erturgut sanat iletişim
İzmir'de Müzik, Resim, Tiyatro, Fotoğraf, Yazarlık, Dans, Yaratıcı Drama, Diksiyon Kursları

Piyano Dersi


Piyano Dersi

Piyano Kursu İzmir ile Piyano Çalmak Çok Eğlenceli ve Kolay!

+ Öğrenme garantili piyano dersleri
+ En uygun piyano kursu fiyatları
+ Uygun fiyata, piyano öğretmenlerimiz tarafından önerilen piyano satışları!

Hızlıca piyano çalmayı öğrenmek istiyorsanız 0507 95 96 333 nolu telefonumuzdan bizi arayıp ücretsiz piyano deneme dersleri için randevu alabilirsiniz.

Türkiye’nin en iyi sanat merkezlerinden ve İzmir’in en iyi piyanosuna davetlisiniz!


Ayrıca aklınıza takılan tüm sorular için Kursa Başlamadan Önce Bilinmesi Gereken 6 Şey yazımıza tıklamanızı ve okumanızı kesinlikle öneririz. https://www.erturgutsanatmerkezi.com/sik-sorulan-sorular/


Piyano kursu yazımızda cevaplarını bulabileceğiniz bazı sorular;

– Piyano çalmaya başlamak için hemen eve piyano almalı mıyım?
– Piyano çalmak zor mu, ne kadar zamanda piyano çalmayı öğrenirim?
– Piyano kursu fiyatları ve piyano fiyatları ne kadar?
– Piyano çalmaya başlamak için üst ve alt yaş sınırı var mıdır?
– Herkes piyano çalabilir mi?

Yazımızın devamında piyano dersi ile ilgili bir çok soruyu yanıtlamaya çalıştık, yazımızı sonuna kadar okuduktan sonra cevap bulamadığınız sorular için bir diğer piyano dersi yazımızı okumanızı öneririz; Piyano Kursu İzmir


Sosyal medya hesaplarımızı takip edip etkinlik ve atölyelerimize ücretsiz olarak katılmak ister misiniz? Erturgut Sanat Sosyal Medya Hesapları


piyano-kursu

Ücretsiz Piyano Deneme Dersi İçin Bizi Arayın!


Çalması ayrı, su gibi sesiyle dinlemesi apayrı zevk veren, bir yerin cennete dönüşmesi için onun orası olması yetecek, insan beynini aktif olarak kullanmaya zorlayıp sınırlarını arttıran, başka bir müzik aletine ihtiyaç duymadan tek başına da harikalar yaratıp dinleyenleri büyüleyen, on parmağa, on marifet yükleyen, çalmak için hiç bir yaşın geç olmadığı, her büyük müzisyenin ilk sevgilisi olan, insanı içine çeken, diğer enstrumanlar gibi alıp bir yere götürdüğünüz değil, sizin onun ayağına gittiğiniz asalette, belki de hayatın müzikal karşılığıdır piyano!

Piyano çalmak için hiç bir yaş ne erken ne de geç değil, bugün ilk adımı atmak için tam zamanı!


Erturgut Sanat Merkezi Piyano Dersleri

Piyano Kursu tam donanımlı bilgisayarlı sınıflarda birebir özel ders olarak yapılmaktadır. Hem çocuklar hemde yetişkinler için olan derslerimizde, dersin gün ve saati ders alacak kişinin isteği doğrultusunda belirlenmektedir.

Tamamı piyano alanında profesyonel, konservatuar eğitimli öğretmenlerimiz tarafından verilen piyano derslerimizde kişiye özel olarak hazırladığımız piyano kurs programları sayesinde öğrenciyi en kısa sürede başarıya ulaştırmak için çalışmaktayız.

piyano-kursu-izmirPiyano dersi konusundaki tecrübeli, iletişim gücü kuvvetli eğitmenlerimiz sayesinde bugüne kadar her yaştan bir çok insanın tercih sebebi olan Erturgut Sanat Merkezi, kaliteli eğitim anlayışı ve uygun fiyatları doğrultusunda çalışmalarını yürütmektedir.


Piyano Çalmanın Faydaları

piyano kursu

Erturgut Sanat Piyano Kursu İzmir

Çocuk yaşlarda zihinsel, bedensel ve sosyal gelişimin en hızlı olduğu dönemde piyano eğitimine başlamak için gayet uygun bir dönemdir fakat bu sadece piyanoya çocuk yaşlarda başlanabileceği anlama gelmez, müziğin yaşı yoktur. Aynı zamanda günlük hayatın sıkıcı ve yorucu temposundan uzaklaşmak, hayatına sanatla renk katmak isteyen kişilerde bir terapi niteliğinde piyano derslerini tercih etmektedir. Her yaştan kişileri bu tecrübeyi deneyimlemek için aramızda görmek bize mutluluk verecektir.


Piyanonun Tarihi

Piyano, kökeni eskilere dayanan ve klavsen’in geliştirilmişi olarak adlandırılan tuşlu bir enstrumandır. Üretim şekli itibari ile duvar tipi (dik) ve salon tipi (kuyruklu) olmak üzere iki çeşidi vardır.

