erturgut sanat iletişim
İzmir'de Müzik, Resim, Tiyatro, Fotoğraf, Yazarlık, Dans, Yaratıcı Drama, Diksiyon Kursları

Uygun Fiyata Saksafon Satın Alma Rehberi


Erturgut Sanat Merkezi > Enstrümanlar > Uygun Fiyata Saksafon Satın Alma Rehberi

En Uygun Fiyata Saksafon Satın Alma Rehberi

Saksafon çalmayı öğrenmek istiyor fakat hangi saksafon modelini satın almanız gerektiğine karar veremediniz mi? Aklınızda şu sorular mı var;

Hangi saksafonu satın almalıyım?

♦ Hangi saksafon bana uygun?

Saksafonu uygun fiyata nasıl satın alırım?

Hangi Saksafonu Satın Almalıyım

Merak etmeyin, yukarıdaki sorular ve aklınızda oluşabilecek bütün soruların cevabı bu saksafon satın alma rehberinde. Dilerseniz yazımıza geçelim;


Bütçenizi Belirleyin

Bütçenizi Belirleyin

Her alışverişte olduğu gibi, saksafon satın alırken de bir fiyat aralığı belirlemek, seçeneklerinizi azalttığı gibi ekonomik bir şekilde alışveriş yapmanıza yardımcı olur. Piyasada çok fazla model olduğu için çok fazla fiyat aralığı var (10 Milyara da saksafon satın alabilirsiniz) dolayısıyla bir fiyat limiti koyarak seçenekleriniz azaltmaya başlayabilirsiniz. Bu rehber sizin seçeneklerinizi azaltmak ve bazı yöntemler ile sizin için doğru olan saksafonu satın almanıza yardımcı olmak için burada!


Marka/Model Araştırması Yapın

Marka ve Model Araştırması Yapın

Benim önerim, markalar arasında en çok tecrübeye sahip, müzisyenler tarafından sık tercih edilen markaları tercih etmeniz olacak. Nasıl ayakkabı alırken bilindik markaları tercih ediyorsanız, saksafon alırken de adını duyurmuş, belli bir prestije ulaşmış ve tecrübesini kanıtlamış markaları tercih edin. Biz, sizler için en çok tercih edilen ve ünlenmiş 10 saksafon üreticisini listeledik;

♦ Amati

♦ Antigua

♦ Ashton

♦ Buffet Crampon

♦ Conductor

♦ Jinbao

♦ John Packer

♦ River Tone

♦ Suzuki

♦ Yamaha


Satın Almaya Karar Verdiğiniz Saksafonu Satan Mağazayı Araştırın

Mağazalar Hakkında Bigli Toplayın

Bu konuda verebileceğim tavsiyelerden birisi; müzisyenleri güvenini kazanmış ve o semt için kültleşmiş mağazaları seçmeniz. Örneğin İzmir’de yaşıyorsanız, İzmirlilere “İzmir’de hangi müzik mağazaları var?” diye sorduğunuzda herkesin vereceği ortak cevaplar vardır. Ortak cevap gelen mağazaları tercih edin. Oradan daha önce bir ürün satın almış tanıdığınız var ise onlara danışın. Sonuç olarak oradan, öğrenmek için bir saksafon satın alacaksınız ve eğer doğru bir seçim yaparsanız o saksafon en az 2 yıl sizinle birlikte kalacak. Dolayısıyla doğru saksafonu seçmeye gösterdiğiniz özeni, saksafonu satın alacağınız mağazayı seçmek için de göstermeniz lazım.


Satın Almaya Karar Verdiğiniz Saksafonu Deneyin

Satın Alacağınız Saksafonu Deneyin

Her alışverişte olduğu gibi, enstrüman alışverişinde de, alacağınız enstrümanı deneme hakkınız var. Nasıl ki bir tişört alacağınız zaman önce mağazaya gidip, almak istediğiniz tişörtü seçip, sizin bedeninize uygun olanı buluncaya kadar bütün bedenlerini deniyor, bulduktan sonra üstünde defo olup olmadığını kontrol ediyorsanız, aynısını satın alacağınız saksafon için de yapmanız gerekli. Saksafonda bir arıza olup olmadığını anlayabileceğiniz yöntemlerden bir kaçı şunlar; bütün tuşlarına basıp üfleyerek, hepsinden ses çıkıp çıkmadığını kontrol etmek, kulağı tırmalayan seslerin gelip gelmediğini kontrol etmek. Yazının başından beri anlattıklarımı yaparsanız, yanlış bir seçim yapma olasılığınız ortadan kalkacaktır.


Hangi Saksafonu Satın AlmalıyımBugün ki yazımızda, saksafon satın almanız konusunda doğru ve uygun fiyatlı seçimler yapmanız için uygun fiyata saksafon satın alma rehberi oluşturduk. Umarız sizler için yardımcı olmuşuzdur ve doğru saksafonu satın almışsınızdır. Müzikle kalın!

Saksafon’un parçaları ve tarihçesiyle alakalı detaylı bilgi almak isterseniz “Saksafon” isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Eğer ”Ben yazıyı okudum fakat doğru müzik aletini satın alma konusunda profesyonel bir destek almak istiyorum, benim için en uygun müzik aleti hangisi bir bilene sorsam daha iyi olacak, bu desteği ücretsiz olarak alabileceğim bir yer var mı?” diyorsanız aşağıdaki adrese tıklayınız.

Doğru Müzik Aleti Satın Almak İçin Danışmanlık Almak İstiyorum

 


Etiket: , ,

erturgut sanat merkezi Aşağıdaki İlginç Yazıları Okumanızı Öneririz