erturgut sanat iletişim
İzmir'de Müzik, Resim, Tiyatro, Fotoğraf, Yazarlık, Dans, Yaratıcı Drama, Diksiyon Kursları

Resim Kursu


Resim Kursu

Hobi Amaçlı ve Okula Hazırlıkta  1 Numara; Resim Kursu İzmir


Resim Kursu İzmir Hakkında

Amacımız en kısa sürede, en güzel şekilde resim çizmeyi öğretmek, ben çöpten adam bile çizemem diyenlere kişilere dahi güzel resim çizdirtmek!

+ Bireysel resim dersi seçeneği
+ Sınıf resim dersi seçeneği
+ Haftanın 7 günü 09.00 – 23.00 arası hizmet
+ Uygun fiyat

Resim çizmek her zaman bir yetenek işi sanılmıştır fakat yetenekten daha önemli olan bir şey göz ardı edilmiştir, resim çizmek yeteneğin de ötesinde düzenli çalışma işidir, düzenli çalışan herkes güzel resim çizmeyi öğrenebilir. Siz de 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayıp ücretsiz deneme dersimize katılabilir ve resim çizmenin doğru bir eğitmenle ne kadar kolay olduğunu görebilirsiniz.


Resim kursu yazımızda cevabını bulabileceğiniz bazı sorular aşağıdaki gibidir;

– Resim çizmek için yetenek gerekli midir? Herkes resim çizebilir mi?
– Güzel resim çizmeyi ne kadar zamanda öğrenebilirim?
– Resim çizmek için yaş sınırı var mıdır?
– Resim kursu fiyatları ne kadar?
– Resim kursuna başlarken neler almam gerekiyor?

Yukarıdaki soruların cevaplarına yazımızda vermeye çalıştık, cevap bulamadığınız soruların cevapları için yazımızın devamı olan bir diğer resim dersi yazımızı buradan okuyabilirsiniz; Resim Kursu İzmir 


Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek siz de bütün etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz; Sosyal Medya Hesaplarımız


resim-kursu-izmir


İnsanı dış dünyanın stresi ve kötülüklerinden uzaklaştıran, rahatlatıp mutlu eden, hayal gücünü güçlendiren, istediğin gibi sıfırdan bir dünya kurabildiğin, sakinleştiren, sınırsız özgürlük ve insanın ruhunu anlatma yoludur resim çizmek.


Açıldığımız günden beri resim çizme konusunda kendine pek güveni bulunmayan bir çok öğrencimiz oldu ve her biri resim kursunun ilerleyiş sürecinde çok güzel çizimler ortaya koydu, siz de resim çizmeye hevesliyseniz resim kursumuzdaki ücretsiz resim deneme derslerine gelebilirsiniz.

Resim çizmek doğru bir eğitimle çok kolay, özellikle bireysel eğitimlerle başlayan süreçlerle çok kısa sürede etkileyici resimler çizmeyi öğrenebilirsiniz.


resim-kursu-izmir

Erturgut Sanat Resim Kursu İzmir

 


Kısa sürede ne kadar iyi resim çizdiğinize siz bile şaşıracaksınız! Daha fazla ertelemeden, yapamam, acaba becerebilir miyim demeyi bir kenarı bırakıp ücretsiz deneme dersi için resim kursumuzu arayın!


Ayrıca aklınıza takılan tüm sorular için Kursa Başlamadan Önce Bilinmesi Gereken 6 Şey yazımıza tıklamanızı ve okumanızı kesinlikle öneririz. https://www.erturgutsanatmerkezi.com/sik-sorulan-sorular/


Yazımızın en sonunda da resim dersleriyle ilgili sorulan önemli soruların cevapları video olarak da bulunmaktadır, yazıyı sonuna kadar okuduktan sonra videoları da izlemenizi öneririz (:


Resim, belirlenmiş bir yüzeyin üzerine renkler ve çizgiler ile her türlü ekipmanın veya malzemenin kullanılabileceği bir anlatım biçimi aynı zamanda tekniğidir. Resim sanatını uygulayan kişiye ise ressam adı verilir.


resim-kursu


Temel Çizim Eğitimi

pmNx0-2

Resim çizmek artık çok kolay

Resim derslerimizde karakalem, obje ve desen çalışmaları ile başlayıp, perspektif çizimleri, kurşun kalem figür deseni ve imgesel kompozisyon çalışmaları ardından kuru boya tekniği ile renk çemberi, kuru boya ile natürmort çalışmaları ve takip eden günlerde sulu boya eğitimi ile sulu boya kıvamı, uygulamalı kompozisyon çalışmaları öğrenimi. Devamlılık durumun da bir çok farklı teknik ve tarz kazanılır.

Sanat merkezimizde hobi olarak resimle ilgilenen kişiler için grup dersleri veya bire bir özel dersler verilmektedir.Resim dersi saatleri kişinin isteğine göre arttırılabilmektedir. Her yaştan resim öğrencisi için farklı ders içerikleri mevcuttur. Resim derslerimizde kara kalem, ve değişik malzemelerle çalışmalar yapılabilmektedir.


