erturgut sanat iletişim
İzmir'de Müzik, Resim, Tiyatro, Fotoğraf, Yazarlık, Dans, Yaratıcı Drama, Diksiyon Kursları

Klarnet Dersi


Klarnet Dersi

Klarnet Kursu İzmir Sayesinde Kolayca Klarnet Çalın!


+ Öğrenme garantili klarnet dersleri
+ Uygun fiyatlı klarnet kursları
+ Ayrıca bütçenizi yormayacak öğretmenlerimiz tarafından onaylanmış uygun fiyatlı klarnet satışlarıyla

Türkiye’nin en büyük klarnet kurslarından, İzmir’deki en çok beğenilen ve tercih edilen klarnet kursu, 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzdan bizi arayıp ücresiz deneme dersi randevusu alabilirsiniz, sizi bekliyoruz, bir çay içmeye, derslerle ilgili bilgi almaya davetlisiniz! Gelin ve gözlerinizle görün…


Ayrıca aklınıza takılan tüm sorular için Kursa Başlamadan Önce Bilinmesi Gereken 6 Şey yazımıza tıklamanızı ve okumanızı kesinlikle öneririz. https://www.erturgutsanatmerkezi.com/sik-sorulan-sorular/


Klarnet kursu yazımızda cevabını bulabileceğiniz bazı sorular;

– Klarnet kursuna başlamadan önce klarnet satın almalı mıyım?
– Herkes klarnet çalabilir mi? Klarnet çalması zor mudur?
– Bana uygun olan klarnet çeşidi hangisi sol klarnet mi si bemol klarnet mi?
– Ne kadar zamanda klarnetle şarkı çalabilirim?

Yukarıdaki soruların cevaplarını yazımızı sonuna kadar okuduğunuzda bulabilirsiniz, cevabını bulamadığınız sorular için bir diğer klarnet dersi yazımızı okuyabilir yazıya buradan ulaşabilirsiniz; Klarnet Kursu İzmir

Ayrıca yazımızın eeen altında klarnetle ilgili en çok sorulan soruların tek tek cevaplanmış videoları mevcut, lütfen yazıyı sonuna kadar okuduktan sonra o videoları da izleyin ve böylelikle daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek klarnetçilere özel düzenlediğimiz etkinliklere ücretsiz katılabilir ve tüm atölyelerimizden haberdar olabilirsiniz. Bizi buradan takip etmeyi unutmayın; Erturgut Sanat Sosyal Medya Hesapları


klarnet-kursu


Arkadaştır, daha önemlisi dosttur, siz ona nefesinizi verirsiniz o da bütün sıkıntılardan uzaklaştırır sizi, şikayet etmez, dinler, dertliyken de mutluyken de yanınızdadır, bir parça neşe bir parça hüzün barındırır içinde, hayat gibidir klarnet. Çalması da dinlemesi de insana ayrı keyif verir. Siz de klarnet çalmak istiyorsanız bugün kendiniz için bir adım atın, hiçbir şey için geç değil!


Klarnet Kursları Hakkında

Klarnet çalan birilerini dinlersiniz, çok etkilenirsiniz, belki de siz de klarnet çalmak istersiniz fakat fırsat bulamazsınız, kendinize zaman ayırmazsanız neye zaman ayıracaksınız, hayat akıp giderken artık bir adım atmanın, kendinize ve sevdiğiniz şeylere yatırım yapmanın zamanı gelmedi mi?

Bu yaştan sonra klarnet çalamam demeyin, bir adım atın, daha öncesinde klarnet deneyiminiz olması gerekmiyor, müzik bilgisine sahip olmanız da gerekmiyor, klarnet öğretmenlerimiz derslerde size gerekli tüm bilgiyi veriyor.

Klarnet kursuna başlarken hemen bir klarnet satın almanız da gerekmiyor, ilk başlarda klarnet kursumuzun klarnetini ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. 


Si bemol klarnet derslerimiz ve sol klarnet derslerimiz birebir özel olarak, tamamı kendi alanında uzman, konservatuar eğitimli öğretmenler tarafından işlenmektedir.


klarnet dersleri izmir

Erturgut Sanat Klarnet Kursu İzmir

Klarnet kursu ile ilgili sık sorulan sorular

Klarnet nasıl bir müzik aletidir?

Ses aralığı 3.5 oktavdır köken olarak fransa’dır ve avrupada çok yaygındır, Türkiye’de sol klarnet olarak dile gelmiştir.

