erturgut sanat iletişim
İzmir'de Müzik, Resim, Tiyatro, Fotoğraf, Yazarlık, Dans, Yaratıcı Drama, Diksiyon Kursları

İzmir Keman Kursu Karşıyaka | Kaliteli Keman Dersleri | Eğlenceli Ortam


İzmir Keman Kursu Karşıyaka | Kaliteli Keman Dersleri | Eğlenceli Ortam

İzmir Keman Kursu

İzmir Keman Kursu

+ Öğrenme garantili keman dersleri
+ En uygun keman kursu fiyatları
+ Uygun fiyata, keman öğretmenlerimiz tarafından önerilen keman satışları!
+ Ömür boyu eğlence garantili keman dersleri

Hızlıca keman çalmayı öğrenmek istiyorsanız 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzdan bizi arayıp ücretsiz keman deneme dersleri için randevu alabilirsiniz.

İzmir’in açık ara farkla en iyi keman kursu ve Türkiye’nin en iyi sanat merkezlerinden biri olan Erturgut Sanat’ta keman öğrenmek çok kolay!


Ayrıca aklınıza takılan tüm sorular için Kursa Başlamadan Önce Bilinmesi Gereken 6 Şey yazımıza tıklamanızı ve okumanızı kesinlikle öneririz. https://www.erturgutsanatmerkezi.com/sik-sorulan-sorular/


Keman öğrenmek, tartışmasız en eğlenceli hobilerden bir tanesidir.  Keman öğrenimi kulaktan dolma şeyler yüzünden zor sanılsa da aksine, severek yapıldığında ve doğru bir keman eğitimiyle kesinlikle eğlenceli bir şeydir! Birebir keman dersleriyle başlayan süreç, ileri seviye keman derslerine kadar akıcı şekilde ve keyifle, şarkılar çala çala devam eder. İster keman özel ders alın, ister keman sınıf dersi, amacımız en kısa zamanda herkese keman çalmayı öğretmektir. Ayrıca keman kursu fiyatlarımızın uygunluğu sayesinde kişiler keman dersleri alırken maddi olarak da zorlanmamaktadırlar. Erturgut Sanat, İzmir’de keman kursu fiyatları göz önünde bulundurulduğunda, İzmir’de keman kursu veren atölyeler arasında fiyat kalite performansı en yüksek yerlerin başında gelmektedir. İster Karşıyaka’da keman kursu arıyor olun, ister Alsancak‘ta, ister Bornova’da keman kursu arıyor olun, ister Hatay‘da, ister Buca’da keman kursu arıyor olun ister Balçova‘da! Erturgut Sanat’a ulaşmak çok kolay, kaliteli bir keman eğitimi mesafe dinlemez!

Keman Kursu İzmir Karşıyaka’da Uygun Fiyatlı Dersler


Keman Kursu yazımızda cevap bulabileceğiniz bazı sorular;
– Keman çalması zor bir müzik aleti midir?
– Keman çalmayı ne kadar zamanda tam olarak öğrenebilirim?
– Herkes keman çalabilir mi? Yaş sınırı gibi şartlar var mı?
– Keman kursu fiyatları ve keman fiyatları ne kadardan başlıyor?

Ve yazımızın sonunda sizler için, kemana yeni başlayacakların sıklıkla sorduğu keman dersleriyle ilgili akla ilk gelen soruları cevapladık, yazımızı sonuna kadar okuduktan sonra videoları da izlemeyi unutmayın, eminin bu yazıyı okuyup videoları da izledikten sonra keman çalmaya dair aklınızdaki soruların çoğu belki de hepsi cevaplanmış olacak, keyifli okumalar, keyifli izlemeler (:


Keman Kursu İzmir Karşıyaka İle Öğrenme Garantili Eğlenceli Keman Dersleri


Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek, belirli aralıklarla düzenlediğimiz etkinlik ve atölyelerimize de ücretsiz katılma hakkı kazanabilirsiniz, lütfen sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın; Erturgut Sanat Sosyal Medya Hesapları


Ücretsiz Keman Dersi

Ücretsiz Keman Dersi

En güzel solo müzik aletlerinin başını çeker keman, sesiyle sizi olduğunuz yerden alıp başka yerlere götürür, biraz hüzünlü bir çalgıdır, ağlar ve ağlatır yeri gelince de güldürür, her müzik tarzına da en güzel şekilde eşlik eder, ruhunu okşar insanın ve içinde bir uyanış yaratır, öfkeyi, hırsı, sevinçi, üzüntüyü pek güzel anlatır, en iyi dostunuz olmayı kısa sürede başarır, çalarken kendinize bu kadar yakın tuttuğunuz çok değerli bir müzik aletidir keman!

