erturgut sanat iletişim
İzmir'de Müzik, Resim, Tiyatro, Fotoğraf, Yazarlık, Dans, Yaratıcı Drama, Diksiyon Kursları

Keman Kursu İzmir


Erturgut Sanat > Erturgut Sanat Merkezi > Keman Kursu İzmir

Keman Kursu İzmir

Merhaba, bugün sizlere profesyonel bir şekilde sunduğumuz hizmetlerden biri olan “Keman Kursu İzmir” hizmetimizden bahsedeceğiz.

Keman-Kursu-İzmir

Aklınızda şu sorular mı var;

♦ İzmir’de keman kursu var mı?

♦ İzmir’deki keman kursları güvenilir mi?

♦ İzmir’deki keman kurslarında verilen eğitim nasıl işliyor?

♦ Keman kursu İzmir Karşıyaka’da var mı?

Merak etmeyin, yukarıda yazmış olduğum ve aklınıza takılabilecek diğer tüm soruların cevaplarını bu yazıda bulabileceksiniz. Dilerseniz yazımıza geçelim.


Keman Kursu Nedir?

Keman Kursu Nedir

Keman kursu, keman enstrümanının hem teorik, hem pratik hem de icra açısından verilen eğitimdir. Piyasadaki keman kursu veren yerler genellikle birbirinin aynı şekilde hizmet sunar ve yenilikçi davranmazlar. Çıtayı yukarıya çıkarmak yerine, var olan çıtanın durduğu yerde işlerini yapmaya çalışırlar.


İzmir’deki Diğer Keman Kurslarının Hizmetleri

İzmir'deki Diğer Keman Kurslarının Hizmetleri

İzmir’deki sıradan keman kurslarının verdikleri hizmetler dediğimiz gibi birbirinin aynısıdır. Kısaca açıklamak gerekirse İzmir’deki keman kurslarının verdikleri hizmetlerin aşamaları şunlardır;

♦ Keman’ın teknik kısımlarının genel bir anlatımı.

♦ Öğrencinin hedefinin öğrenilmesi.

♦ Öğrenciye kemanın nasıl çalındığı ile alakalı kısa bir anlatımı.

♦ Diğer tüm kurs yerlerinin sunduğu şekilde keman öğretimi.

Şimdi dilerseniz bir de Erturgut Sanat Merkezi’nin sizler için yıllardır profesyonel ve kusursuz şekilde sunduğu keman kursu eğitimi ve kurs haricinde sizlere sunduğu avantajlara bakalım.


Erturgut Sanat Merkezi Keman Kursu Hizmeti

Erturgut Sanat Merkezi Keman Kursu Hizmeti

Erturgut Sanat Merkezi ailesi olarak yıllardır süregelen geçmişimize dayanan prensiplerimiz ve amaçlarımız var. Biz kendimizi güzel amaçlara, profesyonel hizmet sunmaya ve size adadık. Bu amaçlar şunlardır;

♦ Öğrenci memnuniyeti

♦ Profesyonel eğitim sunmak

♦ Sosyalleşmeye yardımcı olmak

♦ Etkinlikler düzenlemek

♦ Dostluklar edinmek

Biz kurulduğumuz ilk günden beri öğrencilerimize birer müşteri gözüyle değil, yeni bir arkadaş, bir dost olarak baktık ve bu durumda sunduğumuz hizmetlere ve sağladığımız avantajlara olumlu olarak yansıdı. Erturgut Sanat Merkezi’nde hiç bir zaman “Öğretmen-Müşteri” ilişkisine yer verilmedi, kurulduğu ilk günden beri “Öğretmen-Öğrenci-Dost” ilişkisi kurulmak amaçlandı ve başarılı olundu. Dilerseniz sizlere, Erturgut Sanat Merkezi’nin keman kursu hizmetinde sunduğu avantajları, sağladığı olanakları ve eğitim süreçlerini açıkladığımız maddelere geçelim;

