erturgut sanat iletişim
Müzik – Resim – Tiyatro – Fotoğraf Kursu İzmir

Heykel Kursu


Heykel Kursu

Heykel Kursu ile Aklındakilere Can Ver!

Elinizdeki malzemeleri sanatla yoğurup can vermek istemez misiniz? Heykel kursu arayanlar için, eğlenceli heykel atölyelerimize / heykel kursumuza katılmak için siz de yeni açılacak olan heykel atölyelerimize ön kayıt yaptırabilirsiniz.

İzmir’de heykel kursu arıyor, heykel kursu fiyatlarını merak ediyorsanız bize ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Heykel Nedir?             

Güzel sanatların bir kolu olan “heykelcilik” alanında yapılan eserlerdir. Heykeltraşlar tahta, demir, mermer ve alçı gibi maddeleri kullanalar ya tabiatta bulunan bir cismin benzerini ya da yine bu maddeleri kullanalarak akıllarındaki bir fikri canlandırır, oluştururlar.

Heykellerin en büyük özelliklerinden biri üç boyutlu oluşlarıdır. Bu bakımdan kabartmalar ne yazık ki heykel sayılmazlar. Heykelcilik, insanoğlunun uğraştığı en eski sanat kollarından biridir. Önceleri heykeller sadece dini esaslara bağlı olarak yapılırlardı. Bulunan ilk heykellerin M.Ö. 40.000 ve 30.000 yıllarında yapılmış bir tanrı heykelleriydi.

Bu sanat dalında ileri giden uygarlıklardan birisi de Mısırlılardı. Mısırlıların heykellerde uyguladıkları figürler genellikle tanrıları tasvir ettikleri figürlerdir ve bu figürler genelde insan vücudu ve hayvan basşlı olurdu.

Heykelcilikte Kullanılan Malzemeler

Heykelcilikte kullanılan bir çok malzeme bulunmaktadır. Sizler için bunları listelemek gerekirse;

+Taş

+Ahşap

+Metal

+Kil

+Fildişi

+Alçı

Yukarıdaki malzemeleri rahatlıkla edinebilir ve heykel yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan şey yukarıdaki malzemelerden ziyade sanat aşkı, hayal gücü ve çalışma isteğidir.