erturgut sanat iletişim
Müzik – Resim – Tiyatro – Fotoğraf Kursu İzmir

Şan Dersi


Şan Dersi

Ses Eğitimi İzmir

şan eğitimiSesinizi kullanmayı öğrenme garantili şan dersleri, uygun fiyatlı ses eğitimi kursları! Kısa zamanda en iyi sonuç, İzmir’in en çok tercih edilen ve açık ara farkla beğenilen şan kursunda!

Ayrıca aklınıza takılan tüm sorular için Kursa Başlamadan Önce Bilinmesi Gereken 6 Şey yazımıza tıklamanızı ve okumanızı kesinlikle öneririz. https://www.erturgutsanatmerkezi.com/sik-sorulan-sorular/

şan-dersi

Şan Derslerinde Neler Öğretiliyor?

Erturgut Sanat şan eğitimlerimizde kişinin  ses tellerinin,  damak, diş, dil ve dudakların,  göğüs boşluklarının ve kafatası boşluklarınınen doğru şekilde kullanılması gösterilmektedir.

Şan Dersi Ne İşe Yarar?

İnsanın sahip olduğu ilk müzik aleti sesidir. Kişi sesini doğru kullanmayı öğrenerek sesini daha etkileyici şekilde kullanabilir ve bunu yapmak sesine güzellik katmak için şan dersi kesinlikle gereklidir.  Erturgut Sanat Şan Kurslarına, ses eğitimi derslerine katılan öğrenciler seslerini doğru kullanmayı, kesintisiz olarak kullanmayı, doğru notalardan söylemeyi, sesini doğru notalara ayarlamayı ve farklı yüksekliklerden söylemeyi öğrenirler.

Şan eğitimi denildiği zaman ilk önce insanlar şarkı söylemeyi düşünürler ama bu şan şan dersi izmirdersinin yani ses eğitiminin tam olarak karşıladığı şey değildir, evet şarkı söylemek konusunda gelişim sağlar fakat şan eğitiminin yararları sadece bu kadar değildir.  Alacak olduğunuz şan eğitimi sayesinde hem sesinizi eğiteceksiniz hem de doğru bir şekilde nefes almayı öğrenip doğru nefes almayı alışkanlık edineceksiniz.  Alacağınız şan dersleri sayesinde diksiyonunuzu da düzeltecek ve daha etkili konuşmayı öğreneceksiniz ve konuşma sırasında yaşanan nefes sorunlarınızı ortadan kaldırabileceksiniz. Yani şan eğitimi sadece şarkı söylemeniz için değil, iletişim ve insan ilişkilerinizi güçlendirmeniz konusunda da yararlı bir eğitimdir.

Halkla ilişkiler üzerine kurulu olan pazarlama v.b. meslek gruplarından olan kişilerin de şan dersi almasında yarar vardır.

Şan dersleri programı her ders yinelenen ve tekrarlarla geliştirilen çalışmalar ve her derste farklı bir konunun anlatıldığı sürekli ilerleyen çalışmalar olarak iki ana eksende toplanabilir.

Şan Dersi Programı

– Streching / Esneme Egzersizleri
– Esneme Çalışmaları (Vücut üzerindeki tüm gerilimi yok etmeye yönelik çalışmalardan oluşan esneme çalışmaları)
– Nefes Teknikleri ve Nefes Çalışmaları
– Nefes Egzersizleri, Diyafram Çalışmaları, Nefes Alma ve Nefes Verme Egzersizleri
– Duruş Teknikleri ve Doğru Duruş Çalışmaları
– Diksiyon Çalışmaları (Konuşma Egzersizleri)
– Sesli ve Sessiz Harfler üzerinden gidilerek yapılan çalışmalar
– Ton ve Rezonans
– Doğru tonu ve rezonansı bulmaya yönelik yapılan çalışmalar
– Şan Egzersizleri
– Sesli ve Sessiz Harfler ile hece çalışmaları, Ses Perdelerinin (Orta Sesler, Göğüs Sesleri ve Kafa Sesleri) Yerlerinin Belirlenmesi
– Artikülasyon
– Stil Analizi Çalışmaları
– Türkçe ve Yabancı Repertuar Çalışmaları
– Play Along (Hazır Altyapılar) ile Yapılan Çalışmalar

san-dersi-izmirŞan dersleri piyano eşlikli yapılmaktadır fakat duruma göre gitar, keman eşlikli olarak veya diğer ses ekipmanları kullanarak (Md, Bilgisayar vb.) yapılabilmektedir. İsteyen öğrencilerimiz için koro çalışmaları da yapılmaktadır.

Şan Derslerimizde herhangi bir müzik türü ayrılmamakta, tüm ses tekniklerine değinilmektedir.

Ayrıca isterseniz şan dersi programı içinde isterseniz de ayrı olarak, profesyonel eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştirilen ses terapisi ve nefes terapisi hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.
Ses terapisi ve nefes terapisi için tıklayınız –> Ses Terapisi ve Nefes Terapisi Nedir?

acoustic guitar performance by music bandŞan Dersi Gün ve Saatleri

Şan derslerimiz için ders günü ve ders saatleri öğrencilerin uygun gün ve saatleri doğrultusunda belirlenmektedir ve ders programı öğrenciye uygun şekilde hazırlanmaktadır.

İzmir’de Şan Dersleriyle İlgili Sık Sorulan Sorular

Ne kadar zamanda sonuç alırım?
Bu süre kesinlikle kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir ve bu sorunun cevabı tamamen kişinin kendisinde saklıdır.

Ders ücretleri hakkında bilgiyi nasıl alabilirim?
Ders ücretlerimizle ilgili ayrıntılı bilgi almak için lütfen msn@erturgutsanatmerkezi.com adresine mail atınız.

Nota bilmeden şan eğitimi alabilir ve şarkı söyleyebilir miyim?
Nota bilmeden de şarkı söyleyebilirsiniz fakat opera eğitimi alıyorsanız nota bilmeniz gerekmektedir.

izmir-şan-dersiŞan dersleri için her hangi bir yaş sınırı var mıdır?
Profesyonel şan eğitimi 10 yaştan itibaren başlamaktadır.

Kursunuza ulaşım kolay mıdır?
Kursumuza kolaylıkla metroyla, otobüsle veya vapurla ulaşabilirsiniz. Kursumuz sadece Karşıyaka, Mavişehir bölgelerinden gelen kursiyerlere değil, Balçova, Narlıdere, Bornova, Hatay, Buca, Karabağlar, Gaziemir, Güzelbahçe, Bostanlı, Alsancak, Urla gibi noktalardan gelen kursiyerler için de tercih sebebidir ayrıca kursumuza Manisa ve Aydından bile bir çok öğrenci gelmektedir.Kaliteli eğitime ulaşmak çok kolay, bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Ses eğitimiyle ilgili ayrıntılı makaleler için “ses eğitimi” kategorisine tıklayınız.

Şan Dersi İzmir Karşıyaka Şan Dersi İzmir Şan Dersi İzmir – Şan Eğitimi İzmir Karşıyaka – Şan Kursu İzmir