Kemanımla sana bir ses verebilseydim eğer diyorsanız daha fazla ertelemeden bugün kendiniz için bir adım atın!

Peki size diğerlerinden 3 kat daha kolay keman öğrenmeniz için bir kaç sır versek? Bu yazıyı okuyan kişi, okumayan kişiden 3 kat daha kolay keman çalabilecek ve daha iyi bir kemancı olacak;  Kemanla ilgili önemli bilgiler


Keman Çalmak Hakkında

Eğlenceli Keman Dersleri

Eğlenceli Keman Dersleri

Keman, müzik aletleri arasında en şık solo çalgılardan biri olarak günümüzde en çok ilgi gören ve çıkarttığı sesi, tınısı insan sesine en yakın müzik aletlerinden birisidir. Kemanın, perdesiz yapıda bir müzik aleti olması yani basacağınız yerlerin tamamen sizin kontrolünüzde olması diğer müzik aletlerine oranla kemanın çalınışını, icracı için biraz daha zor kılsa da her yaştan birey için, düzenli çalışma ve pratikle çalınabilecek, içli, duygulu asil bir müzik aletidir. İyi günde, gününüze daha da renk katar, kötü gününüzde ise teselli eder keman.  Yaylı çalgılar ailesinin en küçük üyesidir. İnsanı etkileyen eşsiz tınısıyla yaylı ailesinin en çok tercih edilen müzik aletidir keman.


Keman Dersi Programımız

Keman derslerimizde ders programımızı repertuvar, şarkı dağarcığı konusunda öğrencimizin beklentisi doğrultusunda hazırlamaktayız. Türk Müziği ve Batı Müziği şeklinde eğitim seçeneği de sunmakta ve keman öğrencisinin talebi doğrultusunda bir program hazırlayarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. İletişim gücü yüksek, genç eğitim kadromuzla kişinin müzik aletinden beklentileri doğrultusunda hazırladığımız keman kursu – ders programı sayesinde öğrencilerimizi en kısa sürede başarıya götürmeyi hedeflemekteyiz.


Keman Kursu Günleri ve Saatleri

Keman dersiniz için uygun ders saatlerini dersi alacak olan kişinin uygun günleri doğrultusunda belirlemekteyiz. Haftanın 7  günü eğitim vermemiz sebebiyle esnek keman dersi saatleri sunabilmekteyiz. Keman kursumuz haftanın 7 günü 09.00 – 23.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.


Ücretsiz Keman Deneme Dersi

Ücretsiz Keman Deneme Dersi

Keman Etkinlikleri

Keman öğrencilerimiz istekleri doğrultusunda gitar, bateri veya diğer müzik aletlerinin eğitimini alan öğrencilerimizle dersler dışında grup çalışması da yapabilmekte ve daha keman çalışmalarını daha eğlenceli hale getirmektedirler.


İzmirde Keman Kursları Hakkında Sık Sorulan Sorular

– Keman kursları bireysel özel ders ve sınıf keman dersi olarak yapılmaktadır.
– Keman kursuna başlamak için önceden bir keman satın almak zorunda değilsiniz, keman kursumuzun kemanlarını kullanabilirsiniz.
– Keman perdesiz bir müzik aleti olduğu için diğer müzik aletlerine göre biraz daha fazla müzik kulağı gerektirmektedir, düzenli çalışmayla keman öğrenimini kolaylaştırabilirsiniz.
Keman öğrenme süresi kişiden kişiye ve bir çok kritere göre değişmektedir.
Keman kurslarının derslik ve aylık fiyatlarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz.
– Keman kursları sonunda katılım sertifikası verilmektedir.
– Keman derslerine başlamadan önce ücretsiz keman deneme derslerimize gelebilirsiniz.
– Lütfen Keman Kursu İzmir yazımızı sonuna kadar okuyunuz, bu sayede keman kursuna dair bir çok şey öğrenebilirsiniz, keman kursuyla ilgili akıllara takılan soruların çoğunun cevabını en samimi şekilde bu yazımızda cevapladık, bir de aşağıdaki keman videosunu da izleyerek derslerle ilgili hızlı bir bilgi de edinebilirsiniz, şimdiden keyifli okumalar dileriz (:

