erturgut sanat iletişim
İzmir'de Müzik, Resim, Tiyatro, Fotoğraf, Yazarlık, Dans, Yaratıcı Drama, Diksiyon Kursları

Yazarlık Kursu


Yazarlık Kursu

Yazarlık Kursu İzmir’le Yazar Olmak Çok Kolaylaşacak!


yazarlık-kursu-izmirAklınızda dolaşan bir sürü şey var, onca güzel şey, başkalarına aktarmak istediğiniz ya da belki de kendinize saklamak istediğiniz kağıda dökülmeyi bekleyen bir sürü şey.

İzmir’in en eskilerinden, ve açık ara farkla en çok tercih edilen yazarlık kursuna gelip yeteneklerinizi keşfetmek için 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayıp ücretsiz deneme dersimize katılabilirsiniz.

Bugüne kadar hobi amaçlı olarak çalıştırdığımız her öğrencide kesin başarı sağlarken, okula hazırlık yazarlık kursu verdiğimiz tüm öğrencilerimizin de aynı anda birden fazla dramatik yazarlık bölümünü kazanmasını sağlayarak %100 başarı konusundaki iddaamızı sürdürmeye devam ettik!

Yazar mıyım, yazamaz mıyım, yazarlık kursunda neler yapılıyor acaba, İzmir’de nereden yazarlık kursu alabilirim gibi bir çok soru da aklınızı karıştırıyorsa en iyi cevabı ücretsiz deneme yazarlık derslerinde bulabilirsiniz.


Ücretsiz yazarlık deneme derslerine katılmak için tek yapmanız gereken telefonla, whatsapp veya mail yoluyla bize ulaşıp randevu almak. Yazarlık kursu ayrıntılı bilgisi için; 0507 95 96 333


Yazarlık kursu izmir tam olarak bunu amaçlıyor, aklınızdakileri en iyi şekilde kağıda dökmek için tek yapmanız gereken öncelikle ücretsiz yazarlık deneme derslerimize gelmeniz ve yazarlık kursunda neler yapıldığını öğrenmeniz sonrasında ise aklınızdakileri en iyi şekilde kağıda aktarmanız, unutmayın söz uçar, yazı kalır. Yazı kalır fakat değer taşıyan bir şey geride bırakmak istiyorsanız yazarlık kursu tam size göre!


Yazarlık kursu yazımızda cevabını bulabileceğiniz sorular;

– Yazarlık kursu alarak hangi tarzda yazmayı öğrenebilirim?
– Yazarlık kursunu ne kadar sürede tamamlayabilirim?
– Yazarlık kursunun aylık ücreti ne kadar?

Yazarlık kursu yazımızı sonuna kadar okuduktan sonra yukarıdaki soruların cevaplarını bulabilirsiniz, bulamadığınız cevaplar için bir diğer yazarlık kursu yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz; Yazarlık Kursu İzmir


Sosyal medya hesaplarımızı buradan takip ederek tüm etkinliklerimizden haberdar olabilir ve siz de katılabilirsiniz; Erturgut Sanat Sosyal Medya Hesapları


İç dünyanızı dışarı dökmenin en keyifli yolu, büyük hayalleri, yaratıcılığı başkasına aktarmanın en doğru yolu, kendi kimliğini ileri sürmek, üretmek için bir yaşam biçimidir. 

Siz de aklınızdakileri kağıda dökmek isteyenlerdenseniz bugün ilk adımı atabilirsiniz!


İzmir’de Hobi Yazarlık Kursları

Yaratıcı Yazarlık;

Senaryo yazarlığı, Dramatik yazarlık, Öykü yazarlığı tekniklerini kapsayan çalışma programı, bir senaryo ya da oyun metni oluşturmak adına izlenmesi gereken tüm adımları işleyerek, yapıntılanmış örnekleri inceleyerek ve örnek metinler oluşturarak ilerlemektedir. Öykü oluşturma, psikolojik-sosyolojk analizler, toplumsal-evrensel tematik incelemeler, karakter tahlilleri çalışmaları yapılmaktadır.


 

yazarlık-kursu-izmirRoman Atölyesi;

Karakter oluşturma, ortam çözümleme, olay dizisi ve aksiyon kurgulama alanlarında yapılan çalışmaların ardından tema belirlemeye ve bir romanı oluşturan yapı taşlarını kurmayı kapsıyan program sonunda ortaya bir Roman metni çıkarmayı hedeflemektedir.