Klarnet Derslerinden Kimler Faydalanabilir ?
Klarnet derslerimiz özellikle belirli bir kesim için hazırlanmamış her kesime hitap edecek şekilde hazırlanmıştır.

Hem klarnet çalmaya yeni başlayanlar için, hem de belirli bir seviyede klarnet çalabilen ve klarnete hakimeyetini geliştirmek isteyen kişiler için uygundur.

Klarnet kursu aylık ücretlerimizde kampanya bulunmaktadır, kampanyalı fiyatlardan yararlanma imkanı için kişi sayısı sınırlaması bulunmaktadır, kayıt konusunda acele edip uygun fiyatlı klarnet kurslarımızdan yararlanabilirsiniz.

Klarnet Öğretmenimizin kendine özgü yöntemi ve klarnet öğrencilerimiz için hazırlanan birebir özel programlar ile klarnet çalmak ile ilgili hiç bir bilgi sahibi olmayanlarda klarnet öğrenebilir. Bunun dışında öğretmenlerimiz, nota, solfej ve nazariyat dersleri de vermektedir.

Klarnet Eğitimin ilerleyen aşamalarında bu eğitimler zaten verilmektedir. Kısaca hangi seviye de olursa olsun, Klarnet Öğretmenimiz kişiye özgü eğitim tekniği uygulamaktadır ve öğrenciler maksimum faydayı almaktadır.

klarnet-kursu-izmirKlarnet Derslerine Başlamak İçin Neler Gerekiyor ?
– Öncelikle klarneti öğrenme isteğine ihtiyacınız var. Bundan sonrası bizimle iletişime geçip gerekli bilgileri almanız ve en doğru şekilde yönlendirilmenizdir. Klarnet almak için Sanat Merkezimize gelebilir, bizim önereceğimiz hem bütçeniz hemde isteğiniz doğrultusunda bir klarnet seçebilirsiniz.

Klarnet Kurs Saatleri Nasıl Belirleniyor?
Klarnet Kursu için kesinleşmiş, net kurs saatleri yoktur. Sizin çalışma, iş, okul durumunuza göre mümkün olduğunca size en uygun ders saatleri belirlenmekte, gerektiğinde saatler üzerin de, klarnet öğretmenimizede da uymak koşulu ile değişimler yapılabilmektedir. Kısacası, çalışıyorum, her zaman gidemem zaman benim için sıkıntı olur gibi bir düşünceye kapılmadan bunları sorun etmeden rahatlıkla sanat merkezimize gelebilirsiniz.

acoustic guitar performance by music bandKlarnet Çalabilmek İçin Ne Kadar Süreye İhtiyacım Var?
– Kendinizi klarnette ne kadar geliştirmek istediğinize bağlı olarak klarnet kurs süresi değişebilmektedir.

Enstrümanla ilgili hiç bilgisi olmayan ve daha önce bir müzik aletiyle tanışmamış bir kişi iseniz ilk 2 ay sonunda ilk parçanızı çalıyor olacaksınız. 4-5 ay sonunda artık kendi kendinize duyduğunuz parçaların ritimlerini klarnetiniz ile yakalayabileceksiniz.

Ancak çok iyi klarnet çalmak bu sürelerden daha fazla bir zamanı gerektirir ve sizin öğrenme arzunuza çok bağlıdır. Fakat bu süreler ortalama olarak söylenmiş sürelerdir kişinin tam olarak ne yapabileceğini söyleyebilmek için önce klarnet dersi alan öğrenciyi bir süre gözlemlemek gerekmektedir.

Nota Bilmem Gerekiyor mu?
Klarnet çalabilmek için başlangıçta kesinlikle nota bilmenize gerek yoktur. Derslere başladığınızda notalara karşılık gelen sesleri klarnet üzerinde öğreneceksiniz. Parçaları öğrenirken notaları ile öğreneceksiniz.  Bu öğrenme tekniğini kısa bir süre sonra siz de kavrayacak ve kendi kendinize notalarını sahip olduğunuz parçaları rahatlıkla çalabileceksiniz.

Klarnet çalması zor bir aletmidir?
Düzenli çalışmayla zor bir müzik aleti değildir ve yaşı yoktur

Klarnet çalmaya başlamak isteyenler ne yapmalı?
Yanlış öğrenilen teknikleri ileride düzeltmek daha zor olacağından mutlaka bilen kişilerden yardım alınmalıdır.