Piyano forte İtalyanca “hafif ve güçlü” anlamına gelen kelimelerden meydana gelmiştir. Daha sonraları kısaca piyano denilmiştir. Atası sayılan klavsen’den farkı, tuşlara uygulanan güce karşı çıkan seslerin doğru orantıda değişken olmasıdır.
İlk piyano 1700’lü yıllarda Floransa’da “Bartolomeo CRISTOFORI” tarafından yapılmıştır.


acoustic guitar performance by music band

Bu Fırsat Kaçmaz!

Piyano Kursu Programı

Piyano kurslarımızda piyano ders programları kişiye özel olarak yaş grupları ve beklentileri doğrultusunda hazırlanmaktadır ve bu sayede kişi beklentilerini tam olarak karşılamakta ve piyanoda en hızlı şekilde sonuç alabilmektedir.

Piyano teknikleri, gam çalışmaları ve arpej çalışmaları, akor kurulumları üzerine çalışmalar yapılmakta ve bununla beraber temel müzik bilgisi, fa anahtarı, sol anahtarı nota okuma eğitimi, temel armoni bilgisi eğitimi verilmektedir. Ayrıca Klasik Batı Müziği, Jazz ve Blues Müzik, Popüler Müzik tarzlarında repertuvar çalışmaları yapılmaktadır.


Piyano Kursu Gün ve Saatleri

Piyano Derslerimizde gün ve saatlerimiz öğrencinin uygun gün ve saatleri doğrultusunda belirlenmektedir. Çalışma saatlerimiz 09.00 -23.00 arasıdır. Esnek çalışma saatlerimiz çalışanların ve öğrencilerin iş ve okul sonrasında da piyano dersi alabilmelerine olanak sağlamaktadır. Haftanın 7 günü piyano kursu vermekteyiz.


Piyano Etkinlikleri

Piyano kursiyerlerimiz isterlerse, bateri, keman gitar veya şan öğrencilerimizle beraber grup çalışmaları yapabilmektedir ve böylelikle çalışmalarına hem sosyallik hem de eğlence katmaktadırlar. Ayrıca isterlerse düzenlenen organizasyonlarda da yer alabilmektedirler.


İzmir’de Piyano Kursuyla ilgili Sık Sorulan Sorular

izmir-piyano-kursuNe kadar zamanda piyano öğrenirim?
Piyanoyu ne kadar kısa sürede öğreneceğiniz piyanoya olan ilginiz, yeteneğiniz ve piyano çalışmaya günlük ayırdığınız vakitle ilgilidir. Fakat 2. ayınızdan itibaren piyano parçaları çalmaya başlayabilirsiniz.

Evde piyanom yok ne yapabilirim?
Evde piyanonuz yok ve çalışmanız sorunsa, istediğiniz zaman sanat merkezimize gelerek sanat merkezimizdeki piyanolarda çalışma yapabilirsiniz. İstediğiniz saatleri belirterek size uygun şekilde sanat merkezimizde piyano çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Piyanoya başlamak için en erken yaş kaçtır?
Piyanoya başlamak için uygun olan en erken yaş 5’tir. Fakat bu tamamen öğrencinin ilgisiyle alakalıdır. Küçük yaşlarda bir konuya odaklanmada sorun yaşanacağı için, piyano dersine gelecek öğrencinin tamamen kendi isteğiyle derse katılması ve evde ailesinin desteğiyle piyano çalışmalarını sürdürmesi çok önemlidir.

Piyanoya başlamak için geç mi kaldım?
Piyanoya başlamak için hiç bir yaş geç değildir, piyano kurslarımız her yaş için uygundur, doğru eğitimle hobi amaçlı piyano çalmanın bir yaş sınırı söz konusu değildir, isterseniz 90 yaşında olun yine de piyano eğitimine başlayabilirsiniz, yeter ki istekli olun ve çalışmaya vakit ayırın.

piyano dersi izmirAylık Piyano Kurs Ücretleriniz?
Piyano kurslarımızın aylık ücreti için 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir veya msn@erturgutsanatmerkezi.com adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz. Ayrıca kampanyalı fiyatlarımız kişi sayısıyla sınırlıdır, lütfen telefonda konuyla ilgili bilgi alınız.

 

Piyano kursunuza nasıl gelebilirim, ulaşım gerçekten çok mu rahat?

 

Evet, piyano kursumuz çok merkezi bir konumda, İzmir’in her yerinden Karşıyaka, Mavişehir, Atakent, Hatay, Balçova, Narlıdere, Bornova, Alsancak, Konak, Güzelyalı, Yeşilyurt, Karabağlar, Buca ve hatta Urla gibi yerlerden kolaylıkla ulaşabilirsiniz, piyano kursumuz Manisa ve Aydın gibi illerden de çok tercih edilmektedir, İzmir içi ulaşım hiç sorun olmamaktadır. Metro, otobüs veya vapurla piyano kursumuza kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


Piyano ile ilgili çok ayrıntılı bilgi için lütfen “piyano kategorisi” ne tıklayınız.


İzmir Piyano Kursu /  Piyano Kursu İzmir Karşıyaka / İzmir Piyano Dersi Piyano Dersi İzmir
Piyano Kursu İzmir – Piyano Dersi İzmir – İzmir Piyano Kursu Karşıyaka
Piyano Dersi İzmir Karşıyaka Piyano Kursu İzmir piyano kursu izmir gaziemir – piyano kursu izmir bornova – izmirde piyano kursu