erturgut sanat iletişim
İzmir'de Müzik, Resim, Tiyatro, Fotoğraf, Yazarlık, Dans, Yaratıcı Drama, Diksiyon Kursları

Diksiyon Kursu


Diksiyon Kursu

Diksiyon Eğitimi İzmir‘le Etkileyici Konuşmak Çok Kolay!


Diksiyon-Kursu-İzmirOrtalama olarak 3 ay süren, kişinin yeterliliğine göre bu sürenin artıp azalabildiği, nokta atış için birebir özel ders şeklinde işlenen uygun fiyatlı diksiyon dersleri.

İlk izlenim çok önemlidir, karşınızdaki insan, hareketlerinizden konuşmanızdan etkilenecek ve sizin hakkınızda fikir sahibi olacaktır. Siz de günlük hayatta doğru, etkili ve güzel konuşmak istiyorsanız diksiyon kursu izmir tam size göre.

Diksiyon kursumuzdaki ücretsiz diksiyon deneme derslerine 0507 95 96 333 katılarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Diksiyon kursu eğitmenlerimizle görüşüp konu hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.


Ayrıca aklınıza takılan tüm sorular için Kursa Başlamadan Önce Bilinmesi Gereken 6 Şey yazımıza tıklamanızı ve okumanızı kesinlikle öneririz. https://www.erturgutsanatmerkezi.com/sik-sorulan-sorular/


+ Diksiyon eğitimiyle eksiklerimi ne kadar zamanda tamamlarım?
+ İhtiyacım olan şeyler neledir?
+ Diksiyon kursunun aylık ücreti ne kadar?
+ Herkes diksiyon eğitimi sayesinde güzel ve etkili konuşabilir mi?

Yukarıdaki sorular ve daha fazlasının cevabını yazımızda vermeye çalıştık, ayrıca aklınıza takılan cevabını bulamadığınız diğer soruların cevabını da bir diğer diksiyon kursu yazımızdan ulaşabilirsiniz; Diksiyon Kursu İzmir


Bizi sosyal medya hesaplarından takip ederek siz de etkinlik ve ücretsiz atölyelerimizden haberdar olup katılabilirsiniz; Erturgut Sanat Sosyal Medya


Ahenktir, uyumdur, insanın dokusudur, şiirsi bir tattır, doğru kullanırsanız insanı vezir, yanlış kullanırsanız rezil edebilecek bir şeydir, özgüvendir, bireyin kendini en iyi ve en etkileyici şekilde ifade edebilme sanatıdır diksiyon.

Siz de daha etkileyici ve ikna edici olmak istiyorsanız sizi bekliyoruz!


Diksiyon Eğitiminin Amacı:

– Nefes güçlendirme
– Anlaşılır şekilde ses çıkarma
– Heceleri doğru vurgulayabilme
– Düzgün cümle kurma
– Konuşmaları vücut diliyle destekleme ve etkili konuşma planını yapma


diksiyon-kursu-izmir

Erturgut Sanat Diksiyon Kursu İzmir


Diksiyon Eğitimi İçeriği:

diksiyon kursu izmir

Diksiyon Kursu

– Düzgün ve diyafram nefesi alabilme
– Sesli ve sessiz harfleri doğru ve düzgün kullanabilme
– Cümle içerisinde tonlama ve vurguyu yerine getirebilme
– Konuşmaları jest ve mimiklerle destekleyebilme
Düzgün ve etkili konuşmayı heyecanlanmadan yapabilme


Diksiyon Eğitimi Sonunda:

diksiyon

Diksiyon Eğitimi

 

– Nefesini güçlendirebilecektir.
– Anlaşılır ses çıkarabilecektir.
– Heceleri doğru vurgulayabilecektir.
– Düzgün cümle kurabilecektir.
– Konuşmaları vücut dili ile destekleyebilecektir.
– Etkili konuşma planı yapabilecektir.

 


Diksiyon derslerimizle ilgili detaylı bilgi, diksiyon kursu programımız, diksiyon eğitimlerinin süresi ve diksiyon kursunun aylık ücreti gibi bilgiler için bize 0507 95 96 333 numaralı telefondan ulaşabilir veya mail atabilirsiniz.

