlamak için hiç bir yaş geç değildir, piyano kurslarımız her yaş için uygundur, doğru eğitimle hobi amaçlı piyano çalmanın bir yaş sınırı söz konusu değildir, isterseniz 90 yaşında olun yine de piyano eğitimine başlayabilirsiniz, yeter ki istekli olun ve çalışmaya vakit ayırın.

Aylık Piyano Kurs Ücretleriniz, İzmir’de Piyano Kursu Fiyaları Ne Kadar?
Piyano kurslarımızın aylık ücreti için 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir veya msn@erturgutsanatmerkezi.com adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz. Ayrıca kampanyalı fiyatlarımız kişi sayısıyla sınırlıdır, lütfen telefonda konuyla ilgili bilgi alınız.

Piyano kursunuza nasıl gelebilirim, ulaşım gerçekten çok mu rahat?

Evet, piyano kursumuz çok merkezi bir konumda, İzmir’in her yerinden Karşıyaka, Mavişehir, Atakent, Hatay, Balçova, Narlıdere, Bornova, Alsancak, Konak, Güzelyalı, Yeşilyurt, Karabağlar, Buca ve hatta Urla gibi yerlerden kolaylıkla ulaşabilirsiniz, piyano kursumuz Manisa ve Aydın gibi illerden de çok tercih edilmektedir, İzmir içi ulaşım hiç sorun olmamaktadır. Metro, otobüs veya vapurla piyano kursumuza kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


Piyano ile ilgili çok ayrıntılı bilgi için lütfen “piyano kategorisi” ne tıklayınız.


Piyano belki de en temel müzik aletidir diyebiliriz. Her yaştan birey için uygun olması ve şık duruşu piyanoyu çok tercih edilen bir müzik aleti haline getirmiştir.

İzmir’de piyano dersi almak isteyenlerin akıllarındaki soruları cevaplamak için oldukça samimi bir yazı hazırladık. İzmir Karşıyaka’daki Piyano kursumuza gelip aklınızdaki soruları sorabilirsiniz fakat ondan önce bu yazımızı okuyarak bir çok sorunuza cevap bulabilirsiniz.


Piyano kursu İzmir Karşıyaka yazımıza başlamadan önce piyano kursu öğrencilerimizin en sık sorduğu bazı soruları cevaplayarak başlayalım;

İzmir’de piyano kursu ücretleri, piyano kursu ders fiyatları ne kadar?
Piyano kursu fiyatlarımızla ilgili, aylık ders ücretlerimiz, kurs fiyatları kampanyalarımız için bize telefon veya mail yoluyla ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

Piyano kursunuz İzmir’in neresinde yer alıyor?
Piyano kursumuz İzmir Karşıyaka‘da yer alıyor, piyano kursu İzmir Bornova, piyano kursu İzmir Alsancak, piyano kursu İzmir Balçova gibi aramalar yapıp sitemize ulaştıysanız hiç bir problem yok, rahatlıkla Karşıyaka’daki kursumuza rahatlıkla gelebilirsiniz.

piyano-kursu-izmirSaatlerce yalnız kalsanız bile sıkılmayacağınız bir müzik aletidir piyano. Diğer müzik aletlerinin sesi de güzeldir elbet fakat hiç bir müzik aleti tek başına piyano kadar güzel tınlamaz denilir. Piyano çalmak sizi etrafınızdan soyutlar, piyanonun sesi sizi alır götürür. Dokunması ayrı, dinlesi ayrı, izlemesi ayrı ve çalması apayrı bir keyif verir insana. Aynı zamanda büyük bestecilerin en yakın arkadaşıdır ve büyük bestecilerin en yakın arkadaşıyla arkadaş olmak bir ayrıcalıktır kesinlikle. Ayrıca asilliği duruşundadır, alıp bir yere götürdüğünüz bir müzik aleti değil, çalmak için ayağına gittiğiniz şık bir müzik aletidir.

Piyanonun verdiği keyif ve güzelliği kelimelere sığmaz, anlatmakla bitmez, en iyisi sizi ücretsiz deneme derslerimize davet etmek ve bu güzelliği gözlerinizle görmeniz! Ücretsiz deneme derslerimize katılmak için yazımıza tıklayabilirsiniz –> Deneme Dersi Nedir, Deneme Dersi Randevusu

Piyanoyla ilgili akılları kurcalayan bazı soruları da cevaplayalım kısaca.

