erturgut sanat iletişim
İzmir'de Müzik, Resim, Tiyatro, Fotoğraf, Yazarlık, Dans, Yaratıcı Drama, Diksiyon Kursları

İzmir Çello Kursu Karşıyaka’da Çello Severleri Bekliyor!


İzmir Çello Kursu Karşıyaka’da Çello Severleri Bekliyor!

İzmir Çello Dersi

+ Her yaştan bireye uygun
+ Öğrenme garantili
+ Uygun fiyatlı çello dersleri
+ Çellolarda ücretsiz olarak pratik yapma imkanı
+ Çello öğretmenlerimiz tarafından onaylanmış ve denenmiş uygun fiyatlı çello satışıyla

Türkiye’nin en büyük sanat merkezlerinden Erturgut Sanat Merkezi, İzmir’in açık ara farkla en çok tercih edilen çello kursuna davetlisiniz, gözlerinizle görmek ve deneme dersine katılmak için 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu aramanızı bekliyoruz!


Ayrıca aklınıza takılan tüm sorular için Kursa Başlamadan Önce Bilinmesi Gereken 6 Şey yazımıza tıklamanızı ve okumanızı kesinlikle öneririz.

 


Çello dersi yazımızda cevabını bulabileceğiniz bazı sorular;

– Çello kursuna başlamak için çello satın almak zoruda mıyım?
– Çello çalmak zor mudur, herkes çello çalabilir mi, yaş sınırı var mı?
– Çello fiyatları ve çello kursu fiyatları ne kadar?


Erturgut Sanat İzmir Çello Kursu ile Viyolonsel Çalmaya En Doğru Adım

Sosyal medya hesaplarımızı takip edip siz de etkinlik ve atölyelerimize ücretsiz katılım hakkı kazanabilirsiniz, lütfen bizi takip etmeyi unutmayın; Erturgut Sanat Sosyal Medya Hesapları


İzmir'de Çello Kursu İletişim

İzmir’de Çello Kursu İletişim

Görür görmez insanı şaşırtan, boyu insan kadar, sesi iç ısıtan, insan bedenine tam oturan, estetikten ödün vermeyen, her şeyiyle, sesiyle, görseliyle insan bedenine benzerlikleri olan, viyolonsel olarak da anılan fakat daha çok “hani vardı ya kemanın büyüğü” diye adlandırılan, çalması ayrı, dinlemesi ayrı keyifli olan bir müzik aletidir çello.

Ruhu olan bir müzik aleti, sezginin tutkuyla harmanlandığı, derinlikle sonsuzluğu birleştiren saf bir bir müzik aleti çello! Çalarken omuzlardan kollara akıp, çelloya dökülen o enerjinin hevesle birleşmesini ve müzikteki ruhani tutkuyu hissetmek, bazen öfkeyi, bazen mutluluğu, bazen itirafları dışarı müzikle vurmak isteyenler için kendini çalan kişiye teslim eden bir can; çello!

Dünyaya ait tüm sorunlardan kaçmak, ağaçtan yapılma bir canla günün stresini atmak istiyorsan, İzmir’de bunu nasıl yapabilirim diyorsan, internette “Çello Kursu İzmir” diye aratıyor, bir de her yere yakın bir kursa gitmem süper olur, hem kurstan önce hem de kurstan sonra keyifli vakit geçirebileceğim bir yer olsun diyorsan “ücretsiz çello tanışma dersi”ne seni de bekliyoruz.


Çello çalmanızı hızlandıracak, çelloyu öğrenme süresini kısaltacak ve dolayısıyla sizi kara geçirecek şeyler biliyoruz deseydik bize kulak verir miydiniz? O halde sizi şimdiki yazımıza alalım, bu yazımızdaki bilgileri okuyarak daha iyi bir çellist olabilir ve çelloya daha sağlam bir başlangıç yapıp, bu yazıyı okumayan birine göre 2-3 kat daha kısa sürede başarılı olabilirsiniz, işte o kutsal yazı: çello hakkında önemli bilgiler


 Çello Kursu İzmir Karşıyaka Sizi Bekliyor

– Çello kurslarımız bireysel özel ders veya sınıf dersi olarak yapılmaktadır.
– Çello dersine gelirken yanınızda çello getirme zorunluluğu yoktur.
– Çello sanıldığı kadar zor bir müzik aleti değildir.
– Çello çalmayı öğrenme süresi kişiden kişiye değişmektedir.
– Bütçenize uygun bir çello satın almak isterseniz, çello öğretmenlerimiz destek olmaktadır.
Çello kursu fiyatlarımızı öğrenmek için bizi arayabilirsiniz.
– Çello kursumuza katılarak gerekli kurları tamamlamanız durumunda çello katılım sertifikası alabilirsiniz.

