erturgut sanat iletişim
Müzik – Resim – Tiyatro – Fotoğraf Kursu İzmir

Yan Flüt Dersi


Yan Flüt Dersi

yan flüt dersleriFlüt Hakkında

İzmir’de açık ara farkla en çok tercih edilen yan flüt kursuna gelip, kursumuzu gözlerinizle görüp ücretsiz bir deneme dersi yapıp, bir çay içmeye ne dersiniz? Denemesi bedava!

Ayrıca aklınıza takılan tüm sorular için Kursa Başlamadan Önce Bilinmesi Gereken 6 Şey yazımıza tıklamanızı ve okumanızı kesinlikle öneririz. https://www.erturgutsanatmerkezi.com/sik-sorulan-sorular/

flüt-kursu

Yan flüt, hem çalması hem dinlemesi ayrı ayrı zevk veren bir müzik aletidir, çok güzel bir sese sahiptir, çalması da bir o kadar eğlencelidir. Diğer müzik aletleriyle beraber çalmaya çok uygundur yan flüt.

Yan flüt tarihte bilinen en eski müzik aletlerinden biridir millattan önce beşyüzlü yıllara kadar uzanan bir tarihi vardır.

Günümüzde kullanılan flüte en benzeyen flüt üretimi onikinci yy da Avrupa’ da Alman Flütü adıyla  üretilmiştir ve onyedinci yyda günümüzde kullanılan modern flüt ise Tehobald Boehm tarafından üretilmiştir. Hatta yan flüte adını vermiş de denilebilir, yan flüt aynı zamanda Boehm Flute olarak da anılmaktadır.

yan-flut-kursu-izmirYan Flüt üç parçadan oluşmaktadır. Bu parçalar

– Ağızlık
– Gövde
–  Ayak’tır .

Yan flüt çalarken sol anahtarı kullanılır ve yan flüt nefesli çalgılar arasında yer almaktadır.

Yan Flüt Kursu Programımız

yan flüt kursu izmir
Yan Flüt Derslerimiz birebir ders (özel ders) biçiminde verilir. Enstrümanın doğası gereği kalabalık gruplarda verilmesi, eğitim tekniği bakımından çok sakıncalıdır. 

Yan flüt derslerimiz sıkıcı olmadan en iyiyi sunma amacı doğrultusunda hazırlanan yan flüt dersi programlarıyla sunulur. Bu bağlamda yan flüt’e dair her türlü teknik ve teorik bilgi verilip, yan flüdün kökenlerine ait eserlerin çalışmaları yapılırken, popüler uygulamalar da göz ardı edilmemektedir.Yapılacak olan repertuar, şarkı çalışmalarında yan flüt öğrencisinin istekleri ve beklentileri göz önünde bulundurulur.

Derslerin Tamamında standart olarak işlenen teknik ve teorik konular aşağıdaki gibidir.

* Flütü tanıma ve nota yerlerini kavrama hususundaki etüt ve çalışmalar
* Yan Flütten Doğru ses çıkarma ve alıştırma etütleri
* Gamlar ve dizilerin kavranması ve icrası
* Genel Nota Teorisi
* Şarkı çalışmaları
* Genel Armoni
* Yan Flüt eserleri analizleri
* Polifoni
* Yan Flütte Nefes ve ağız teknikleri
* Stillerin kavranması ve oluşumları hakkında bilgiler
* Orketsra (Eşlikli Çalışmalar)

izmir-yan-flüt-kursuYan Flüt derslerimize katılan öğrencinin gerek Klasik Batı Müziği, Gerekse popüler müzik dallarında pek çok şarkı çalışması yapabilmektedir. Eşlikli çalışmalar, solo ve orkestra çalışmaları devamlı yapılmaktadır. Yan flüt derslerimizde kişiye özel program hazırlayarak en kısa sürede istediğiniz seviyeye gelmenizi amaç edinerek kendi alanında uzman eğitmenlerimizle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Yan flütle ilgili faydalı makaleler için lütfen “yan flüt” kategorisine tıklayınız.

acoustic guitar performance by music bandYan Flüt Etkinliklerimiz

Yan flüt öğrencilerimiz, kursumuz bünyesinde ders alan diğer öğrencilerle grup çalışmalarına katılabilmektedirler.

Yan Flüt Hakkında Sık Sorulan Sorular ve cevapları için aşağıdaki yazımızı tıklayabilirsiniz.

Yan flüt kursunuza ulaşım nasıldır?
Yan flüt kursumuza ulaşım çok kolaydır, yan flüt kursumuz Karşıyaka’dadır, Bostanlı, Atakent, Mavişehir gibi bölgelerden öğrencilerimiz olduğu kadar Hatay, Bornova, Narlıdere, Alsancak, Buca, Aliağa, Karabağlar, Güzelyalı, Gaziemir, Konak, Urla, Yeşilyurt semtlerinden ayrıca Manisa ve Aydın illerinden öğrencilerimiz bulunmaktadır. Kaliteli eğitim size metroyla, otobüsle, vapurla çok yakındır!

Yan flüt hakkında merak edilenler

İzmir Yan Flüt Kursu / İzmir Yan Flüt Dersi Karşıyaka /
Yan Flüt Dersi İzmir Yan Flüt Kursu İzmir