Piyano çalmak isteyen her yaştan birey piyano dersi alabilir, hiç bir yaş geç bir yaş değildir, piyano çalmaya başlamanın en uygun yaşı, piyano çalmayı istediğiniz yaştır.

Evinizde piyano yoksa, bir piyano sahibi değilseniz piyano kursumuzdaki piyanoları kullanabilir ve bol bol ücretsiz olarak ders dışında da pratik yapabilirsiniz.

Piyano öğrenme konusunda yeteneğim yok yapamam diyorsanız, ilk iş olarak bu düşünceyi aklınızdan silmelisiniz, çünkü piyano çalmak için gereken en önemli şey düzenli çalışma ve istektir, yetenekli olmak işin %30’u geri kalan kısmı ise yetenek ve istektir.

Piyano kursumuza istediğiniz zaman kayıt yaptırabilirsiniz, kayıt için ekstra bir şey gerekmemektedir. Ayrıca piyano kursumuza ulaşım gayet rahattır. Karşıyaka dışından gelecekler de kursumuza kolaylıkla ulaşabilirler. Otobüs, metro, vapur gibi toplu ulaşım araçlarıyla kolayca kısa sürede piyano kursumuza ulaşabilirsiniz. Eğer kaliteli bir piyano eğitimi almak istiyorsanız mesafelerin sizin için hiç bir önemi olmamalı, kaliteli bir eğitim mesafe tanımaz, özellikle kursumuza ulaşım bu kadar kolayken. Alsancak, Hatay, Aliağa, Bostanlı, Güzelyalı, Bornova, Buca, Konak, Karabağlar, Mavişehir, Narlıdere, Yeşilyurt, Urla gibi çok daha uzak noktalardan da kolaylıkla piyano kursumuza gelebilirsiniz.

Piyano kursumuz haftanın her günü saat 23.00’e kadar hizmet vermektedir. Ayrıca İzmir piyano kursu fiyatlarını merak ediyorsanız bizi arayıp telefonda bilgi almanız yeterli olacaktır. Piyano kursumuzun fiyatı gayet uygundur, fiyatlar kesinlikle sizi yormaz. msn@erturgutsanatmerkezi.com / 0507 95 96 333 iletişim bilgilerimizdir.


Yazımızın devamında piyano kursu ile ilgili, piyano ile ilgili aklınıza takılan bütün soruların cevabını bulabileceğinize emin olabilirsiniz, derslerle ve piyanoyla ilgili yeterli bilgi edinmek için lütfen yazımızın tamamını okuyunuz.
Her Yaştan Birey Piyano Derslerine Katılabilir
Piyano dersi almak istiyorsanız daha fazla ertelemeden deneme derslerimize katılabilirsiniz.

Piyano Kursu İzmir yazımızda piyano dersi almaya başlayacakların aklına takılan en temel soruları ve çok daha fazlasını cevaplıyoruz.


♥ Piyano kursu fiyatları ne kadar?
♥ Piyano çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?
♥ Piyano çalmak için yaş sınırı var mıdır?
♥ Çocuklar için piyano kursu, yetişkinler için piyano kursu seçeneği var mı?
♥ Ücretsiz piyano kursu, online piyano kursu gibi seçenekler mevcut mu?
♥ Piyano çalması zor mudur?
♥ Piyano fiyatları ne kadar?
♥ Herkes piyano çalabilir mi, piyano çalmak için şart var mıdır?


Eğer yazımızı faydalı ve içten bulduysanız sizden ricamız yazımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız ve bizi sosyal medya üzerinden takip etmeniz. –> Sosyal Medya Hesaplarımız


piyano-kursu

En temel müzik enstrümanı olarak bilinen piyano, hem şık tasarımı hem de çıkardığı melodisi ile dinleyenleri yüzyıllardır büyülemektedir.
İyi bir piyanist olmanın yolu da Erturgut Sanat’tan geçmektedir. Beynin iki lobunu da çalıştıran piyanonun çeşitlerini ve nasıl çalınacağını, profesyonel bir çatı altında öğrenmek istiyorsanız, kursumuza başvuru yapabilirsiniz. Sizlere hem kurs müfredatı hem de ödeme seçenekleri ile ilgili ayrıntılı bilgileri ister telefon yoluyla, ister ofisimizde verebiliriz.