Klarnet çalmaya yeni başlayanlar ne tür egzersizler yapabilir?
Önce uzun sesler çalmaları daha sonra kromatik olarak önce major daha sonra minör (daha sonralarda melodik ve armonik) gam çalışmaları gerekmektedir

izmir-klarnet-kursuKlarnet çalanlar kendilerini nasıl geliştirebilir?
Başlangıçta bazı müzisyenleri kendilerine örnek alarak taklit ederek daha sonra kendi tarzlarını bularak geliştirebilirler, Günde en az 1 saat alıştırma gelişmek için (hobi amaçlı) yeterli olacaktır.


Klarnet Kursu Etkinlikleri

Klarnet kursuna katılan öğrencilerimiz, diğer klarnet öğrencileriyle beraber grup çalışmaları yapabilmektedirler. Ayrıca talep ederlerse gitar kursu, piyano kursu öğrencilerimizle beraber de grup çalışmaları yapabilirler.

Düzenlenen gezi, organizasyon ve bütün etkinliklerimizde aktif olarak yer alabilirler.


Klarnet kursuna ulaşım dediğiniz kadar kolay mı?
Evet, klarnet kursumuza İzmir’in her yerinden ulaşmak çok kolaydır. Klarnet kursumuz İzmir’in en köklü klarnet kurslarından biri olduğu için sadece Karşıyaka’dan değil, Hatay, Balçova, Narlıdere, Yeşilyurt, Karabağlar, Güzelyalı, Göztepe, Bornova, Buca, Alsancak, Urla, Aliağa, Menemen gibi yerlerden de gelen bir çok öğrencimiz bulunmaktadır, ayrıca kursumuzun adını duyup bizden eğitim almaya gelen ve Manisa’da, Aydın’da ikamet eden de bir çok öğrencimiz bulunmaktadır. Kursumuza metroyla, otobüsle veya vapurla kolayca ulaşabilirsiniz.


Klarnetle ilgili ayrıntılı bilgiler için “klarnet” kategorisine tıklayınız.


Klarnetin Yapısı

klarnet kurslarıKlarnet, sert ve dayanaklı ağaçlardan, genellikle de abanoz ağacından üretilen üflemeli bir enstrumandır. Bir tür sert kauçuk olan ebonitten ve metalden yapılanları da vardır. 17. Yüzyılda orkestralarda çalınan “şalümo” klarnetin atası olarak adlandırılmaktadır.

Bu enstrumanın geliştirilmesi sonucu günümüzdeki klarnet meydana getirilirmiştir.
Çok kalabalık bir klarnet ailesi vardır. Klarnet genelde bek, barel, üst gövde, alt gövde ve kalak olmak üzere 5 parçadan meydana gelen bir müzik aletidir.


Klarnet Kursu İzmir  / İzmir Klarnet Kursu / İzmir Klarnet Dersi / Özel Klarnet Dersi İzmir Karşıyaka / İzmir Karşıyaka Klarnet Kursu Klarnet Dersi İzmir

Sol Klarnet Dersi İzmir Karşıyaka – Si Bemol Klarnet Kursu İzmir Karşıyaka

Aşağıdaki klarnet dersi videolarında cevabını bulabileceğiniz sorular;

Klarnet ile vibrato nasıl yapılır?
Klarnet nasıl sökülüp takılır?
Klarnet çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?
Klarnet bakımı nasıl yapılır?
Hangi tarz klarnet ile çalmaya başlamalıyım?
Önemli klarnet sanatçıları kimlerdir?
Yeni başlayanlar hangi klarneti almalıdırlar?
Klarnet fiyatları ne kadar?
Klarnette notaların yerleri nelerdir?
Klarnet nasıl kolayca üflenir?
Klarnette notaların yerleri nelerdir?
Sol klarnet ve si bemol klarnet arasındaki farklar nelerdir?
Hızlı klarnet çalmak için ne yapmak gerekir?
Komşuları rahatsız etmeden evde klarnet nasıl çalınır?
Nota bilmeden klarnet çalınır mı?
Klarnet metod önerileri nelerdir?
Klarnet nasıl çalınmaz, yapılan hatalar nelerdir?
Klarnet nasıl tutulur?
Klarnete başlamak için en uygun yaş kaçtır?
Klarnetin parçaları nelerdir?
Klarnet çalmak için dudak pozisyonunun önemi nedir?
Klarnet çalmayı öğrenmek için ne kadar çalışmak gerekir?
Yetenek olmadan da klarnet çalınabilir mi?
2. El klarnet alırken nelere dikkat etmek gerekir?
Klarnette oluşabilecek arızalar nelerdir?