erturgut sanat iletişim
İzmir'de Müzik, Resim, Tiyatro, Fotoğraf, Yazarlık, Dans, Yaratıcı Drama, Diksiyon Kursları

En Uygun Fiyata Elektro Gitar Satın Alma Rehberi


Erturgut Sanat Merkezi > Enstrümanlar > En Uygun Fiyata Elektro Gitar Satın Alma Rehberi

En Uygun Fiyata Elektro Gitar Satın Alma Rehberi

Elektro gitar çalmak/öğrenmek istiyor fakat hangi elektro gitar modelini ve markasını seçmeniz gerektiği konusunda endişeleriniz mi var? Aklınızda şu sorular mı var;

♦ Hangi elektro gitarı satın almalıyım?

♦ Hangi elektro gitar bana daha uygun?

♦ En uygun fiyatlı ve kaliteli elektro gitarı nasıl seçebilirim?

En Uygun Fiyata Elektro Gitar Satın Alma Rehberi

Yukarıda yazmış olduğum ve aklınızda oluşabilecek tüm soruların cevapları bu yazıda, dilerseniz yazımıza geçelim.


Bütçenizi Belirleyin

Bütçenizi Belirleyin

Her alışverişte olduğu gibi, elektro gitar satın alırken de bir bütçe belirlemek sizi hem ekonominize zarar vermekten hem de çok uzun sürecek bir alışverişten alıkoyar. “Peki bunu nasıl yapacağız?” sorusunu duyar gibiyim. Ben, sizler için bütçe belirleme aşamalarını madde madde yazdım;

♦ O ay ki ekonominizi değerlendirin.

♦ Gelir ve giderlerinizi hesaplayıp, ekstra yapabileceğiniz harcamalara için kalan miktarı belirleyin.

♦ Elektro gitarın, sizin için bir geçici bir heves olup olmadığı konusunda bir karar verin.

♦ Eğer geçici bir heves ise ekstra alışverişlere ayırdığınız paranın yarısını eğer geçici bir heves değil de gerçekten profesyonel derecede öğrenme ve çalma isteği içerisinde iseniz ekstra harcamalar için olan paranın tamamını ortaya koyun.

♦ Başlangıç seviyesi için olan gitarların ücretlerini araştırıp, verebileceğiniz bir maksimum fiyat limiti belirleyin.

Eğer yukarıda yazmış olduğum maddeleri sıra sıra yaparsanız hem ekonomik hem kısa süreli hem de kaliteli bir elektro gitar alışverişi yapmış olursunuz.


Marka ve Model Araştırması Yapın

Marka ve Model Araştırması Yapın

Elektro gitar satış piyasasında yüzlerce marka, binlerce model bulunmaktadır. Bunların arasında kaybolmamak, kısa sürecek bir alışveriş yapmak ve doğru seçimi yapmak adına marka ve model araştırması yapıp, kafanızda bir kaç marka ve model bırakarak o model ve markalar üstünde yoğunlaşıp doğru kararı vermeye çalışmalısınız.

Bir elektro gitar markası seçerken dikkat etmeniz gerekenler;

♦ Markanın köklü bir geçmişi olması.

♦ Markanın gerçek bir tecrübeye sahip olması.

♦ Markanın sağladığı imkanların (Garanti,bakım vs.) olması.

♦ Markayı kullananların, marka hakkında verdikleri geri dönüşlerin olumlu olması.

Bir elektro gitar modeli seçerken dikkat etmeniz gerekenler;

♦ Size uygun olup olmaması.

♦ O modeli kullananların, o model hakkında yaptıkları geri dönüşlerin olumlu olması.

♦ O modelin üstündeki parçaların ve üretildiği malzemelerin kaliteli olması.

Biz, sizler için piyasada başlangıç seviyesi elektro gitarlar için en güvenilir ve kaliteli elektro gitarlar üreten 10 markayı listeledik;

♦ Cort

♦ Epiphone

♦ Ibanez

♦ Gibson

♦ Fender

♦ Jackson

♦ ESP

♦ Taylor

♦ Yamaha

♦ Washburn


Karar Kıldığınız Elektro Gitar Modelini Deneyin

Satın Alacağınız Elektro Gitarı Deneyin

Nasıl ki bir tişört alacağınız zaman “X” mağazasına gidip, orada tişörte tekrar bakıp, kendi bedeninize uygun olanını bulana dek üstünüzde deniyor, bir defosu olup olmadığını kontrol ediyor sonra satın alıyorsanız, bir elektro gitar satın alırken de aynı özeni göstermelisiniz. Aksi takdirde, o ürünün bir sıkıntısı çıkar ya da size uygun olmadığını anlarsanız, yapabilecek çok şeyiniz kalmayabilir. Yapmanız gereken tek şey şu; belirlediğiniz elektro gitar modelini satan bir müzik mağazasına gidip, mağazada çalışan görevlilere “X isimli markanı X isimli modelini satın almayı düşünüyorum, denememde bir sakınca var mı?” demek. Sizin, o elektro gitarı satın almaya kararlı olduğunuzu anladıkları anda zaten sizin o enstrümanı gönül rahatlığıyla almanıza yardımcı olacak her şeyi yaparlar. Denemenize izin verirler, hangi malzemelerden yapıldığını anlatırlar, kimlerin bu modeli tercih ettiğini ve bu model ile hangi tarz müziklerin yapılabileceğini anlatırlar. Kısacası size en çok yardımcı olacak insanlar onlar elektro gitar modeli seçimini yaptıktan sonra. Aklınızda “Ya bana kızarlarsa/Ben utanırım” gibi cümleler oluşmasın çünkü oradaki çalışanlar sizin sorularınızı yanıtlamak, oradaki enstrümanlar ise siz deneyesiniz diye oradalar. Çekinmeyin sorun ve deneyin!


Hangi Elektro Gitarı Satın AlmalıyımBugün, elektro gitar satın almak isteyip bir türlü marka/model seçimine karar verememiş kişiler için bir en uygun fiyata elektro gitar satın alma rehberi hazırlamıştık. Umarız hiç kimsenin aklında “Hangi elektro gitarı satın almalıyım?” sorusu kalmamış ve herkese yardımcı olmuşuzdur ve herkes bir elektro gitar sahibi olup, elektro gitar çalmayı öğrenme yolunda ilk adımlarını atmışlardır. Müzikle kalın!

Eğer ”Ben yazıyı okudum fakat doğru müzik aletini satın alma konusunda profesyonel bir destek almak istiyorum, benim için en uygun müzik aleti hangisi bir bilene sorsam daha iyi olacak, bu desteği ücretsiz olarak alabileceğim bir yer var mı?” diyorsanız aşağıdaki adrese tıklayınız.

Doğru Müzik Aleti Satın Almak İçin Danışmanlık Almak İstiyorum


 

Etiket: , ,

erturgut sanat merkezi Aşağıdaki İlginç Yazıları Okumanızı Öneririz