erturgut sanat iletişim
İzmir'de Müzik, Resim, Tiyatro, Fotoğraf, Yazarlık, Dans, Yaratıcı Drama, Diksiyon Kursları

Piyano Kursu izmir


Erturgut Sanat > Piyano > Piyano Kursu izmir

Erturgut Sanat Merkezinde piyano kursları bire bir özel ders veya isteğiniz doğrultusunda sınıf dersi şeklinde yapılmaktadır. Genel olarak piyanoya başlama yaşı 4-6 arası olarak görülmektedir. Fakat bu yaş aralığı öğrencinin yeteneğine, algı kapasitesine göre değişkenlik gösterebilmektedir (En erken 3 yaş). Piyano eğitiminin bu derece küçük yaşlarda verilebilmesi sebebiyle, piyano pedagojisi üzerine eğitim almış öğretmenlerin piyano dersi veriyor olması son derece önemlidir. Piyanoya başlamak diğer başka bir enstrümanı çalabilmek için de önem arz eder. Çünkü piyano dersi aldıktan ve belli düzeylerde çaldıktan sonra başka bir enstrüman dersi almaya başlayan öğrencilerin daha hızlı ilerlediği aşikardır.

Haftalık ders saatlerimiz öğrenci ve öğretmenlerimiz arasında ortak olarak belirlenmektedir. Piyano derslerinde dersliklerimizdeki piyanolar kullanılmaktadır. Ödevlerinizi piyano ile yapmanız açısından kendinize ait bir piyanonuz olması bir avantajdır.  Ancak piyano kursunuza uzun süre devam edip etmeyeceğiniz belli değilse ya da piyano almak için henüz bütçeniz elverişli değilse sanat merkezimizde çalışma yapmanız mümkündür. Tuş hassasiyeti olan profesyonel klavyeler kullanmak da piyano çalışması için bir başka seçenek olabilir.

Konservatuvarlarda piyano ana enstrüman olarak kullanılmaktadır. Batı müziğinin temel enstrümanı piyanodur. Tüm dünyada müzik eğitimcileri, müziğe ilk adımın piyano ile atıldığında müzikte başarı ihtimalinin arttığını kabul etmektedir. Piyano tuşlu bir enstrüman olduğundan, ses almak için ekstra çaba sarf etme zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır. Böylelikle öğrencinin enstrümana olan ilgisi artmakta ve aynı zamanda daha kolay adapte olabilmektedir.

Piyano kursu arıyorsanız doğru yerdesiniz!

İzmir Piyano Kursu – Piyano Kursu İzmir – İzmir Piyano Dersi – Piyano Dersi İzmir – İzmirde Piyano Kursu – İzmir Piyano Kursu Fiyatları

Etiket: , , , ,

erturgut sanat merkezi Aşağıdaki İlginç Yazıları Okumanızı Öneririz