Birçok kişi piyanonun çok pahalı bir müzik aleti olduğu kanısındadır. Oysa piyano da çeşitli türlere ayrılır ve her bütçeye uygun bir piyano bulunabilir.
Bunun için öğretmen kadromuz da sizlere yardımcı olmaktadır. Hem tarzınıza hem de bütçenize göre bir piyano seçmek için sizlere yardımcı olmaktayız. Bununla birlikte başlangıç seviyesindeki bir kişi için çok pahalı bir tasarım gerekli değildir. Piyano öğrenmek de aşama aşama gerçekleşir. Sizlere en temel adımlardan en profesyonel piyano çalma stillerine kadar her adımda yardımcı olmaktayız.

Bu enstrüman asırlardır hem çalana prestij kazandırmış hem de dinleyenleri mest etmiştir.
Sizlere bu adımda elinizden tutmak ve üst sıralara taşımak için tüm kadromuzla hizmet vermekteyiz. 3 ay süren temel eğitimler neticesinde piyano çalmanın inceliklerini öğrenebilir, piyanoyu iyice tanıyabilirsiniz. Bundan sonra tarzınızı geliştirecek çalışmalar yapmak için özgürsünüz.

3 ay sürecek olan temel piyano eğitimi sonunda daha akıcı nota okuyabilecek, parça çalabilecek ve iki elinizi de koordineli bir şekilde kullanabileceksiniz.

Diğer müzik aletleri gibi piyano için de öğrenme süresi farklılık gösterebilmektedir.
Bu biraz dersleri takip etmenize, düzenli egzersiz yapmanıza ve müziğe olan ilginize göre değişmektedir.  Bütün bu noktalara dikkat ettiğiniz ve öğretmenlerinizin sizlere gösterdiği tekniklere özen göstermeniz halinde piyano çalmayı öğrenme süreniz çok daha kısa olacaktır.

izmir-piyano-kursuPiyanolar dijital ve akustik piyano olmak üzere iki türe ayrılmaktadır.
Akustik piyanolar elbette dijital piyanolara göre çok daha pahalıdır. Bununla birlikte çıkardığı ses çok daha tatmin edicidir. Akustik piyano ayrıca alındıktan sonra da bakımının ihmal edilmeyeceği bir piyano çeşididir. Gerek akordu gerek temizliği ve bakımı çok daha fazla özen istemektedir.

Öğretmenlere göre eğer profesyonel bir piyanist değilseniz ilk etapta akustik piyano almak zorunda değilsiniz. Dijital bir piyano da son derece kullanışlı olabilir. Dijital piyanolar akustik piyano gibi zahmetli değildir. Düzenli olarak tozunu almanız yeterlidir. Özellikle piyano çalmaya ilk kez başlayacaklar için de son derece ideal bir piyanodur.

Fiyatı da akustik gitara göre daha ucuz olan dijital piyano, piyasada ortalama 600 Dolar civarından başlayarak bulunabilmektedir. Elbette piyanonun kalitesi arttıkça fiyatında da artış görülmektedir. Bu konuda özellikle yeni başlayanların bilen birinden destek alması önemlidir.

Piyano dersi almanız için piyano sahibi olmanıza gerek yoktur. Erturgut Sanat olarak, sizlere bu konuda da destek olmaktayız.
Bünyemizde bulunan çeşitli piyanoları ders boyunca kullanabilir ve ders sonrası alıştırmalarınızı yapabilirsiniz. Piyano çalmak isteyenler ya çalamazsam diye endişe duyarak piyano satın almaktan çekinebilirler. Bilinmesi gereken en önemli şey; piyano çalabilmek için bol bol alıştırma yapılması gerektiğidir. İşte bu yüzden kursumuz sizlere çalışmanız için piyano tahsis etmektedir. Bu hususta sizlere verdiğimiz ücretsiz hizmetle piyano çalmanızı ilerletebilirsiniz.

Bir diğer merak edilen konu da piyano çalmanın yaşı olup, olmadığıdır.
Yapılan araştırmalara göre piyano çalabilmek için alt yaş 4’tür ve üst sınır bulunmamaktadır, istenirse 80 yaşında dahi piyano çalmaya başlanabilir. Merkezi bir konumda bulunan piyano kursumuza gelerek, sizlere bu konuda daha ayrıntılı bir bilgi vermek istemekteyiz. Piyano eğitimindeki temel noktalar, piyanoya başlama yaşı ve eğitim süreci ile ilgili aklınıza takılan her soruyu cevaplamaktayız. Bununla birlikte sizlere uygun ödeme seçenekleri de sunmaktayız.