Keman çalmayı kaç ayda öğrenirim?
Keman çalmayı öğrenmeniz için gereken süre tamamen yeteneğiniz, çalışmanız ve beklentinizle doğru orantılıdır fakat 3 ayda parça çalışmalarına yavaş yavaş adım atabilirsiniz.

İzmir'de Ucuz Keman Kursu

İzmir’de Ucuz Keman Kursu


Keman derslerine gelirken keman getirmeli miyim?
Derslere gelirken yanınızda kemanınızı taşımanıza gerek yoktur, dersler sırasında sanat merkezimizdeki kemanları kullanabilirsiniz.

Keman dersleriniz sadece özel ders mi?
Derslerimiz isteyen öğrenciler için birebir özel ders, isteyen öğrencilerimiz için ise sınıf dersleri şeklindedir.

Ulaşımı Kolay Keman Kursu

Ulaşımı Kolay Keman Kursu

Keman derslerinin aylık ücretleri ne kadar? İzmir’de keman kursu fiyatları?
Keman dersleri aylık ücretlerimiz için 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da msn@erturgutsanatmerkezi.com adresimize mail atarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca keman kurslarımızda dönemlik bir kampanya bulunmaktadır, kampanyalı fiyatımızdan yararlanmak için acele etmelisiniz!

Keman satın almak istiyoruz, yardımcı oluyor musunuz?
Keman satın almak isteyen öğrencilerimize hangi kemanı satın almaları konusunda istedikleri zaman destek oluyoruz.

Keman kursunuza rahatlıkla ulaşabilir miyim?

Keman kursumuza çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz, keman kursumuz İzmir’de çok merkezi bir yerde konumlanmaktadır. İsterseniz Hatay, Balçova, Narlıdere, Karabağlar, Mavişehir, Bornova, Alsancak, Konak, Güzelyalı, Bostanlı, Yeşilyurt hatta Urla gibi yerlerden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kursumuzun ismini duyup Manisa ve Aydın gibi çevre illerden gelen bir çok öğrencimiz de bulunmaktadır. Kursumuza metro, otobüs ve vapurla kolayca ulaşabilirsiniz, hepsine çok yakın olan kursumuza rahatlıkla gelebilirsiniz.

Keman kursumuza evden bile katılabilirsiniz, nasıl mı? İşte böyle; İnternetten Online Keman Dersleri


 

Keman Kursu Hizmet Verdiği Günler: Haftanın 7 Günü 09.00 – 23.00
Eğitim Yeri: Erturgut Sanat Keman Derslikleri
Kimler Katılabilir: Temel Düzeyde Müzik Kulağı Olan İstekli Herkes
Kurs Materyalleri : Keman, Ders Notları, Metronom vb. ( keman kursu temin etmektedir.)
Kurs Seçenekleri: Bireysel Özel Ders, Sınıf Dersi, Online Ders 
Kurs Hedefleri: Öğrencinin en kısa sürede sevdiği şarkıları kolayca çalabilmesi
Yaş Sınırı: Yaş sınırı bulunmamaktadır, başlamadan önce deneme dersi yapılmaktadır.
Deneyim: Daha öncesinden deneyim aranmamaktadır.
Eğitim Zorluğu: Kişiye özel programlar sayesinde çok kolay hale gelmektedir.
Kurs Ücreti: Bilgi için arayınız.