İzmir'de Uygun Fiyatlı Çello Dersi

İzmir’de Uygun Fiyatlı Çello Dersi

Erturgut Sanat Merkezi’mizde her yaştan insana ve her tarzdan, bu müzik aletine içten bağlı, çelloyu seven insanlara yönelik çello dersleri vermekteyiz. Çello derslerine katılacak öğrencilerin derslere başlarken çello alma zorunlulukları yoktur ve istedikleri zaman sanat merkezimizdeki çelloları kullanarak, çello almaya karar verene kadar tamamen ücretsiz olarak sanat merkezimizdeki çellolardan haftanın 7 günü yararlanabilmektedirler.

Çello görünüş olarak büyük ve şık bir müzik aletidir,  çoğunlukla kemanın büyüğü olarak anılır. Çello çalmak isteyen kişi gerçekten bağlıdır, hayrandır bu müzik aletine.

İzmir'in En Sosyal Çello Dersi

İzmir’in En Sosyal Çello Dersi


Çello Kursu Programı

Çello derslerimiz öğrencinin beklentisi doğrultusunda ister Klasik Batı Müziği, ister Türk Müziği üzerinden, alanında uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Çello Derslerimize ve tüm enstrüman derslerimize kendi alanında uzman, iyi derecede müzik eğitimine sahip iletişim gücü yüksek kişiler girmektedir. Çello kursu programımız kişinin beklentilerini birebir karşılarken aynı zamanda en kısa zamanda sonuca varması düşünülerek hazırlanmaktadır ve çello dersleri sırasında birden fazla çello metodundan yararlanılmaktadır.

Dersler sırasında fa anahtarı, nota okuma çalışmaları, müzik teorisi ve armoni çalışmaları da yapılmaktadır.


Çello Dersi Konuları

* Temel Müzik Eğitim
* Temel Çello Bilgisi
* Çelloda Duruş, Tutuş, Oturuş
* Pozisyon (Sol el)
* Yay Tutuş (Sağ el)
* Yay Çekme
* Gamlar ve dizilerin kavranması ve icrası
* Stillerin kavranması ve oluşumları hakkında bilgiler
* Genel Armoni
* Çello Entonasyon
* Polifoni
* Eser İcraları
* Eser Analizleri
* Çelloyla Eşlikli Çalışmalar


Ücretsiz Çello Deneme Dersi

Ücretsiz Çello Deneme Dersi

Çello Kursu Günleri ve Saatleri

Çello kurslarımızın gün ve saatleri çello öğrencilerimize uygun olarak belirlenmektedir. Ayrıca çello kurs günleri dışında, çello kursu alan kişiler sanat merkezimize gelip çelloları kullanarak tamamen ücretsiz çello çalışması yapabilirler. Çello kursumuz haftanın 7 günü 09.00 – 23.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.


Çello Etkinlikleri

Çello dersi alan öğrencilerimiz, gitar, piyano, keman, bateri dersi alan öğrencilerimizle beraber grup çalışmaları yapabilmektedirler ve böylelikle hem yeni arkadaşlar edinebilmekte hem de çalışmalarını daha eğlenceli hale getirmektedirler.


İzmir’de Çello Kursu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Ne kadar zamanda çello çalabilirim?
Çello çalmayı öğrenmenizin süresi beklentilerinizle ve çalışmalarınızla doğru orantılıdır bunun için kesin bir şey söylemek zordur fakat 3. ayınızdan itibaren şarkı çalışmalarına geçip, repertuar yapmaya başlayabilirsiniz.

İzmirde Çello Kursu fiyatlarınız ne kadar?
Çello kurs fiyatlarımızla ilgili ayrıntılı bilgi almak için bize 0507 95 96 333 numaralı telefondan veya msn@erturgutsanatmerkezi.com adresimiz üzerinden mail atabilirsiniz. Çello kursundaki dönemlik kampanyamızı kaçırmamak için lütfen acele edin!

Her Yere En Yakın Çello Kursu

Her Yere En Yakın Çello Kursu

Çellom olmadan ders almaya başlayabilir miyim?
Bir çelloya sahip olmadan da çello dersi almaya başlayabilirsiniz. Sanat Merkezimizdeki çelloları kullanarak istediğiniz zaman çello çalışması yapabilirsiniz.

Dersler sırasında çellomu getirmek zorunda mıyım?
Çello derslerine gelirken yanınızda çello getirme zorunluluğu bulunmamaktadır.

İzmirden Çello almak istiyorum çello fiyatları nedir?
Çello almak istiyorsanız fiyatları incelemek için müzik marketlerin sitelerini gezebilirsiniz fakat müzik aletleri genellikle döviz üzerinden satıldığı için fiyatlar değişiklik göstermektedir fakat çello satın alma konusunda size istediğiniz zaman destek olmaktayız.


