erturgut sanat iletişim
İzmir'de Müzik, Resim, Tiyatro, Fotoğraf, Yazarlık, Dans, Yaratıcı Drama, Diksiyon Kursları

Erturgut Oratoryosu Yolda!


Erturgut Sanat Merkezi > Erturgut Sanat Merkezi > Erturgut Oratoryosu Yolda!

Erturgut Sanat’tan İzmir’e yakışır dev bir proje daha geliyor. Sanat adına yaptıkları çalışmalarla İzmir’i temsil eden, sanat alanında tüm Türkiye’ye ye bir girişim örneği olan Erturgut Sanat, şimdi de öğrencileriyle Erturgut Oratoryosu’na ilk adımı atıyor.
 

Erturgut Sanat Orkestrası

Tüm gelirinin yardım amaçlı olarak bağışlanacağı konserlerin haberini veren Murat Erturgut, her geçen gün daha da büyük projelerle İzmir’de sanatı daha iyi bir yere getirmek istediklerini dile getiriyor.

 
Daha önce düzenlenen ve tamamı öğrencilerden, hobi amaçlı müzik yapmak isteyen bireylerden kurulu olan Erturgut Sanat Orkestrası her geçen gün büyümeye ve ilklere öncü olmaya devam ediyor. Erturgut Sanat Orkestrası’nın bundan önceki projesi olan Barış Manço şarkıları çok ses getirdikten sonra Erturgut Oratoryosu da çok ses getireceğe benziyor.
 
Peki yeni oratoryo projesinde neler olacak?
 
Aşk temasının işlendiği senfonik konserde, farklı şairlerin şiirleriyle dinletiye tiyatral bir içerik kazandırılıyor. Mısradan müziğe akan bir saatlik yolculukta, izleyiciler, aşkın insan üzerindeki tutkulu etkisine tanıklık ediyor. Sözcüklerle müziğin içiçe geçtiği devingenlikte, görsel ve işitsel olarak büyüsel bir atmosferin yaratıldığı gösteri, İzmir’ de bir ilke imza atacak nitelik ve içerikte, tüm İzmir’lileri bekliyor.

Etiket: ,

erturgut sanat merkezi Aşağıdaki İlginç Yazıları Okumanızı Öneririz