Ücretsiz diksiyon deneme dersinde öğretmenimiz sizin ihtiyaçlarınızı belirleyerek size özel bir program hazırlar, bu da sınıf şeklinde gerçekleşen derslerden daha verimli bir bireysel ders almanızı sağlar. Diksiyon derslerimiz bireysel ders olarak gerçekleşmektedir, sınıf açılması için sizin sınıf olarak 3-4 kişi başvurmanız gerekmektedir.


diksiyon-kursu-izmir

İzmir’de Faydaları Saymakla Bitmeyecek Bir Diksiyon Eğitimi

Diksiyon; insanların birbirleri ile güzel iletişim kurmaısnı sağlayan bir iletişim aracıdır.
Diksiyon terimiyle insanlar daha güzel anlaşabilir, birbirleri ile daha iyi iletişim kurabilirler. Bu açıdan hayatımızın her anında bize yardımcı olacak bir kavramdır.

Diksiyon genel anlamıyla insanlarla iyi iletişim kurma çabasıdır. Bu açıdan neredeyse her alanda diksiyon kursu bize lazımdır. Diksiyonun temelleri arasında insana iyi davranmak, insanlarla konuşurken güleryüzlü davranmak gelir. Bu diksiyonun temelini oluşturur. Ve en başta bu diksiyon eğitimi iş hayatımızda bize lazım olan ve olacak olan bir kavramdır. Bu yüzden diksiyon kursuna katılmalı, ve insanlarla nasıl iletişim kurabileceğimiz olayına birde bu yönden bakmalıyız. Diksiyon kursu eğitimi muhakkak alıp, geleceğimizin temeli olan iş hayatında daha sağlıklı adımlarla işe başlamalıyız.

Evet diksiyon eğitimi dedik. Bu diksiyon eğitimi artık öyle gelişmiştir ki işe başladığımızda bile diksiyonun bize nasıl faydası olduğunu göreceksiniz. Diksiyon kursu İzmir’de diksiyon kursu eğitimini en iyi şekilde alacaksınız ve bunun size olan faydasını ilerde en iyi şekilde göreceksiniz.

Anlatmak istediğimiz şu ki diksiyon kursu programlarına muhakkak katılmalısınız. İyi bir işe başlamak ve o işinizde itibar göremek istiyorsanız muhakak bu kurslara katılın ve diksiyon eğitiminizi alın. Bu kursa gitmek sizi hem sosyalleştirir, hem de diğer insanlarla olan ileitişim bağınızı kuvvetlendirir. Yani her açıdan siz şanslı çıkarsınız hem etrafınıza hem de kendi kişisel özgürlüğünüze katkısı olur. Bunu düşünerek kendiniz geliştirmek ve hayatınıza iyi bir yön vermek istiyorsanız bur kurslara katılın ve nasıl fayda sağlayacağını kendiniz görün.

Günümüzde sosyalleşme kavramının giderek değişmesi insan iletişiminde değişmesine yol açmıştır. İnsanlar birbiriyle iletişimini artık sosyal medya üzerinden yazışarak gerçekleştirmektedirler. Sosyal medyanın bu denli yayılması insanları içine kapanık ve düzgün cümle kurma yetisini kaybetmiş bir konuma getirmiştir. Çoğu insan iletişimin en kilit noktası olan konuşmayı bir ihtiyaç olarak benimsemiş ve ihtiyaç olmadıkça konuşmamayı tercih etmiştir.

Günlük yaşamınızda takılmadan konuşmanız sizin diksiyonunuz iyi anlamına gelmemektedir. Diksiyon eğitimi halk arasında bir özrü düzeltmek amacıyla verilen eğitim olarak algılanmaktadır. Bu son derece yanlış bir tutumdur. Diksiyon temel anlamda dilin incelenmesi ve kullanılmasıdır. Diksiyonda seslerin doğru verilmesi son derece önemlidir. Heceler arası sert çıkışların doğru verilmesi, hecelerin net olması ve net konuşmak temel amaçtır.

Diksiyon eğitimi sadece iyi konuşmak için verilmemektedir. Aynı zamanda etkili ve kabul edilebilir konuşmak içinde verilmektedir. Kendinizi ifade edebildiğiniz kadar tanınırsınız. Kendinizi ifade edebildiğiniz kadar özgüveniniz olur ve rahat bir yaşam sürdürebilirsiniz. Her şeyin başı iletişimden geçtiğini bilmek önemlidir. Eğitim için dahi iletişim son derece önemlidir.