Çello ile ilgili ayrıntılı çello makalaleri için “çello” kategorisine tıklayınız.


Çello kursunuza nasıl ulaşabilirim? Ulaşım gerçekten çok mu kolay?
Evet çello kursumuza ulaşım gerçekten çok kolay, sadece İzmir içi değil, Manisa, Aydın gibi illerden de çello kursumuza gelen sanat severler vardır. Çello kursumuza Karşıyaka, Hatay, Balçova, Bornova, Alsancak, Konak, Güzelyalı, Karabağlar, Narlıdere, Buca, Mavişehir, Aliağa, Urla gibi yerlerden de rahatlıkla gelebilirsiniz, metroya ve otobüs duraklarına aynı zamanda vapur iskelesine de yakın olan kursumuz İzmir’de ulaşımı çok kolay bir noktadır.


Aşağıdaki videolarımızda aklınıza takılan en önemli soruların yanıtlarını bulabilirsiniz;

♥ Çello çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?
♥ Çelloya yeni başlayanlar hangi çelloyu satın almalıdırlar?
♥ Çellocular için şarkı önerileri?
♥ Hızlı çello çalmak için neler yapmak gerekir?
♥ Kısa sürede çello çalmayı öğrenmenin yolları nelerdir?
♥ Komşuları rahatsız etmeden evde nasıl çello çalışılır?
♥ Nota bilmeden de çello çalınabilir mi?
♥ Çellonun bölümleri nelerdir?
♥ Çello çalarken parmaklar nasıl olmalıdır?
♥ Çello çalarken kullanılan teknikler nelerdir?
♥ Çello çalarken nasıl oturulur?
♥ Çello metodu önerileri?
♥ Çello çalarken yapılan hatalar?
♥ Çello nasıl tutulur?
♥ Çelloda notaların yerleri?
♥ Çelloda yay nasıl tutulur ve yay nasıl çekilir?
♥ Çelloya başlamak için yaş sınırı var mıdır?
♥ Çellonun tarihsel gelişim süreci?
♥ Çello yayına nasıl reçine sürülür?
♥ Çello nasıl akort edilir?Çello Nedir ve Çello Tarihi

İzmir'de Ucuz Çello Kursu

İzmir’de Ucuz Çello Kursu

Çello diğer bir adıyla da “viyolonsel” olarak adlandırılan bu müzik aleti Fransa’da 16. yy’da ortaya çıkmış perdesiz, 4 telli, yaylı bir müzik aletidir. Çelloyu üreten Andrea Amati ise İtalyan bir müzik aleti yapımcısıdır. Çello genellikle akustik olarak kullanılan bir müzik aletidir ve keman, viyola ve kontrbas ile aynı ailedendir.

Çellonun telleri kalındır ve çellonun çıkardığı ses insan sesine çok yakındır.  Çellonun gövdesinin ortasında ve çellonun eşiğin her iki yanında el yazısı ile yazılmış bir “f” harfini andıran iki tane f deliğine sahiptir. Çello yayının tellere sürtmesi ile titreşen tellerden çıkan ses, çellonun gövdesi içindeki havayı titreştirir ve yükselerek bu deliklerden geri döner. Çelloda teller bastan tize doğru Do-Sol-Re-La olarak isimlendirilir. Ayrıca “pizzicato” adı verilen bir çalım tekniğiyle sağ el işaret parmağının ucuyla çellonun telleri çekilerek de çalınabilir.


İzmir Karşıyaka Çello Kursu  / İzmir Çello Dersi Karşıyaka / Çello Kursu İzmir 

Günümüzün en çok beğenilen müzik aletlerinden bir tanesi olmayı başarmış çelloya olan ilgi giderek artıyor. Kiminin çello kiminin de viyolonsel olarak bildiği şık müzik aleti sizin de ilginizi çekiyorsa ilk adımı hemen atın.


– Çello kursu İzmir yazımızı sonuna kadar okumanızı rica ediyoruz, bu yazımızın devamında çello kursuna dair bir çok detayı bulabilirsiniz, ne kadar bilgi sahibi olursanız o kadar sağlıklı bir karar verebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki çello kursu videomuzu da izleyebilirsiniz. Şimdiden iyi okumalar (:


İzmir Çello kursuyla ilgili sık sorulardan bazılarını cevaplayarak başlayalım;

İzmir’de çello kursu fiyatları ne kadar?
İzmir’de bir çok çello kursu bulunmaktadır, İzmir’de çello kursu fiyatları da değişiklik göstermektedir, çello kursu fiyatlarımızı öğrenmek istiyorsanız bize mail atabilir veya telefonla bilgi alabilirsiniz.

Çello fiyatları ne kadar?
Çello satın almak isteyenler için, bir çok farklı kalitede çello bulunmaktadır, bütçenizi belirlerseniz İzmir’de çello fiyatları konusunda da yardımcı olabiliriz.