Kemanla ilgili tüm bilgilere “keman kategorisi” ne tıklayarak ulaşabilirsiniz.Aşağıdaki videolarda cevabını bulabileceğiniz, keman kursu alacakların aklına takılan ve sık sorulan sorular;

♥ Yeni başlayanlar hangi kemanı satın almalıdır?
♥ Keman çalmak zor mudur?
♥ Keman bakımı nasıl yapılır?
♥ Keman çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?
♥ Kemanda metod önerileri?
♥ Keman nasıl akort edilir?
♥ Keman çalarken yapılan hatalar?
♥ Keman nasıl tutulur?
♥ Keman ve viyola arasındaki farklar nelerdir?
♥ Kemana başlamak için en uygun yaş kaçtır?
♥ Kemana yastık nasıl takılır?
♥ Kemancılar için kolay şarkı önerileri?
♥ Kemanda notaların yerleri nelerdir?
♥ Kemanın bölümleri nelerdir?
♥ Kısa sürede keman çalmayı nasıl öğrenebiliriz?
♥ Komşuları rahatsız etmeden evde nasıl keman çalışılır?
♥ Keman çalarken parmaklar nasıl basılır?
♥ 2. el keman alırken nelere dikkat etmek gerekir?
♥ Kemanın tarihsel gelişimi?
♥ Keman çalarken kullanılan teknikler nelerdir?
♥ Keman yayına nasıl reçine sürülür?
♥ Nota bilmeden de keman çalınabilir mi?
♥ Keman çalarken nasıl durulur?
♥ Hızlı keman çalmak için neler yapmak gerek?


 
Yaylı çalgılar ailesinin en küçük, en tanınan üyesiyle birlikte bir bütün olmak isteyenler için, keman kurslarımız devam ediyor. Keman Kursu İzmir size çok eğlenceli ve çok samimi bir keman dersi vaadediyor, hem de denemesi bedava, ücretsiz keman deneme derslerimize katılabilirsiniz. Keman Kursu İzmir sizi bekliyor!


Keman Kursu İzmir Hakkında Özel Bilgi!


Kısa Sürede Öğreten Keman Kursu

Kısa Sürede Öğreten Keman Kursu


İzmir’de keman kursu almak isteyenlerin akıllarına en çok takılan, akıllarını en çok kurcalayan soruların bazılarını kısaca yanıtlayarak yazımıza başlayabiliriz.

İzmir’de keman dersi fiyatları ne kadar?
İzmir’de keman dersi fiyatları bölgeden bölgeye değişiklik göstermektedir, İzmir Karşıyaka’da bulunan keman kursumuzun aylık ve saatlik ders ücretlerini öğrenmek için bize telefon veya mail yoluyla da ulaşıp keman kursu fiyatlarıyla ilgili bilgi almanız mümkündür

Keman kursunuz İzmir’in neresinde, keman kursunuza nasıl gelebilirim?
Keman kursumuz İzmir Karşıyaka‘da sahilde yer almaktadır ve keman kursumuza ulaşım çok basittir, keman kursu İzmir Alsancak, keman kursu İzmir Buca, keman kursu İzmir Bornova gibi aramalar yapıp Karşıyaka’daki keman kursu sitemize ulaştıysanız hiç dert etmeyin siz de kaliteli bir keman eğitimi almak için kursumuza çok rahat ulaşım sağlayabilirsiniz.

İzmir’de keman fiyatları ne kadar, hangi kemanı satın almalıyım?
Bir keman satın almak için öncelikle beklentilerinize karar vermelisiniz, bu konuda da keman eğitmenlerimiz size tam destek sağlayarak size en uygun kemanı satın alma konusunda yardımcı oluyor, İzmir’de uygun fiyatlı keman satın almak isteyen bireylere en uygun çözümleri İzmir keman kursumuz sunuyor.


keman-dersi-izmirİnsan sesine en yakın müzik aletlerinden bir tanesidir keman, insanın bir müzik aletine dönüşmüş halidir, hüzünlü melodileri de eğlenceli melodileri de en iyi şekilde aktarmayı bilir dinleyenlere, çalanın da dinleyenin de ruhunu okşar. İnsanı yalnız bırakmaz, verdiğiniz sevgiye tam olarak karşılık verir, siz onu unutsanız bile o bir kenarda sizi bekler, iyi bir dost gibidir, kendine sadece bir müzik aleti değil, bir arkadaş da arayanların çalgısıdır.

