erturgut sanat iletişim

Müzik Öğretmeni Eren Kaya Kimdir?


Erturgut Sanat Merkezi > Biz' den > Müzik Öğretmeni Eren Kaya Kimdir?

Eren Kaya Kimdir? Eren Kaya ve Müzik Hayatı

Eren Kaya, 7 yaşında babası sayesinde müzikle tanıştı. İlköğretim yıllarında bağlama eğitimi almaya başladı ve bağlamada çok hızlı bir gelişme sergiledi.

Lise yıllarında okul korosunda bağlama çalışmalarına devam ederek müzik konusunda okulunu temsil etti ve Türkiye çapında düzenlenen liseler arası müzik yarışmasında 4. oldu.

Bağlama çalışmalarını sürdürürken bir yandan da erken yaşlarında keman eğitimine başlayan Eren Kaya, çeşitli başarılı müzisyenlerle çalışmaya başlayarak müzik konusunda çalışmalarına ailesinin ve çevresinin de desteğiyle hız kazandırdı.

Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarının yanı sıra, Dokuz Eylül Üniversitesi’nden de formasyona sahip olan Eren Kaya Erturgut Sanat Merkezi’ndeki çalışmalarını halen sürdürmekte ve Erturgut Orkestrası’nın şefliği görevini de devam ettirmektedir. Erturgut Orkestrasıyla 90 kişilik bir öğrenci grubuyla İzmir’de çok ses getiren Barış Manço Şarkıları performansına öncülük yapan Eren Kaya, her geçen gün farklı projelere de imza atmaktadır.

Yetişkinlerle olduğu kadar çocuklarla da iletişimi çok güçlü olan Eren Kaya aynı zamanda orff eğitim sertifikasına da sahiptir.

Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği dışında çok sesli batu müziğine ilgisi olduğunu farkedip bir yandan da beste çalışmalarına başladı. Batı müziği üzerine çalışmalarına da başlaması, Türk Müziği ve Batı müziğini sentezlemesi için ona büyük bir artı sağladı.

Beste çalışmalarını sürdürürken bir çok müzisyenle sahne almaya, çeşitli sahnelerde konser vermeye devam etti. Konserlerde gerek keman gerekse bağlamayla performans sergileyen Kaya, bir yandan farklı müzik aletlerine de merak salarak bu müzik aletleri üzerine de çalışmalarını sürdürdü. Ud, karadeniz kemençe gibi farklı müzik aletlerini de ustalıkla çalan Eren Kaya bunca kültürel ve sanatsal donanıma sahip olmasına rağmen mütevaziliği ve eğlenceli kişiliğinden de taviz vermiyor.

Eren Kaya’nın önderliğinde verilen keman dersleri ve bağlama dersleriyle ilgili detaylı bilgiyi aşağıdaki adreslerimizden alabilirsiniz;

Keman Dersi
Bağlama Dersi

Etiket:

erturgut sanat merkezi Aşağıdaki İlginç Yazıları Okumanızı Öneririz