Diksiyon kursları sosyal ve iş hayatınızda avantaj yakalayabilmeniz için son derece önemlidir. Konuşmaları etkili yapmak, konuşurken kekeleme ve takılmaları ortadan kaldırmak, iş ve kariyer yapmada ki önemli rolü diksiyonu hayatımızın bir parçası yapmıştır

Diksiyon eğitimi sayesinde duygularınızı kelimelere daha iyi döküp daha etkileyici konuşmalar yapabilirsiniz. Yöneticilik makamı için diksiyon son derece önemlidir. İnsanları karşınıza almadan iş yaptırmanız son derece zordur. Burada kilit nokta doğru dili kullanmaktır. Bu gibi ufak anahtarlar her daim diksiyonda birleşmektedir.

Diksiyon eğitimi ilk olarak doğru soluk alma ile başlar. Konuşurken doğru yerlerde soluk almak cümlelerinizin etkisini arttıracaktır. Daha sonra doğru tonlama ve sesletim egzersizleri yapılmaktadır. Bu gibi egzersizlerle diksiyon eğitimleri devam etmektedir.


Diksiyon Kursu Hayatınızda Fark Yaratacak

Diksiyon kısaca seslerin doğru ve etkili konuşma sanatı. Diksiyonu doğru ve etkili kılan bazı önemli unsurlar vardır. Bunların başında sesleri doğru çıkarılması, fonetik bilgisi, doğru nefes alış verişi ve duruş gelmektedir.

Çoğu insan diksiyon kursu sadece konuşma zorluğu çeken insanlar için verildiğini düşünmektedir. Ancak diksiyon aynı zamanda etkili konuşmayı da sağlamaktadır. Aslında her birey diksiyon dersine ihtiyaç duyabilir. Özellikle iş dolayısıyla pek çok insan hitap gücünü arttırmak için diksiyon eğitimine başvurmaktadır.

İstediğiniz kadar iyi bir diplomaya ve iyi bir çalışma sahasına sahip olun konuşmanız ve hitap gücünüz zayıf ise iş görüşmesinde oldukça geridesiniz demektir. Konuşmak insanları etkilemek için kullanılan en etkili yolların başında gelmektedir. Tarih boyunca bu böyle olmuştur.

Düzgün diksiyona sahip olmak aynı zamanda insanın özgüvenini de arttıran yegane etkenlerden biridir. Unutulmamalıdır ki insan kendini tanıttığı kadar tanınmaktadır. Güzel diksiyon hem sosyal çevre hem de yeni bireysel ilişkiler demektir. İçine kapanık olan hastalarını çoğu psikologlar diksiyon eğitimlerine yönlendirmektedir.

Günümüz dünyasında iletişim her şey demektir. İletişim olmadan hiçbir şey olamaz. İletişim kurarak yaşarız. İletişim için en etkili yol ise dildir. Düzgün ve etkili konuşmak insanlara her zaman güven verecektir. Özellikle üst kademe bir işiniz var ise diksiyonunuz oldukça iyi olmalıdır. Çünkü siz sözünüzü dinletmek ve kale alınmanızı sağlamak zorundasınız. İnsanlarla iletişim kurmak, kırmadan sözünüzü dinletmek iyi bir diksiyon gerektirmektedir.

Bunların yanı sıra diksiyon dersini akıcı ve anlaşılır bir anlatıma sahip olmak, topluluk önünde konuşma yaparken kendinizi ve heyecanınızı kontrol etmek, sesin etkili bir biçimde kullanılmak ve dilinizin yanı sıra beden dilinizi de iyi kullanarak daha iyi bir izlenim bırakmak için alabilirsiniz.

Diksiyon kursunda ilk olarak doğru nefes alma ve soluma konusu işlenmektedir. Daha sonra sesin kullanımı ve etkili konuşma, ünlü ve ünsüz seslerin doğru çıkarılması, ulama, ezgi gibi unsurların kullanımı, hitabet, doğaçlama ve tonlama konuları işlenmektedir. Tüm bu konular birbiriyle iç içe ve atlanılmadan gidilmesi gereken konulardır.

Ayrıca spikerlik kursu ve sunuculuk kursu içinde bizi arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.