“Kemanımla sana bir ses verebilseydim eğer” diyorsanız biz buradayız, ücretsiz deneme derslerimize gelip çok daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz, ücretsiz deneme dersi için buradan ulaşabilirsiniz. –>  Deneme Dersi Nedir, Deneme Dersi Randevusu


Keman kursu alacakların akıllarını meşgul eden soruların bazılarının cevapları:

Keman dersi almak için bir yaş sınırı, bir kısıtlama yoktur, her yaştan bireyin keman dersi alması mümkündür, ben yapamam diye kestirip bir kenarı atmayın, eğer uğraşırsanız ve gerçekten isterseniz siz de keman çalmayı öğrenebilirsiniz.

Keman kursumuz haftanın 7 günü de hizmet vermektedir ve sanah 09.00 ile akşam 23.00 saatleri arasında ders almanız mümkündür, ayrıca kurslarımıza kayıtlar sürekli olarak devam etmektedir.

Keman kursumuzun konumu çok merkezidir ve keman kursumuza ulaşmak çok kolaydır, İzmir’in neresinden olursa olsun Bornova, Buca, Konak, Alsancak, Hatay, Aliağa, Bostanlı, Güzelyalı, Karabağlar, Mavişehir, Narlıdere, Yeşilyurt, Çiğli, Urla gibi bir çok yerden kursumuza kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

–  Keman kursuna başlarken bir keman sahibi olmak zorunda değilsiniz, kursumuzdaki kemanlardan istediğiniz kadar faydalanabilirsiniz. Keman çalma konusunda kendinize güvendikten emin olduktan sonra bir keman almaya karar verdiğinizde de keman öğretmenlerimiz size destek olacaktır.


İzmir Keman kursu fiyatlarını öğrenmek için telefon, mail veya whatsapp yoluyla bize ulaşıp bilgi alabilirsiniz. msn@erturgutsanatmerkezi.com / 0507 95 96 333 iletişim bilgilerimiz.

Yazımızın devamında keman ve keman dersleri hakkında gerekli tüm bilgiyi bulabilirsiniz, lütfen 2-3 dakikanızı ayırıp yazıyı sonuna kadar okuyunuz. Aşağıdaki video da yazıyı okurken müziğiyle size arkadaş olacaktır.

Yazımızı yararlı ve samimi bulduysanız sizden ufak bir ricamız, yazımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeniz. –> Sosyal Medya Hesaplarımız


Keman Dersi Almak İsteyenler İçin İlk Adres
Keman dersi kayıtlarımız sürekli olarak devam ediyor, sen de geç kalmış sayılmazsın.

keman-kursu

Keyifli Keman Dersleri

♥ Keman kursu fiyatları ne kadardır?
♥ Keman fiyatları ne kadardır?
♥ Ne kadar zamanda keman çalmayı öğrenebilirim?
♥ Ücretsiz keman kursu ve online keman kursu seçeneğiniz var mı?
♥ Keman çalmak zor mudur?
♥ Herkes keman çalabilir mi?


Keman, tarih boyunca en zarif çalgı aletlerinden biri olmuştur.
Çok değerli keman virtüözleri yetişmiş ve muhteşem parçalar çalınmıştır. Eski zamanlarda olduğu gibi günümüzde de keman popülaritesini kaybetmemiştir. Erturgut Sanat olarak, sizlere 2 ayda keman çalabilmenin inceliklerini göstermekteyiz.

İlk zamanlarda biraz kulak yorucu olsa da kısa sürede keman parçalarını güzel bir şekilde çalabilirsiniz. Size zamanınızı boşa harcatmadan keman çalmayı öğreten eğitim kadromuz konusunda uzman ve deneyimli eğitmenlerimiz tarafından oluşmaktadır. Keman dersleri için başlangıçta ücretsiz olarak sınıflarımıza katılabilir ve derslerin gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Keman çalmak elbette ilk başlarda zordur ve bu zorluğu aşmak sizlerin gayreti sayesinde gerçekleştirilmektedir.

