erturgut sanat iletişim
Müzik – Resim – Tiyatro – Fotoğraf Kursu İzmir

Tiyatro Kursu


Tiyatro Kursu

Tiyatro Kursu İzmir

tiyatro kursu

tiyatro kursu

Tiyatro Kursumuz Hakkında

Tiyatro insanı, insana, insanla, insanca anlatma sanatıdır, yaşamın kendisidir tiyatro.

Ayrıca aklınıza takılan tüm sorular için Kursa Başlamadan Önce Bilinmesi Gereken 6 Şey yazımıza tıklamanızı ve okumanızı kesinlikle öneririz. https://www.erturgutsanatmerkezi.com/sik-sorulan-sorular/

Konservatuar eğitimli eğitimcilerimiz oyuncu adaylarına pratik ağırlıklı eğitimle keşfetmeyi, üretkenliği ve yaratıcılığı, değişik bakış açısı kazanmayı sağlayacaktır.

Ayrıca “Erturgut Sanat Merkezi” tiyatro eğitimi alan öğrencilerin durumuna göre gösteride görev alma şansıda sunmaktadır. Sahne heyecanını tatmak isteyen tiyatro aşıkları için, ifade yeteneği ve diksiyonları geliştirmek isteyenler için, ister hobi ister profesyonel amaçlı düşünen herkesi tiyatro kurslarımıza bekliyoruz. Güzel Sanatlar Fakültelerinin Tiyatro bölümlerine hazırlık kurslarımızla geleceğine tiyatro ile yön vermek isteyen, bu şekilde bir çizgi çizmek isteyen adaylara yönelik derslerimizle “Erturgut Sanat Merkezi” olarak elimizden gelenin en iyisi için çalışmaktayız.

tiyatro-kursu-izmir

Tiyatro Kursu Ders Programımız

Tiyatro Kursumuzda sizlere uygun olarak tiyatro ve sahneleme teknikleri verilmektedir. Her tiyatroda hedef, çalışılanı sahneye koymak ve bir sanat ortaya çıkarmaktır. Doğaçlama çalışmalarıyla oyunculuğunuzu pekiştireceksiniz ve çalıştığınız oyunu sahneleyerek kendinize ait bir sanat eseri ortaya çıkaracaksınız.

-Nefesiniz, Sesiniz ve Bedeniniz
Konuşmanın en önemli enstrümanıdır ses. Sesi etkili kullanmanın yolu, doğru nefes almanızdan geçer. Tiyatro eğitimi içerisinde bedeninizi tanıyacak ve doğru nefes alıp, sesinizi istediğiniz şekilde kullanmasınız öğreneceksiniz. Beden çalışmalarıyla hareketlerinizi kontrol altına alacaksınız.

-Diksiyon
Sesinizi ve nefesinizi doğru kullanarak istediğiniz konuşma tarzına ulaşabilirsiniz. Toplumu etkilemek, güzel bir konuşmaya bağlıdır. Doğru nefes, aynı zamanda konuşmanın da temelini oluşturmaktadır.

-Drama
Bu bölümde yaratıcılığınız ön plandadır. Drama yeteneklerinizi ilerleterek özgüvenlerinizi de geliştireceksiniz. Bu yolla, kendinizi toplum içinde ve iş dünyasındada daha iyi ifade edebileceksiniz.

tiyatro-kursu-izmirTiyatro Gruplarımız

Tiyatro Kurslarımız Genç ve Yetişkin olmak üzere ikiye ayrılmaktadır:

– Genç Tiyatro Grubu:
Tiyatronun teorik olarak temellerini öğrenmek, oyunculukla ilgili tiyatro terimleriyle tanışıp tiyatro terimlerine hakim olmak ve temel oyunculuk tekniklerini öğrenmek amacıyla erken sorumluluk duygusu edinmelerini sağlayan bir eğitimdir.

– Yetişkin Tiyatro Grubu:
Yetişkinler için tiyatro derslerimizin içeriği ise tiyatronun doğuşu, amacı, tiyatronun tarihsel gelişimi, tiyatronun tanımı, kuramsal ve uygulamalı tiyatro tarihi, diksiyon ve terimler, Konsantrasyon, dikkat çalışmaları, gövdeyi tanıma ve kullanmayı öğrenme, düşünce alışverişi, sesli okuma anlatma, ses nefes çalışmaları, ayna çalışması, doğaçlama, yazı ve konuşma dili, mekanı kullanma, donma,kareografi, duygu değişimleri, sesi fırlatma, müzikle dans, sahneyi kullanma, diyaframı kullanabilme, dramaturgi çalışmaları, beden dili,mimik, rol alıştırmaları, karşıt duygularla alıştırmalar teksler, panolar, pandomim, ses ve ışık sistemleri, sahnede makyaj yapımı, kostüm, perde. gibi derslerden oluşur.

tiyatro-kursu

Tiyatro Kursu Programı

 

 

Tiyatro Sanatına Giriş Konuşma Temrinleri Müzikal Oyunlar Prova
Doğaçlama Teknikleri Doğaçlama Uygulaması Uygulanacak Oyun Projesi Prova
Karakter Yaratma Teknikleri Geri Bildirim  Prova Prova
Hareket – Kombinasyon Radyo Oyunları Prova Piremiyer

 

Tiyatro Kursu Gün ve Saatleri

Kursiyerlerin rahat kıyafetlerle(eşofman,t-short,tayt vs.) gelmesi rica olunur.

İzmir Tiyatro Eğitimi Karşıyaka, Tiyatro Kursu İzmir Tiyatro Dersi İzmir, İzmir Tiyatro Kursu, İzmir Tiyatro Eğitimi Karşıyaka
tiyatro kursu izmir bornova izmir tiyatro özel ders