♦ Ücretsiz deneme dersleri ile öğrenci ve öğretmen tanışır

♦ Kursa kayıt olan öğrenci ile öğretmenin belirlediği gün ve saatte ilk ders gerçekleşir

♦ İlk derste öğretmenlerimiz tarafından, öğrencinin seviyesi, keman öğrendikten sonraki hedefi ve öğrencinin artıları ve eksileri belirlenir ayrıca öğrenilmesi için belirli sorular sorulupp alıştırmalar uygular. İlk derste gerçekleşenler şunlardır;

İlk-Keman-Dersi

  • Keman ile parmakların çalıştırıldığı egzersizler uygulanır. Kemanın nasıl çalındığını ve öğrencinin parmaklarının ısıtılması, kemana alıştırılması için belirli egzersizler uygulanır. Keman hakkında her konuyu öğrenmenin başlangıcıdır egzersizler. Kendinizi geliştirebilmeniz için egzersizler ve ısınma egzersizleri uygulanmalıdır.
  • Kemanı ve arşeyi tutma pozisyonları denenir. Keman çalarken, parmakların gelişmesinin yanında kemanın ve arşenin tutulması gerekilen belirli pozisyonlar gerekmektedir. Gerçekten kendinizi rahat bir şekilde hissetmeniz için kemanı ve arşeyi düzgün ve doğru bir şekilde tutmalısınız. Kemanı yanlış tutarsanız, kemanı doğru bir şekilde çalamaz ve vücudunuzun her yerinde ağrılar oluşur. Kendinizi rahat hissedemez, ağrılardan dolayı keman çalamazsınız. Arşeyi yanlış tutarsanız da asla kemanı hızlı ve doğru bir şekilde çalamazsınız. Kendinizi keman çalarken rahat bir şekilde durabilmeniz ve hızlı olabilmeniz için arşeyi doğru bir şekilde tutmalısınız.
  • Öğretmenimiz tarafından keman ile notalar çalınıp, öğrencinin müzik kulağı ölçülür. Müzik kulağı olup olmadığını öğrenmek, keman öğrenmek isteyen kişilerin seviyelerinin belirlenmesi konusunda yol göstericidir. Eğer öğrencinin müzik kulağı hiç yok ise öncelikle müzik kulağının geliştirilmesi için bir yol izlenir. Eğer müzik kulağı var ise kemanın eğitimine geçişler başlar. Keman eğitimi için mutlaka müzik kulağı olması gerekmektedir.
  • Eğer öğrenci daha önce keman çalmış ise çalabildiği parçalardan ya da yapabildiği egzersizlerden bir kaçının yapılmasını istenir. Seviyenin belirlenebilmesi için uygulanan bir başka uygulamadır. Seviye belirlemek gerçekten keman eğitimi ve öğretimi için çok önemli bir şeydir. Eğer daha önceden keman çalmış ve başlangıç seviyesinin üzerinde ise ona göre eğitimler ve egzersizler sunulur, bu şekilde eğitilir fakat çok az keman çalmış ve başlangıç seviyesinde ise ona göre eğitim baştan başlanır. Bunların haricinde, öğrenci orta seviyede ise profesyonelleşebilmesi için daha zor eğitimler ve egzersizler sunulur, zor parçalar öğreritilir fakat zaten profesyonel ise ve güzel sanatlar okullarında eğitim alabilmek istiyor ise ona göre daha zor eğitimler sunulmaktadır.
  • Keman’ın teknik kısımlarının genel bir anlatımı. Gerçek, profesyonel bir kemanist olabilmek için sadece kemanı öğrenmeniz yetmez, kemanist olabilmek için kemanın teknik kısımlarını da öğrenmeniz gerekmektedir. Kendinize bir şeyler katabilmek, keman hakkında her şeyi öğrenmek istemeniz, sizi zaten geliştirecektir fakat bunun için biz, sizlere keman hakkında bütün teknik bilgileri öğretiyoruz. Kemanın her parçasının isimlerini, o parçaların ne anlamlara geldiğini ve o parçaların ne işe yaradıklarını bilmeniz, sizi gerçek bir kemanist yaparken aynı zamanda bir şeye ihtiyacınız olduğunda bu bilgiler dahilinde kendinizi rahat hissedip hemen çözümlere odaklanabilirsiniz.
  • Öğrencinin hedefinin öğrenilmesi. Bir enstrüman öğrenmek değil, herhangi bir işe başlamadan önce bir hedef belirlemeniz gerekmektedir. Kendinizi işe hazırlamak, bir hedef belirlemek ve o hedefe odaklanıp, o işe odaklanmanız, sizin keman öğrenme sürecinizi hızlandıracaktır. Eğer öğrencinin hedefi sadece hobi ise, sunulacak eğitim özel olarak düzenlenmektedir fakat profesyonel olabilmek ise hedefi, eğitim gerçekten çok zorlayıcı, enstrümandan nefret etmenize bile sebep olabilecek güçlüklerin yaşatılması fakat bunların üstesinden gelirseniz, muhteşem haz ve profesyonel kemanist sonuçlarına ulaştırmayı hedefliyoruz.
  • Öğrenciye kemanın nasıl çalındığı ile alakalı kısa bir anlatımı. Öğrencinin kemanı tanıyabilmesi, hangi enstrümanı çalmak istediğini anlayabilmesi ve kendisini hazırlayabilmesi için kemanı anlaması, tanıması gerekmektedir. Öğrencinin kemanı hızlıca tanıyabilmesi için, kemanın her parçasının isimlerini, bu kısımların ne işe yaradıklarını ve kemanın nasıl çalınabildiğini gösteriyor ve öğretiyoruz ki öğrenci kemanın nasıl bir enstrüman olduğunu anlayabilsin.