Reklam Metin Yazarlığı;

Uzun uzun kelimelerle, tamlamalar ve betimlemelerle yazmak yerine en kısa ve en vurucu haliyle sloganlar oluşturmayı hedefleyen bu çalışma programı, hızla gelişen sosyal medya uzmanlığı, dijital reklam yazarlığı ve marka konumlandırmaları ile ilgilenmek isteyenler kalıpların dışına çıkan, yaratıcılığı zorlayacak bir çalışma alanıdır.


Güzel Sanatlara Hazırlık Kursları.

Dramatik yazarlık;

yazarlik-kursu-izmir

Erturgut Sanat Yazarlık Kursu İzmir

Program, Güzel Sanatlar Fakültesi’nin dramatik yazarlık bölümüne hazırlanan öğrencilerimiz için, öykü, fantastik öykü, deneme ve diyalog türlerinin öz ve biçimleri hakkında yapılacak çalışmaları kapsamaktadır. Çalışma sürecinin biçimsel ve teknik özellikleri, giriş sınavı koşullarına hazırlanmanız ve karşınıza çıkabilecek muhtemel tüm türlerde bilgi ve beceri sahibi olmanız için hazırlanmıştır.


İster hobi amaçlı yazarlık kursu, ister okula hazırlık, herkese uygun yazarlık dersleri!

Yazmak, düşüncelerimizi akışına bırakmamaktır. Bu nedenle çoğumuz kendimizi yazarak daha iyi ifade etmiyor muyuz? ‘ Yazar’ı yazmak fiilinin geniş zamanlı hali değil, bir söylem biçimi, hayat tarzı olarak görüyoruz.

Dramatik Yazarlık

Dramatik Yazarlık Kursu

İnsanlığa, yaşama, topluma dair söyleyecekleriniz varsa ve bunu yazarak yapmak istiyorsanız sizleri güzel sanatlar fakültelerinin dramatik yazarlık bölümüne hazırlıyoruz. Hem kişisel gelişiminiz hem de sahne sanatları bölümü yetenek sınavları için referanslı hocalarımızla eğitim veriyoruz.

Kursumuzu arayarak ayrıntılı bilgi alabilir, hafta içi ve hafta sonu kurslarımıza dileğiniz doğrultusunda kayıt olabilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezi’nde yazarlık dersleri başladı. İsterseniz hobi amaçlı olarak haftada bir gün dört ders saati kapsamında yazarlık dersleri alabilir, isterseniz Güzel Sanatlar Yetenek Sınavlarına hazırlık olarak haftada bir gün dört ders saati Dramatik Yazarlık dersi alabilirsiniz.

Hobi grubunda öykü, roman, senaryo, tiyatro oyunu türleri üzerine çalışmalar yapılacak. Yazmanın temel ilkeleri üzerine kuramsal derslerin yanı sıra her hafta uygulamalı çalışmalar gerçekleştirilecektir.

Dramatik Yazarlık grubunda yetenek sınavlarına hazırlık kapsamında belirlenmiş müfredat ile oyun yazma teknikleri, olay kurgulama, karakter tasarımı, mekan kullanımı ve çıkmış sorulara yönelik çalışmalar gerçekleştirilecektir.


Yazarlık kursunuza ulaşım kolay mı?

Yazarlık kursumuz İzmir Karşıyaka’da yer almaktadır. Karşıyaka’da Bostanlı ve Mavişehir gibi bölgelerden ulaşımın kolay olduğu gibi Alsancak, Buca, Bornova, Hatay, Konak, Balçova, Güzelyalı, Urla, Aliağa, Gaziemir gibi bölgelerden de kolayca metro, otobüs ve vapurla sanat merkezimize ulaşabilirsiniz. İzmir’de yazarlık kursu arıyorsanız doğru adrestesiniz!Dramatik Yazarlık Dersi İzmir Karşıyaka

Kısaca Yazar ve Yazarlık Nedir?

Yazar, günümüzde her yazı yazan kişi için kullanılabilen bir terim haline gelmiştir. Ancak işin aslı bu şekilde değildir. Bir kişinin gerçek anlamda bir ‘yazar’ olabilmesi için bu alanda uzman şekilde ürünler ortaya koyabilmesi gerekmektedir. Nasıl her müzik aleti çalana virtüöz denmiyorsa, her yazı yazana da yazar demek mümkün değildir. Bir kişinin yazar olabilmek için tamamlaması gereken aşamalar mevcuttur. Bunlar; çeşitli içerikte ve kombinasyonlarda ürün ortaya koymak, eserlerin dilini ve anlatım tarzını hitap edeceği kitleye uygun yazabilmek, özgün olmak, etkileşimi etkili şekilde kullanabilmek bir yazarın sahip olması gereken özelliklerden bir kaçıdır.