Erturgut Sanat Merkezi çello kursu nerede yer alıyor?
Erturgut Sanat Merkezi çello kursu Karşıyaka‘da yer almaktadır, çello kursu İzmir Bornova, çello kursu İzmir Alsancak vb şeyler de arattıysanız hiç üzülmeyin çünkü kursumuza ulaşım gerçekten çok kolay. Kaliteli bir çello eğitimi almak istiyorsanız İzmir’in en çok tercih edilen çello kursu Erturgut Sanat‘tan bilgi alabilirsiniz.

çello-kursu-izmirKalbe dayanarak çalınır çello, ruha dokunur, kalbini ve ruhunu titretir sesiyle, dokunuşuyla. O kadar yakışır ki insanın eline, sesleri kendi sadelik ve şıklığıyla, aşkıyla yoğurur, asaleti, özgürlüğü, bazen hüznü bazen de mutluluğu barındırır içinde. Her melodinin, her ezginin ardında bir hikaye vardır, çalınandan çok daha fazlasıdır, çello o hikayeleri anlatır, kimi zaman ağlar, ağlatır, kimi zaman öfkeyle haykırır ama her daim huzur verir. Çalmaya başladığınızda olduğunuz yerden alır, başka noktalara götürür sizi, ayaklarınız yerden kesilir, dünyayla temasınızı keser adeta. Şekli ve sesi birleşince ortaya mükemmel bir eser çıkar, dinlemesi, izlemesi ve çalması büyük bir keyiftir.

Çelloyla ilgili daha söylenecek o kadar çok şey vardır ki sayfalara sığmaz, denemeden bilmek çok zordur bu hissiyatı, çellonun hissettirdiklerini, elinizde duruşunu ve dahasını, bu sebeple size önerimiz ücretsiz deneme derslerimize gelmeniz, kendi gözlerinizle görmeniz. Ücretsiz çello deneme dersleri için buradan ulaşabilirsiniz –> Deneme Dersi Nedir, Deneme Dersi Randevusu

Çello çalacakların akıllarını meşgul eden soruları cevaplamakla devam edelim yazımıza;

Çello çalmak için kesinlikle bir yaş sınırı yoktur, hiç bir yaş çelloya başlamak, çello dersi almak için geç değildir.

Çello kursu almaya başlamak için çello sahibi olmanıza gerek yok, çello kursumuzdaki çellolardan ücretsiz olarak istediğiniz kadar faydalanabilirsiniz.

– Genelde bilinen şey bir müzik aleti çalmanın yetenek gerektirdiğidir fakat gözardı edilen yetenekten daha önemli olan bir şey düzenli çalışmadır, yeteneğim yok diye düşünüp denemeden bu fikri bir kenarı atmayın, etrafınızdakilerin dediklerine kulak asmayın ve deneyip kendi gözlerinizle görün.

Çello kursumuz haftanın 7 günü 09.00-23.00 saatleri arasında açıktır, istediğiniz zaman kursumuza kolaylıkla ulaşabilirsiniz, çello kursumuz çok merkezi bir konumda yer almaktadır, otobüsle, vapurla, metroyla, toplu ulaşımla da Karşıyaka dışından da kolaylıkla gelebilirsiniz. Bornova, Buca, Konak, Alsancak, Hatay, Aliağa, Bostanlı, Güzelyalı, Karabağlar, Mavişehir, Narlıdere, Yeşilyurt, Urla ve çok daha uzak noktalardan da kolaylıkla çello kursumuza gelebilirsiniz.


Çello kursu fiyatlarını öğrenmek için telefonla aramanız veya mail atmanız ya da whatsapptan ulaşmanız yeterli olacaktır. msn@erturgutsanatmerkezi.com / 0507 95 96 333 iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.


Yazımızın devamını 5 dakikanınızı ayırarak sonuna kadar okumanızı öneririz, çelloyla, çello fiyatlarıyla, çello dersleriyle ve çok daha fazlasıyla ilgili bir çok soruyu bu yazımızda cevapladık, ayrıca yazıyı okurken aşağıdaki videoyu da açıp bir yandan çellonun o güzel sesinin size eşlik etmesine izin verin!

Çello kursumuzla ilgili yazıyı faydalı bulduysanız, sizden ufak bir ricamız olacak. Yazımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşıp, bizi de sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz çok mutlu oluruz. –> Sosyal Medya Hesaplarımız


Çello dersi almaya başlamak isteyenler için dersler sırasında ücretsiz çello temini başta olmak üzere bir çok imkan sunuyoruz.