İzmir Piyano kursumuza ulaşım da oldukça kolaydır. Merkezi konumda bulunan eğitim kurumumuz bütün toplu taşıma araçlarına olan yakınlığı ile de sizlere kolaylık sağlamaktadır. Çevre ilçelerden de kursumuza öğrenciler gelmekte, metro, otobüs ve dolmuşlar vasıtasıyla ulaşımlarını sağlayabilmektedirler.


Piyanonun ilk yapımı 17. yüzyıla kadar uzanmaktadır. BartolomeoCristofori tarafından yapılan bu müzik aleti daha ilk günden oldukça ilgi uyandırmış ve sevilmiştir. Ünlü usta bu konuda mekanik sorunların giderilmesi üzerinde de çalışmalar yapmıştır. Ölümüne kadar 20 çeşit piyano yapan Cristofori, bu anlamda piyanoyu bütün dünya ile buluşturan önemli bir isimdir. Piyano ustasının çalışmalarına Alman ve Viyana tarzı mekanikler eklenmiş böylece piyano son halini almıştır.

Piyano genel anlamda 3 parçadan oluşmaktadır. Bunlardan ilki mekanik balkon, ikincisi alt mekanik ve üçüncü parça da çekiç bloğudur. Alt mekanik ve çekiç bloğu bölümleri de kendi aralarında parçalara ayrılmaktadır. Piyano çeşitleri ise, farklılıklar göstermektedir. Konsol ( duvar) piyano, Elektro piyano, Kuyruklu piyano, Prepared ( Hazırlanmış) piyano, Mekanik piyano ve Pnörmatik piyano bu çeşitlerin isimleridir.

Piyanonun bakımı ve koruması oldukça önemlidir. Özellikle akustik bir piyanoya sahipseniz; bunun büyük bir özenle yapılması gerekmektedir.
Piyano, ısı yayan yerlerin yanına konulmamalıdır. Akort bozulmasına sebep olacağı için yerinin de çok fazla değiştirilmemesi gereklidir. Piyanonun dış temizliğinin mikrofiber bezle hafifçe yapılması gereklidir. İç temizliğin de akordör yardımıyla yapılması önem taşımaktadır. Piyanonun iç aksamları haşereler için yaşam alanlarıdır. Bunu önlemek için bu aksamlara naftalin konulması işinize yarayabilir.

Piyano 88 tuştan oluşmakta ve 226 tel barındırmaktadır. Bu yüzden akort işlemi en zor müzik aletlerinden biridir. Akort işlemi eğiticilerimiz tarafından sizlere özenle gösterilmektedir. Piyano çalarken, ilk başlarda tuşların üzerine notaları yazmanızda bir sakınca görülmemektedir. Piyano çaldıkça ve egzersiz yaptıkça tuşların yerini parmaklarınız ezberleyecek ve o notlara daha fazla ihtiyaç duymayacaksınız.

Piyano kursumuz vasıtasıyla piyano ile ilgili tüm incelikleri yerinde ve doğru olarak görebilirsiniz. Piyanoda nasıl doğru oturulur, parmaklar nasıl doğru tutulur ve ayaklarınızla nasıl doğru kontrol edersiniz, hepsi gösterilmektedir. Piyanoda oturma ve tutuş düzeni çok önemlidir. Kursumuz bünyesindeki eğitmenlerimiz sizlere bu konudaki tecrübelerini yansıtmakta ve iletmektedirler. Bu konuda daha güzel bir performans sergilemek isteyen piyano kursu öğrencilerimize, konusunda usta piyano virtüözlerinin videolarını izlemelerini önemle tavsiye etmekteyiz. Piyanoya başlamanız için önceden bir bilgiye sahip olmak zorunda değilsiniz.Erturgut Sanat olarak, sizlere bu konudaki bilgilerimizi aktarmak bizim görevimizdir.

Summary
Piyano Kursu İzmir: En Uygun Fiyata Hızlıca Şarkı Öğreten Piyano Kursu
Article Name
Piyano Kursu İzmir: En Uygun Fiyata Hızlıca Şarkı Öğreten Piyano Kursu
Description
İzmir'de piyano kursu için, tam donanımlı özel piyano kursları için Erturgut Sanat Merkezi'nde piyano dersi alabilirsiniz. Piyano kursu fiyatları sizi şaşırtacak.
Author
Publisher Name
Erturgut Sanat Merkezi
Publisher Logo