Ücretsiz deneme dersi katılımı sayesinde hem keman eğitmenlerimizle tanışabilir hem de müfredat programımız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
Keman, taşıması kolay, bakımı zor olmayan bir enstrümandır. Masrafsız bir müzik aleti olarak, ona iyi baktığınız takdirde uzun ömürlü bir şekilde kullanabilir ve başarılı performanslar sergileyebilirsiniz. Keman çalmak için müzik kulağınızın iyi olması, öğrenme sürecinizi daha kısa sürede tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Bu elbette bir zorunluluk değildir. Azim, sabır ve istekle belli bir aşamadan ve zamandan sonra siz de iyi bir keman çalgıcısı olabilirsiniz. Eğitmenlerinizin söylediği püf noktalarına riayet etmeniz ve bolca egzersiz yapmanız, keman çalma aşamanızı da kısaltacak ve daha sağlıklı pratik yapmanıza yardımcı olacaktır.

Keman perdesiz bir müzik aleti olduğu için diğer enstrümanlara nazaran öğrenme süresi biraz daha uzundur.
Bunun için hemen telaşa düşmeye ya da hayal kırıklığına uğrayıp, ön yargılı olmaya gerek yoktur. Konusunda deneyimli eğitmenlerimiz sizlere her aşamada yardımcı ve destek olmaktadırlar. Keman öğretim metotları tamamıyla kişiye özel bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kemanın perdesiz bir müzik aleti olması demek basmanız gereken yerlerin tam olarak belli olmaması demektir. Bu noktaları öğrenmenin ve alışmanın tek yolu düzenli pratik yapmaktır. Müzik aletleri için ortalama verilen öğrenim süresi yaklaşık 3 aydır ancak bu süre kemanda 4 aya kadar çıkabilir. Bu normal bir süreçtir ve üzerinden rahatlıkla kalkılabilinir.

Keman kursuna başlamak isteyenlerin hemen bir keman satın almaya ihtiyaçları yoktur.
Bu konuda keman öğretmenlerimiz sizlere yardımcı olmaktadır. Keman çeşitleri yaşa göre değişkenlik göstermektedir. Bununla birlikte piyasada birçok keman çeşidi mevcuttur. Keman çeşitleri hem bütçeye hem ihtiyaca göre de farklılık gösterebilir.

Derslere başlamanız gerektiğinde kemanınız yoksa lütfen endişe etmeyin. Bırakın bizler sizlere bu konuda elimizdeki kemanlarla yardımcı olalım. Amacımız sizlere hem müzik aleti çalmayı öğretmek hem de modern ve sıcak bir çatı altında müziğe dair vizyonunuzu geliştirmek. Kurs programları ile ilgili sorularınızı kurumumuza gelerek sorabilir ve dersliklerimizi görebilirsiniz. Buna ek olarak, resmi internet sitemiz vasıtasıyla da bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

izmir-keman-kursuKeman fiyatlarından bahsetmek gerekirse, elbette kemanın yapılışına göre fiyatlandırmalar da değişiklik göstermektedir.
Çin ve Çek yapımı kemanlar mevcuttur. Mümkünse Çin malı olan ürünleri çok fazla tavsiye etmemeniz önerilir. Ortalama 60 Dolar civarından başlayan keman fiyatları, detaylarına göre yükselme gösterir. Sizlere önerimiz 60 Dolarlık kemandan biraz daha yükseğe çıkmanız ve daha iyi performans göstermeniz.

Bunu çalmaya başladığınız da siz bile açıkça hissedebilir ve bize bu konuda hak verebilirsiniz. En baştan iyi bir müzik aleti seçerseniz çalmaya çok daha rahat bir şekilde başlar ve o şekilde devam edersiniz. Önceden ucuz alıp, sonradan değiştirme fikrinden vazgeçebilirsiniz. Bu size sadece zaman kaybettirecek ve müzik aletinden soğutacaktır.

Keman kursunda ne öğreneceğim diye merak edenlere
En önce kemanın parçalarını öğretmekteyiz. Bir müzik aletini ne kadar iyi tanırsanız onunla o kadar rahat iletişim haline geçersiniz. Kemanınız sizin adeta çocuğunuz ya da bir organınız olacağı için en ufak parçasından en büyük parçasına kadar onu tanımalı ve çıkabilecek sorunlarda bakım ve onarımını yapmalısınız.