çello-kursu

En Uygun Fiyatlı Çello Kursu

Viyolonsel Kursu İzmir yazımızda aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını bulabilirsiniz, bu yazımızda aşağıdaki soruların cevaplarını ve fazlasını bulacaksınız;


Çello kursu fiyatları ne kadar?
Çello çalmaya başlamak için yaş sınırı var mıdır?
Çello fiyatları ne kadar?
Çello dersi ile viyolonsel dersi arasında fark var mıdır?
Ne kadar zamanda çello çalmayı öğrenebilirim?
İzmir’de çello kursları hangileri, Karşıyaka’da çello kursu nereden alabilirim?
Çello çalmak zor mudur, herkes çello çalabilir mi?
Çello sahibi değilim, çello kursuna başlayabilir miyim?


Son yıllarda önemi daha da artan ve popüler olan çello kursu oldukça rağbet görmektedir.
Kursumuz bünyesinde deneyimli çello öğretmenleri de sizlere bu konuda yardımcı olmaktadırlar. Özellikle çello dersi veren kursların azlığı nedeniyle Erturgut Sanat olarak bizlere büyük görevler düşmektedir. Misyonumuzdan biri de gelecek için iyi sanatçılar yetiştirmektir. Bu da disiplinli ancak insanları sıkmayan bir eğitimden geçmektedir. Çello dersi alıp, eğitim görmek isteyen herkesi kurumumuza beklemekteyiz.

Çellonun bilinirliği ülkemizde yeni yeni oluşmaktadır. Yurtdışında birçok genç çello sanatçısı çok güzel performanslar çıkarmaktadırlar. Bu aleti çalmak için elbette yetenek önemlidir ancak sıkı bir çalışma ve pratikle siz de çello çalabilirsiniz. Kursumuz ile çello dersleri hakkında bilgi almak için iletişime geçebilir ve deneme derslerine ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

Çello çalmak evde tek başına çalışmakla gerçekleşmez. Bu müzik aletini gerçekten çalmak istiyorsanız; konusunda uzman eğitimcilere ihtiyacınız olacaktır. Kursumuz bünyesinde alacağınız temel eğitimden sonra evinizde bolca pratik yapabilir ve kendinizi bu konuda geliştirebilirsiniz. Çello dersi vermek için öğrencimizde herhangi bir şart aramamaktayız. Fiziksel durumu uygun olan herkes bizden çello dersi alabilir ve düzenli bir eğitim sonrası müzik çalışmalarına devam edebilir.

Çello çalmak çok zorlu bir süreç değildir ancak bazı noktalarda hızlı bazı noktalarda yavaş giden bir sürece sahip olduğu da bilinmelidir. Bir iki ders sonrası sıkılıp, giden öğrencimiz olduğu gibi kendini çalmaktan alıkoyamayan öğrencilerimiz de bulunmaktadır. Burada önemli olan şey sabır, istek ve azimdir. Bunları yerine getiren her öğrenci çello derslerini başarıyla tamamlayabilir.

Çello fiyatları da çellonun kalitesine göre değişiklik göstermektedir.
İlk başlarda çok pahalı bir çello satın almanıza gerek yoktur. Elbette kaliteli ve fiyatı yüksek bir çellonun çıkardığı ses paha biçilemez. Ancak her şey sırayla olmalı ve bütçenize zarar vermeyecek bir çello ile başlamalısınız. Çello satın alırken, ilk gördüğünüz yerde durmamalı, gerek internetten gerekse müzik aleti satan diğer mağazalardan yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte eğitmenlerimiz de sizlere en uygun çelloya sahip olmanız için yardımcı olmaktadırlar. Yanınızda mümkünse bilirkişiyle mağazaya gidebilir ve fikir danışabilirsiniz. Ayrıca mağazada görevli kişilerin de görüşlerine dikkat etmelisiniz.

Çelloda şarkı çalmayı öğrenme süresi şarkının zorluğuna göre değişmektedir. İlk başta zor bir parçayla yola çıkarsanız sıkılabilirsiniz. Bunun için daha çok zamanınız olacaktır. Erturgut Sanat olarak, eğitmenlerimiz her öğrencinin seviyesine uygun parçalar üzerinde çello çalışmaları gerçekleştirmektedirler. Kısa sürede iyi bir çello sanatçısı olmak istiyorsanız, dersleri düzenli takip etmek ve bolca pratik yapmak zorundasınız. Bunu yaparken, elbette sıkıcı bir şekilde değil eğlenerek yaptırmak bizim görevlerimizdendir. Amacımız sizleri müzik aletinden ve müzikten soğutmak değil, aksine bunu hayatınızın önemli bir parçası haline getirmektir.

izmir-çello-kursu

Çello Kursu Instagram ve Facebook

Çello öğrenimi ile ilgili tam bir süre vermek çok doğru değildir bu süre kişiden kişiye değişecektir.
Bu süre zarfında sizlere doğru tutuş, doğru duruş ve birçok teknik ayrıntı gösterilmektedir. Bu eğitimler sayesinde çello hâkimiyetiniz artacaktır. Her müzik kursunun çello eğitimi vermediğinin de yeniden altını çizmekte fayda vardır. Bunun için kursumuzla iletişime geçebilir ve hem kurs fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilir, hem de çello eğitmenlerimizle birebir görüşme yapabilirsiniz.