İlk-Keman-Dersinden-Sonra

♦ İlk ders öğrencinin seviyesi ölçüldükten sonra, bu seviyeye göre alıştırmalar yaptırılarak öğrenci enstrümana alıştırılır

♦ Öğrenciye uygun ve uzun bir süreçler içeren ders, eğitim ve ödev programı hazırlanır

♦ Her dersten sonra, eğitim ve öğrenme sürecinin asla duraklamaması, aksine hızlı, kaliteli, doğru ve profesyonel bir şekilde gelişmesi için ödevler, çalışma egzersizleri verilir

♦ Öğrencinin istediği zaman Erturgut Sanat Merkezi’ne gelip, dersliklerimizde varsa kendi, yoksa oradaki enstrümanları kullanarak çalışmalar yapmasına olanak sağlanır

♦ Öğrencimizin, Erturgut Sanat Merkezi ailesi olarak devamlı ve düzenli olarak yaptığımız etkinliklere ücretsiz olarak katılması sağlanır


Neden Erturgut Sanat Merkezi?

Neden Erturgut Sanat Merkezi?

Yukarıda gördüğünüz gibi, Erturgut Sanat Merkezi’nin sunduğu hizmetler ve sağladığı avantajlardan dolayı Erturgut Sanat Merkezi’ni tercih etmeniz gerekiyor. Çünkü bizim Erturgut Sanat Ailesi, öğrencilerini de aileye dahil edip, onlara gerçekten bir aile bireyi gibi davranıyor.


Keman Kursu İzmir

 

 

 

Eğer bir keman satın almak istiyor fakat hangi marka ve modeli seçeceğiniz konusunda endişeleriniz var ise “İlk Kez Keman Satın Alacaklara En Uygun Fiyata Keman Satın Alma Rehberi” isimli yazımızı okumanızı öneririz. Bu yazıyı okuduktan sonra kesinlikle hangi keman marka ve modelini alacağınıza karar vereceksiniz.

 

 

 


Etiket: , , , ,

erturgut sanat merkezi Aşağıdaki İlginç Yazıları Okumanızı Öneririz