erturgut sanat iletişim
İzmir'de Müzik, Resim, Tiyatro, Fotoğraf, Yazarlık, Dans, Yaratıcı Drama, Diksiyon Kursları

Şan Dersi Programı


Erturgut Sanat > Şan > Şan Dersi Programı

Şan :

Şan derslerine başlarken nefes, diyafram ve ses telleri ile ilgili bilgilenme süreci ile  derslerimize  start veriyoruz. Dersler doğru nefes alma teknikleri ve diyafram kullanmayı öğrenmekle başlıyor. Çünkü  iyi bir ses için iyi nefese ihtiyacımız var. Diyafram eğitimi daha çok nefes alarak daha uzun süre temiz bir ses çıkarabilmemizi sağlıyor. Şan eğitimi için ilk adım olan diyafram eğitimini tamamladıktan sonra diyaframla birlikte ses çalışmalarına başlanır. Bu aşamada yapılan egzersizler sesi ve diyaframı pekiştirmeyi sağlar. Bu pekişme sağlandıktan sonra eğitime şan egzersizleri ile gırtlak pozisyonu öğrenmeyle devam edilir. Şan eğitiminde doğru gırtlak pozisyonu ve şan tekniği çok  önemlidir.

Yanlış verilen bir şan eğitimi öğrencinin sesini kaybetmesine  sebep olabilir. Bu yüzden şan eğitimini konservatuvar eğitimi almış ve şan konusuna hakim birinden alınması çok önemlidir. Şan pozisyonu, gırtlak ve diyafram bir bütün haline getirilip, şan tekniği oturtulduktan sonra artık şan egzersizlerinin yanında şan tekniğini geliştirici parçalar, arialar ve çeşitli eserlerle repertuvar yapılmaya başlanır. Şan eğitiminde sabırlı olmak ve azimle çalışmak çok  önemlidir. Çünkü ses tellerini şan pozisyonlarına uyarlayarak geliştirmek zaman isteyen bir  süreçtir..  şan eğitiminin birebir yapılması çok önemlidir. Şan eğitim süreci konservatuvarlarda 5 sene iken, birebir özel alınan derslerde bu süreç 1 ila 2 seneye kadar düşebilir. Şan eğitimi her yaş  grubuna uygulanabilir. Şan eğitimi almak için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur.

Şan Dersi

şan, san, ses eğitimi, san dersi, sandersi, şandersi, ses gelistirmek, ses gelişimi, ses geliştirmek, sesi ilerletmek, san dersi, online şan, online san, online şan dersi, şan dersi, itü,konservatuar, konservatuvar, özel ders,özel şan dersi bedava, ses eğitimi, ses, ses sağlığı, vokal, vokal koçluk, vokal koç,vokalkoç,vokal coach, şarkı söyleme, şarkıcı, şan bölümü

Etiket: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

erturgut sanat merkezi Aşağıdaki İlginç Yazıları Okumanızı Öneririz