Ön görüşmelerin ve tanıtım derslerinin öğrenci üzerinde çok büyük ve olumlu etkileri olmaktadır. Kurumumuz her öğrenciye aile üyesinden biri gibi davranır ve gelecekte iyi birer müzisyen olmaları için emek verir. İsteyen sadece hobi amaçlı da çello kursu alabilir.

Çello çok küçük bir müzik aleti olmadığından taşıması da çok kolay değildir. Özellikle toplu taşıma aracı kullanıyorsanız, çello taşımakta zorluk çekebilirsiniz. Bu konuda endişelenmenize gerek yoktur çünkü kursumuz sizlere ders boyunca kendi olanaklarımızdan faydalanmanıza yardımcı olmaktadır. Kursa katılım için ekstra bir belge getirmeniz gerekmemektedir. Çello kurs formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Çello kursu için ödemeler aylık yapılmaktadır. Ödeme seçenekleri ile ilgili sizlere birçok kolaylık sunmaktayız. Amacımız kurslarımızdan en güzel ve verimli şekilde faydalanabilmenizdir. Derslerin gün ve saatleri de sizlere uygun zamanlarda gerçekleştirilmektedir.

Çello kursu için haftanın 7 günü sizleri beklemekteyiz. Sabah 09.00 ve akşam 23.00 saatleri arasında sizlere en uygun zamanda ders vermekteyiz.
İzmir Çello kursuna ulaşım da oldukça kolaydır. Günün her saati ulaşıma açık olan bir konumda rahatlıkla derslere katılabilirsiniz. Çello derslerinde sizlere müzik aleti çalmanın haricinde müzik aletine nasıl bakılır ve gerekli onarım ne gibi durumlarda nerede yapılır gibi yararlı ve pratik bilgilerde vermekteyiz. Bu arada sizlere konusunda usta çello performansçıları hakkında da bilgi verilmektedir. Çello çalmada temel eğitim sürecinde olduğu kadar ileri seviyelerde de ustalar her zaman takip edilmelidir.

Çellonun bir diğer adı da viyolonseldir.
Perdesiz bir enstrüman olan çello yaylı çalgılar ailesinin bir üyesidir. 4 telli bir enstrümandır ve bas ses tınısına sahip olmaktadır.Kadın vücudunu andıran görüntüsü ile oldukça şık ve zarif bir tasarıma sahiptir.Birçok müzisyen, çello çalmanın bir ayrıcalık olduğu kanısındadır. 16. yüzyılda Fransa’da ortaya çıkan bir müzik aleti olan çello günümüzde birçok parçaya eşlik edecek bir hale gelmiştir.

Geniş ve büyük bir enstrüman olan çellonun koruması da önemlidir.
Bakımı diğer enstrümanlara göre daha zahmetli olan çello bu anlamda gerçekten emek isteyen bir çalgıdır. Sizlere kursumuz bünyesinde çello bakımı ile ilgili her ayrıntıyı göstermekteyiz. Çello ayrıca hava değişikliklerine göre de hassasiyet gösteren bir müzik aletidir. Sizlere eğitiminiz esnasında önemli bir konun olan çello teli takma işleminde de yardımcı olmaktayız.

Temel eğitim sırasında size çello çalarken, nasıl oturulur gibi önemli bir konuyu da göstermekteyiz. Bir müzik aletini çalmaya nasıl başlarsanız o şekilde devam edersiniz. Yanlış duruşla ve yanlış tutuşla başlanan bir eğitim süreci size hiçbir fayda sağlamayacaktır. Bu yüzden bünyemizdeki çello eğitmenleri oldukça titiz bir şekilde bu konuya değinmektedirler. Hangi seviyede olursanız olun, ister çello çalmaya yeni başlayın, ister sınavlara hazırlanın ya da hobi olarak çalın mutlaka temel noktalar yeniden gösterilir ve iyi bir performans sergilemeniz için her türlü gayret gösterilir.

Çello Kursu Ders Programı Nasıl Oluyor?

Çello Kursu Müfredatı aşağıdaki konuları ve daha fazlasını içermektedir, dersler sırasında kişiye özel ders programı hazırlandığı için çello öğrencisinin beklentilerine uygun, çello öğrencisinin çalmak istediği şarkılar doğrultusunda bir ders programı hazırlanmaktadır. Sizin için en iyi çello kursu programını hazırlayacağımıza emin olabilirsiniz.