Bununla birlikte temel derslerde kemanı doğru tutarak çalmanızı sağlamaktayız. Bu tür müzik aletlerinde doğru tutuş ve doğru duruş son derece önemlidir. Erturgut Sanat bünyesinde görev yapan bütün eğitmenlerimiz konusunda uzman ve yılların deneyimine sahiptirler. Sizlere ilk baştan doğru teknikleri göstermektedirler. Bir yandan nota çalışmalarına devam edilmekte diğer yandan şarkı çalışmalarına geçilmektedir.

Keman kursunu kimler alabilir diye soracak olursanız, sizlere her seviyede keman kursu verdiğimizi gururla söylemekteyiz.
Bünyemizde çok küçük yaştaki keman öğrencilerinden, konservatuar hazırlığındaki gençlere ya da hobi olarak keman çalan insanlara rastlayabilirsiniz. Bu çok kültürlü hava içinde her öğrencimiz güzel etkileşimler içinde bulunmakta ve müzik odaklı kalıcı dostluklar kurmaktadırlar.

Keman kursumuz ulaşımı kolay ve merkezi bir konumda bulunmaktadır. Kursumuza her saat rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ders saatlerimizle ilgili ayrıntılı bilgi almak ve programlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için arzu ettiğiniz takdirde sizleri kurumumuzda ağırlamaktan mutluluk duyarız. Bu sayede dersliklerimize de uğrayabilir ve ders işlenişi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Sizi ücretsiz tanışma derslerimize bekliyoruz.

Kemanın tarihçesine değinecek olursak; keman yaylı bir müzik enstrümanıdır ve kökeninin Orta Asya’ya kadar dayandığı bilinmektedir.
♥ Violin, ailesindeki en küçük boyutta ve en yüksek tonda çalan bir üyesidir.
♥ Günümüze kadar 4 telli halini almıştır.
♥ Teller kalından inceye doğru Sol, Re, La ve Mi olarak sıralanmaktadır.
♥ Arşe adı verilen keman yayı, kemandan ses çıkmasını sağlamaktadır.
♥ Üretiminde işlenmemiş misina ya da at kılı kullanılmaktadır.
♥ Arşeye reçina sürülüp beslendiğinde sesin daha güçlü çıkması sağlanır.
♥ 1600 ve 1700’lü yıllarda usta keman yapımcıları tarafından günümüzdeki şeklini alan keman, o tarihlerden bu yana çok ünlü besteciler tarafından çalınmıştır.
♥ Dünyanın en pahalı kemanı Stradivarius olarak bilinen kemandır ve değeri milyonlarla ölçülmektedir. Tamamıyla el yapımı olan bu kemanın üzerindeki cila da çok özel bir formül barındırmaktadır.
♥ Keman 7 parçadan oluşmaktadır. Bunlar; ön kapak, arka kapak, salyangoz-burgular-klavye, yanlık, arşe ve teller, eşik (köprü)- kuyruk – can direği ve son olarak çeneliktir.
♥ Boyutlarına göre çeyrek keman, yarım keman, üç çeyrek keman ve tam keman olarak 4’e ayrılan enstrüman, ayrıca 4 ve 6 yaş grubuna hitap eden 1/8 ölçü keman olarak da çeşitlere sahiptir.
♥ Malzeme kalitesi ve tınılarına göre farklılık gösteren keman, el yapımı, yarı el yapımı ve fabrikasyon olarak da 3’e ayrılmaktadır.
Unutmayın, keman çalmak için hiçbir zaman geç değildir.

Summary
İzmir Keman Kursu | Ucuz Fiyata Kolayca 100'lerce Şarkı Öğreten Kurs
Article Name
İzmir Keman Kursu | Ucuz Fiyata Kolayca 100'lerce Şarkı Öğreten Kurs
Description
İzmir’in en çok tercih edilen keman kursundan özel veya sınıf dersleri halinde profesyonel eğitmenlerden keman dersiyle 6 yaşından 70 yaşına siz de kısa sürede keman çalabilirsiniz.
Author
Publisher Name
Erturgut Sanat Merkezi
Publisher Logo