Resim Kursu Ders Programı

Resim Kursu Seviye 1

 • Karakalem
 • Kuru Boya
 • Pastel Boya
 • Sulu Boya

Resim Kursu Seviye 2

 • Füzen
 • Guaj
 • Kolaj
 • Marker
 • Rapido
 • Yağlı Boya

Resim Kursu Seviye 3 ( Illustrasyon Eğitimi )

 • Temel Illustrasyon
 • Karakter Tasarımı
 • Dijital Ortamda Illustrasyon

Resim Kursu Gün ve Saatleri

izmir-resim-kursuResim kurslarımız sınıf dersleri veya birebir özel ders şeklinde yapılmaktadır.

Özel Ders Resim Kursları öğrencinin talep ettiği gün ve saatte öğretmenle birebir olarak tek kişi şeklinde haftada 1 gün 2 ders olacak şekilde yapılmaktadır.

Sınıf Dersi Resim Kursları hafta sonu sınıfı ve hafta içi sınıfı şeklinde yapılmaktadır. Haftada 1 gün 3 ders şeklinde işlenen resim kurslarında sınıfa dahil olabilmek için öncelikle ön kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Haftaiçi resim kursu sınıfı çarşamba günleri 19.00’da haftasonu sınıfı ise Cumartesi günleri 13.00’de açılmaktadır. Ön kayıt yaptırmak için lütfen mail atınız.


Resim Kursu Etkinlikleri

Resim kursu öğrencilerimiz isterlerse düzenlenen sergilerimizde resimleriyle yer alabilmektedirler. Ayrıca sanat merkezimizde gerçekleşen bütün workshoplara da katılabilmektedirler. Ayrıca resim kursu dışında, resim kursu öğrencilerimiz, çalışmalarını tamamlamak adına sanat merkezimizde haftanın 7 günü çalışmalarını sürdürebilirler.


Ben çizemem, ben de yetenek yok diye düşünmeyin, doğru eğitimle resim çizmek kolay bir iştir, önemli olan doğru yöntemi kullanarak, doğru resim kursunu seçmektir, aşağıdaki çalışmalar resim dersi alan 15-55 yaş arası öğrencilerimizin 1. ay sonunda çizdikleri resimlerdir, resim kursumuza katıldığınızda neler çizdiğinize siz de şaşıracaksınız!

 


İzmir’de Resim Kursu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Herkes resim çizebilir mi?
İsteyen herkes, pratik yaptıktan sonra resim çizebilir, yeterki çalışmalarını düzenli olarak gerçekleştirsin.

Resim çizmek zor mudur?
Resim çizmenin elbette bir zorluğu vardır fakat doğru bir eğitim ve doğru bir eğitmenle bu iş olabildiğince kolaylaşmaktadır.

Resim kursuna kayıt olmak için ne gereklidir?
Resim kursumuza gelirken kayıt için sizden ekstra hiç bir şey istenmemektedir, tek yapmanız gereken resim çizmeyi öğrenmeye hevesli olarak sanat merkezimize gelmeniz.

İzmir’de resim kursu fiyatları ne kadar?
Resim kursları fiyatlarımızla ilgili ayrıntılı bilgi almak için 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir veya  msn@erturgutsanatmerkezi.com adresimize mail atabilirsiniz. Ayrıca fiyatlarımızda kampanya mevcuttur, kampanyalı fiyatlarımızdan yararlanmak için lütfen kampanya bitmeden acele edin!

Resim kursunuza nasıl gelebilirim?
Resim kursumuz Karşıyaka’dadır fakat resim kursumuza Hatay, Bornova, Buca, Alsancak, Aliağa, Gaziemir, Karabağlar, Mavişehir, Balçova, Güzelyalı, Göztepe gibi yerlerden kolayca metroyla, otobüsle ve vapurla ulaşabilirsiniz. Kursumuz Aydın ve Manisa gibi illerden de çok tercih edilmektedir. Mesafeler hiç dert değil, kaliteli bir eğitim almak istiyorsanız evime yakın olsun, yürüyüş mesafesinde olsun demek pek de önemli değil, önemli olan iyi bir eğitim almak. Hayatınıza bir renk katmak istiyorsanız tek yapmanız gereken resim kursumuza gelmeniz. Resim kursumuza İzmir’in her noktasından ulaşım çok kolaydır.

Resim Kursu İzmir – Resim Dersi İzmir
Grafik Tasarım Kursu İzmir – Karakalem Kursu İzmir


Resim kursuyla ilgili sık sorulan soruların cevaplarını aşağıdaki videolarımızda bulabilirsiniz, ne gibi sorular mı bunlar?

Kalem nasıl tutulur?
Güzel resim çizmeyi ne kadar zamanda öğrenebilirim
Daha güzel karakalem resim nasıl çizilir?
Gerçekçi insan çizimi nasıl yapılır?
Kısa sürede güzel resim çizmenin yolları nelerdir?
Resim bölümü yetenek sınavlarında neler sorulur?
Resim çizerken kullanılan teknikler nelerdir?
Resim çizmek zor mudur?
Resim çizmek yetenek gerektirir mi?
Resim çizmeye başlamak için yaş sınırı var mıdır?
Resim çizmeye başlarken ilk adım nedir?
Resim çizmek için gerekli ekipmanlar nelerdir?
Resim çizmek için metod önerileriniz nelerdir?
Gerçekçi insan gözü nasıl çizilir?
Gerçekçi insan burnu nasıl çizilir?
Resim çizerken yapılan hatalar nelerdir?