Çellonun (Viyolonsel) Tarihsel Süreci
Çellonun Tarihsel Süreçteki Değişim ve Gelişimi
Çellonun Tarihsel Süreçte Üstlendiği Rol
Çellonun Türk Müziğine Girişi ve Türk Müziğindeki Tarihsel Gelişimi
Çellonun Yapısal Özellikleri
Yayın Yapısal Özellikleri


Çello Çalmada Temel Duruşlar / Hazır Bulunuşluk
Çello ve Yayı Doğru Teknikle Tutuş
Çelloda Ses Üretimi
Yayı Tel Üzerinde Düzgün Çekip İtme
Yaya Teller Üzerinde Eşit Baskı Uygulama
Çelloda Yayın Bölümleri ve Nitelikli Ses Üretme
Çelloda Yay Şekilleri
Yayın Bütününü Kullanma
Yayın Bölümlerini Kullanma


Çelloda I. Pozisyon
Çelloda I. Pozisyonda Tüm Tellerde Parmakları Doğru Seslere Basma


Do Majör Dizisi
I. Pozisyonda Do Majör Dizisini Farklı Yaylarda Seslendirme Çalışmaları
1.Pozisyonda Do Majör Tonunda Etüt ve Eserler


Çargâh Makamı
Geleneksel Türk Müziğinde Makam ve Ses Sistemi
Geleneksel Türk Müziğinde Ses Sistemi


Pozisyonda Çargâh Dizisi
Pozisyonda Çargâh Dizisini Çalma
Pozisyonda Çargâh Dizisinde Etüt ve Eserler
Detaşe (Ayrı) Çalma Tekniği


Legato (Bağlı) Çalma Tekniği


Sol Majör Dizisi
Sol Majör Dizisini Farklı Yaylarda Seslendirme Çalışmaları
Sol Majör Tonunda Eser ve Etütler
Açık Pozisyon
Buselik Makamı
Buselik Makamı Dizisi
Yarımıncı Pozisyon
Buselik Makamında Etüt ve Eserler
Mi Minör Dizisi
Mi Minör Dizisini Farklı Yaylarda Seslendirme Çalışmaları
Mi Minör Tonunda Etüt ve Eserler
La Minör Dizisi
La Minör Dizisini Farklı Yay Şekilleri ile Seslendirme Çalışmaları
La Minör Tonunda Etüt ve Eserler
Kürdi Makamı
Kürdi Makamı Dizisi
Kürdi Makamında Etüt ve Eserler
Fa Majör Dizisi
Fa Majör Dizisini Farklı Yaylarda Seslendirme Çalışmaları
Fa Majör Etüt ve Eserler
Re Minör Dizisi
Re Minör Dizisini Farklı Yaylarda Seslendirme Çalışmaları
Re Minör Tonunda Etüt ve Eserler


Çello Çalmada Hız Değişimleri
Müzikte Kullanılan Hız Terimleri
Eser ve Etütleri Hız Özelliklerine Göre Çalma
Çello Çalmada Nüans
Müzikte Kullanılan Nüans Terimleri
Eser ve Etütleri Nüans Terimlerine Göre Çalma
IV Pozisyon ve Örnek Uygulamalar
Çelloda IV. Pozisyon Kavramı
1.Pozisyonda Tüm Tellerde Parmak Çalışmaları


Müzikte Kullanılan Anlatım İfadeleri
Müzikalite ve Yorumlama
Hız, Nüans, Anlatım İfadelerini Kullanarak Eser ve
Etüt Seslendirme


Martele Çalma Tekniği
Eser ve Etütlerde Martele Tekniği
1.Pozisyonda Açık Konum


Staccato Çalma Tekniği
Eser ve Etütlerde Staccato Tekniği
1.Pozisyonda Geçişli Çalışmalar
Karma Yay Teknikleri
Eser ve Etütlerde Karma Yay Teknikleri
Karma Yay Tekniklerini Kullanarak Nitelikli Ses Üretme
Rast Makamı
Rast Makamının Özellikleri
Farklı Yaylarda Rast Makamı Dizisi
Rast Makamında Eserler


Flageolet (Flojele)


Uşşak Makamı
Uşşak Makamının Özellikleri
Farklı Yaylarda Uşşak Makamı Dizisi
Uşşak Makamında Eserler
Re Majör Dizisi
Farklı Yaylarda Re Majör Dizisi
Re Majör Tonunda Etüt ve Eserler
Si Minör Dizisi
Farklı Yaylarda Si Minör Dizisi
Si Minör Tonunda Etüt ve Eserler
Hüseyni Makamı
Hüseyni Makamının Özellikleri
Farklı Yaylarda Hüseyni Makamı Dizisi
Hüseyni Makamında Eserler
Si Bemol Majör Dizisi
Farklı Yaylarda Si Bemol Majör Dizisi
Si Bemol Majör Tonunda Etüt ve Eserler
Sol Minör Dizisi
Farklı Yaylarda Sol Minör Dizisi
Sol Minör Tonunda Etüt ve Eserler


