erturgut sanat iletişim
İzmir'de Müzik, Resim, Tiyatro, Fotoğraf, Yazarlık, Dans, Yaratıcı Drama, Diksiyon Kursları

Piyano Notalarını Oyunla Öğren


Erturgut Sanat > Piyano > Piyano Notalarını Oyunla Öğren

notaları öğrenPiyano çalmak için nota bilmek şart fakat nota bilmek, nota öğrenmek küçük yaşlardan beri sebebi bilinmez bir şekilde ( belki de ilkokuldaki müzik öğretmenleri yüzünden ) müzik severlerin korkulu rüyası olmuştur. “Ben nota bilmem, kulaktan dolma” kavramına sahip insanların sayısı her geçen gün artmaktadır.

Fakat nota öğrenmek sanıldığından çok daha kolaydır, ayrıca nota okurayak piyano çalmak işinizi çok daha kolaylaştırmaktadır. Ki gerçekten azıcık pratikle gerçekten çok kolay bir sistemdir, alt tarafı 2 anahtar ( sol anahtarı ince sesler, fa anahtarı kalın sesler ) ve 5 çizgiden oluşan dizek üzerine yazılan siyah noktalar…

Piyano notalarını oyun oynarak öğrenmek isteyenler için nota öğrenme oyunu önerimiz var “Music Match”.

Piyano oyununda öncelikle “Learn The Notes” seçeneğine tıklıyoruz, daha sonra oyun başlıyor, piyano klavyesi üzerinde piyano tuşları yanıyor ve siz de yukarıdaki notalardan hangisi olduğunu seçerek soruları cevaplıyorsunuz, eğer yanlış cevap verirseniz oyun size doğru notayı gösteriyor.

Tabi ki öncelikle notaların yerini bilmemiz gerek diyorsunuz, onun için de aşağıdaki tabloyu kullanabilir ve referans alabilirsiniz. Karışık durduğuna bakmayın önce tabloyu iyice inceleyin sonrasında ise piyano oyununa başlayın, nota öğrenme oyunu sayesinde hızlıca nota öğrenebileceksiniz.
piyano notaları

Piyano oyunu oynamak için http://www.oyunlar1.com/games.php?flash=751 linkine tıklayabilirsiniz.

piyano kursu izmir Karşıyakapiyano kursu fiyatları izmirpiyano kursu izmir alsancakizmirde piyano kursuizmir piyano kursları

erturgut sanat merkezi Aşağıdaki İlginç Yazıları Okumanızı Öneririz