erturgut sanat iletişim
Müzik – Resim – Tiyatro – Fotoğraf Kursu İzmir

Seramik Atölyesi


Seramik Atölyesi

İzmir’de Seramik Atölyesiyle Hayallerini Hayata Geçir!

Gün geçtikçe popular hale gelen seramik ürenlere sadece seyirci mi kalacaksın? Sen de kendi ürettiğin seramik ürünleri kullanmak, aklındaki tasarımları hayata geçirmek istemez misin?

Birlikte once hayal ediyor daha sonra da seramik atölyesiyle hayallerimize hayat veriyoruz. Seramik atölyelerimize / seramik kursumuza katılmak için tek yapman gereken bizi arayıp açılacak olan en yakın seramik atölyemize ön kayıt yaptırmak!

İzmir’de seramik kursu arıyor ve seramik kursu fiyatlarını merak ediyorsan, İzmir’in her yerinden Karşıyaka’dan, Alsancak’tan, Bornova’dan kolaylıkla seramik kursumuza gelebilir ve detaylı bilgi alabilirsin.

Seramik Nedir?

Seramik, hayal gücünüzün sınırlarını zorlayabileceğiniz, tabiatta eşine ve benzerine raslayamayacağınız objeleri yoktan var edebileceğiniz bir sanat dalıdır. Çamura 10 parmağınız ile şekil verirken, toprağın vücudunuzdaki kötü ve negative enerjiyi almasına izin verdiğiniz, üstelik ilk haftadan gözle görülebilir estetikliğe sahip bir obje yapabileceğiniz, hızlı öğrenilebilen bir sanat dalıdır.

Seramik sanatında kullanılan hammadde çamurdur. Çamura şekil vermenize yardımcı olacak araç gereçkler de şunlardır;

+Bıçak

+Keski

+Tarak

Yukarıdaki aletler, biraz çamur ve hayal gücünüz ile istediğiniz şekli ve objeyi seramik sanatı ile oluşturabilirsiniz.

Boyama ve pişirme işlemleri için özel seramik fırınları kullanılmaktadır. Çoğu atölyelerde bu malzemeler bulunmaktadır fakat yok ise bile bu malzemeleri edinmek çok teferruatlı ve külfetli şeyler değildir. Herhangi bir sanat malzemesi satan mağazadan kolaylıkla ve uygun fiyatlara elde edebileceğiniz malzemelerdir.

Seramik yapmak için yetenekli ya da tecrübeli olmanıza gerek yok, tek ihtiyacınız olan şey geniş bir hayal gücü ve kıvrak parmaklar!