Neden yazarlık kurslarına katılmalıyım?

İnsan doğası gereği sürekli düşüncelerini aktarma gereği hisseder ve bunun bilinen en eski ve en etkili yolu yazı yazmaktan geçer. Eğer ki sizde kendinizi kitlelere etkili şekilde ifade etmek, yazılarınızla gündeme gelmek ve senarist, yazar olmak istiyorsanız yazarlık kursu İzmir’e katılmak sizin için uygun bir seçim olacaktır.

Yazarlığı hayatınızın işi olarak görüyor olabilirsiniz, bu meslek hayallerini süslüyor olabilir, o zaman sizde bu işi hayal olmaktan çıkaran ve yazarlık eğitiminiz için ilk adımları atın! Unutmayın herkesin ne dediği önemli değil, asıl olan sizin ne düşündüğünüz ve ne yapmak istediğiniz. Bu yüzden olumlu ve olumsuz tüm tepkileri değerlendirin ama yine de yolunuz zorlu dahi olsa hayallerinizden vazgeçmeyin.

İster hobi ister çalışma amaçlı yazarlık atölyelerine katılın ve kısa sürede sözlerin büyülü dünyasına adım atın. İnanın sözcüklerin sizi nereye götürdüğüne ve kelimelerin üzerimizdeki etkisine siz dahi inanamayacaksınız!


Yazarlık Kursu İzmir Hakkında Merak Edilenler ve Cevapları

* Yazarlık kursu İzmir’e kimler katılabilir?
Yazmaya ve düşüncelerini yazıyla aktarmaya hevesli olan her birey derslerimize katılabilir. Bunun için istenen başka bir özellik bulunmamaktadır. Siz hevesli olun, gerisini bize bırakın!

* Yazarlık derslerin işleyiş nasıl gerçekleşmektedir?
Dramatik yazarlık eğitimlerimizde grup ve bireysel eğitimlerimiz mevcuttur. Siz hangi sınıflandırmaya dahil olmak isterseniz o ders içeriğine katılım gösterebilir ve istekleriniz doğrultusunda ilerleyiş gösterebilirsiniz.

* Yazarlık atölyesi İzmir fiyatları ne kadar?
Dramatik yazarlık kursu İzmir eğitimlerimizin fiyatları grup, evde, birebir eğitimlere göre değişiklik gösteriyor. Bu yüzden güncel fiyatlandırmamızdan haberdar olmak için sanat merkezimizle whatsapp, telefon, mail ve benzeri yollar ile iletişime geçebilirsiniz.

* Ücretsiz yazarlık kursu denemenize katılmak için ne yapmam gerekiyor?
Sanat merkezimiz tarafından sağlanan ücretsiz tanışma derslerimize katılım göstermek için sadece bize arayıp, haber vermeniz ve uygun olduğunuz günleri belirtmeniz yeterli!

* Yazarlık derslerinde temel öğrenim süreci ne kadar sürüyor?
Ortalama olarak temel eğitim süremiz üç ay olarak belirlenmiştir. Ancak ileri düzey teknik çalışmalarına ve ileri düzey içerik eğitimlerine katılmanız durumunda eğitim süresi daha da ilerleyiş gösterecektir. Ancak gerekli çalışmaları uygulamanız ve sık sık pratikleri gerçekleştirmeniz durumunda öğrenme süresinde de kısalmalar meydana gelecektir.

* Online yazarlık kursunuz var mı?
Yazarlık atölyelerimiz online olarak internet üzerinden de faaliyet göstermektedir. Uzak bir ilde ya da ilçede yer alıyorsanız ve gerekli ekipmanlarınız mevcutsa internet üzerinden de yazarlık eğitimlerimize katılabilir ve gerekli derslerin işleyişini sağlayabilirsiniz.

* Online yazarlık kursuna katılmam için ne gerekiyor?
Çoğunlukla online derslerimizin işleyişinde google hangouts, skype, facebook görüntülü konuşma vb. programlar kullanılmaktadır. Bunun dışında uygun kamera ve kulaklıklara sahipseniz online eğitim almak için hiçbir engeliniz yok demektir. Detaylı bilgilendirme almak için yine sanat merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.