Çift Ses Çalma
Çift Sesli Etüt ve Eserler
Eşlikli Çalma
Eşlikli Etüt ve Eserler


Popüler Müzik Örnekleri


Vibrato Tekniğinin Genel Özellikleri
Vibratolu Dizi Çalma
Vibratolu Etüt Çalma
Vibratolu Eser Çalma


Dizilerde Parmaklandırma
Etütlerde Parmaklandırma
Eserlerde Parmaklandırma
Parmak Numaralarına Göre Dizi, Etüt, Eser Çalma


Tril, Çarpma, Mordan ve Grupetto Tekniklerinin Genel Özellikleri
Etütlerde Tril, Çarpma, Mordan ve Grupetto Tekniklerini Uygulama
Eserlerde Tril, Çarpma, Mordan ve Grupetto Tekniklerini Uygulama
Konumda Doğal ve Açık Durumda Bütün Tellerde Notaların Yerleri


Konumda Kalarak Çalma
Konum Açık Durumda Kalarak Çalma
Konum Geçişli Etüt, Eser Deşifre Etme
Konum Geçişli Etütler, Eserler


Fa Majör Dizisi
Fa Majör Dizisinde Değişik Yay Çeşitleri
Fa Majör Tonunda Etüt, Eser
Si Bemol Majör Dizisi
Si Bemol Majör Dizisinde Değişik Yay Çeşitleri
Si Bemol Majör Tonunda Etüt, Eser
Si Majör Dizisi
Si Majör Dizisinde Değişik Yay Çeşitleri
Si Majör Tonunda Etüt, Eser
Si Kürdi Dizisi
Si Kürdi Dizisinde Değişik Yay Çeşitleri
Si Kürdi Makamında Etüt, Eser
Fa Diyez Minör Dizisi
Fa Diyez Minör Dizisinde Değişik Yay Çeşitleri
Fa Diyez Minör Tonunda Etüt, Eser


Sotiye Tekniğinin Genel Özellikleri
Sotiye Tekniğinde Dizi Çalma
Sotiye Tekniğinde Etüt, Eser Çalma


Karcığar Makamı Dizisi
Karcığar Makamı Dizisinde Değişik Yay Çeşitleri
Karcığar Makamında Etüt, Eser
Hicaz Makamı Dizisi
Hicaz Makamı Dizisinde Değişik Yay Çeşitleri
Hicaz Makamında Etüt, Eser
Nikriz Makamı Dizisi
Nikriz Makamı Dizisinde Değişik Yay Çeşitleri
Nikriz Makamında Etüt, Eser


Etüt İçindeki Uyguları (Akorlar) Çalma
Eser İçindeki Uyguları (Akorlar) Çalma


La Majör Dizisi
La Majör Dizisinde Değişik Yay Çeşitleri
La Majör Tonunda Etüt, Eser
La Minör Dizisi
La Minör Dizisinde Değişik Yay Çeşitleri
La Minör Tonunda Etüt, Eser
La Bemol Majör Dizisi
La Bemol Majör Dizisinde Değişik Yay Çeşitleri
La Bemol Majör Tonunda Etüt, Eser
La Hüseyni Dizisi
La Hüseyni Dizisinde Değişik Yay Çeşitleri
La Hüseyni Makamında Etüt, Eser
La Kürdi Dizisi
La Kürdi Dizisinde Değişik Yay Çeşitleri
La Kürdi Makamında Etüt, Eser
Segâh Makamı Dizisi
Segâh Makamı Dizisinde Değişik Yay Çeşitleri
Segâh Makamında Etüt, Eser
Hüzzam Makamı Dizisi
Hüzzam Makamı Dizisinde Değişik Yay Çeşitleri
Hüzzam Makamında Etüt, Eser


Spiccato Tekniğinin Genel Özellikleri
Spiccato Tekniğinde Dizi Çalma
Spiccato Tekniğinde Etüt, Eser Çalma


 

Summary
Çello Kursu İzmir: Kısa Sürede 100'lerce Şarkı Öğrenmek Garantili Ders
Article Name
Çello Kursu İzmir: Kısa Sürede 100'lerce Şarkı Öğrenmek Garantili Ders
Description
İzmir'de çello dersi almak isteyenlerin ilk tercihi Erturgut Sanat çello kurslarıyla çok kısa zamanda çelloyla 100'lerce şarkı çalmayı öğrenebilirsiniz. Uygun fiyatlı çello kursları sizi bekliyor.
Author
Publisher Name
Erturgut Sanat Merkezi
Publisher Logo