erturgut sanat iletişim
Müzik – Resim – Tiyatro – Fotoğraf Kursu İzmir

Dans Kursu


Dans Kursu

Yaratıcı, Eğlenceli, Özgür ve Sanat Dolu Bir Eylem: Dans Kursu

Dans kursuna katılıp hayatın rutininden kurtulmaya, ritmle enerjinizi ortaya koymaya ve çoşkunuzu dışarı vurmaya ne dersiniz?

Dans kursuna katıldığınızda, dans etmeye başladığınızda kendinizi çok daha özgür çok daha rahat ve esnek hissedeceksiniz ve hayatınızdaki bu pozitif etkiyi farkedeceksiniz!

Dans kursuyla ilgili detaylı bilgi, dans kursları ücretleri ve tüm dans kursu ayrıntıları için whatsapp üzerinden mesaj atabilir veya arayabilirsiniz.
Dans Kursu İzmir Karşıyaka Telefon: 0 536 254 10 70

dans-kursu-izmir

Sanat’ın en eğlenceli formlarından bir tanesi olan dansa adım atmak için bir çok sebebiniz var, siz de daha fazla ertelemeden, İzmir’de dans kursu almak için ilk adımı atabilirsiniz.

Bir afrika atasözü yürüyebilen herkesin dans da edebileceğini söyler ve haklıdır da, önemli olan dans etmeye istekli olmak ve içinizdeki dans sever ruhu özgür bırakmaktır. Önünüzdeki en büyük engel olan “yapamam, ya beceremezem” gibi şeyleri bir kenarı bırakıp dans dersi alma yoluna girebilir ve hayatınızdaki olumlu değişimlere kendiniz de tanık olabilirsiniz.

İçinde zarafeti, asaleti barındırmanın yanı sıra fiziksel ve zihinsel yönden faydaları saymakla bitmeyen, enerjiyle ritmi buluşturan, müzik ile paralel ilerleyip görsel bir şölen sunan bunların hepsini özgürlükle buluşturup ruhu dinlendiren bir etkinliğe, İzmir’deki dans kurslarına davetlisiniz.

Dans eğitimleri sanat merkezimiz bünyesinde verilmemektedir fakat ders almak istediğiniz bölgeden dans kurslarına yönlendirme yapabilmekteyiz. İzmir’de Karşıyaka Dans Kursu, Bostanlı Dans Kursu, Alsancak Dans Kursu,Konak Dans Kursu aratıyor veya arıyorsanız bize danışarak dans kursu bulabilirsiniz.

Dans kursu danışmak için bize whatsapp üzerinden de ulaşabilirsiniz;

Dans Kursu İzmir Bilgi Whatsapp: 0507 95 96 333

Dans Kursu İzmir’den Dansın Faydaları

Dansın gerek soyut gerekse somut faydaları saymakla bitmez, kişiye hem fiziksel hem de zihinsel olarak bir çok yararı olan bir sanat dalıdır. Sitemizdeki dans kursunun faydaları yazımızdan dans eğitimine dair, dansın hayatımıza kattığı değerlere değinen yazımızı okuyabilirsiniz.

İzmir’de Dans Kurslarımız Hakkında

Salsa Kursu
Bale Kursu
Arjantin Tango Kursu
Flamenko Kursu
Modern Dans Kursu
Hip Hop Kursu
Zeybek Kursu
Oryantal Kursu
Enternasyonal Latin Dansları Kursları
Sosyal Latin Dansları Kursları
Vals Kursu
Strees Jazz Kursu
Rock’n Roll Kursu
Düğün Dansı Kursu
Bachata Kursu
Cha Cha Cha Kursu

Yukarıdaki dans kursu alanlarından size en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Eğer seçim yapmakta zorlanıyorsanız dans kursu eğitmenlerinden destek alabilir ve en doğru şekilde ilk adımı atabilirsiniz.

Dans Nedir?

Duyguların ritim ve müzikle birlikte çeşitli figürlerle ifadelendirilmesi sanatına dans adı verilmektedir. Dans, vücudun çeşitli bölgelerinin birbirleriyle birlikte uyum içerisinde çalıştığı bir faaliyet alanıdır. Bu faaliyetin ana elemanı el, kol ve ayaklardır. Dans tek kişi, çift ve grup olarak yapılabilmekte ve bu şekilde duygu aktarımı sağlanabilmektedir. Dansın doğuşu bütün uygarlıkların en başına rastlamaktadır. Henüz insanlar topluluk haline gelmeden bile önce, çeşitli figürlerle hislerini yansıtmayı başarmış ve böylelikle dansın temelini oluşturmuşlardır.

Dans Çeşitleri Nelerdir?

* Tango
Bünyesinde dram içerikli hisleri barındıran tangonun alt yapısı, Uruguay ve Arjantin’e dayanmaktadır. Bu dansın teması genel olarak sevgi ve melankoli üzerine kurulmuştur. İleri düzey özgünlük fırsatları sunan tangoyla birlikte asıl benliğinizde yatan ritmi, sesi ve hissiyatı daha iyi vurgulayabilme imkanı elde edeceksiniz.

* Vals
Baloların vazgeçilmez dansı olarak adlandırılan valsin temeli Avusturya’ya dayanmaktadır. 1600’lü yılların orta zamanlarında duyulmaya başlayan bu dans türü üç dörtlük bir ritimle oynanmaktadır. Çift olarak gerçekleştirilen bu dansta ana figür sabit belirlenen bir konum üzerinde çember oluşturacak şekilde dans edilmesiyle oluşmaktadır. Bulunduğu dönemin aristoklarının ilgilisini üstünde toplayan bu dans türü bu sayede zaman içinde en sık yapılan danslar arasında yerini almayı başarmıştır.

* Cha Cha
Danzon figürlerinin çeşitlendirilmesiyle ortaya çıkmış bu dans türünün temelleri Küba’da gerçekleştirilmiştir. Ça ça aynı zamanda Latin Amerika müziği ve dans türü olarak geçmektedir. Enerjik ve dalgacı hareketleriyle bütün izleyicilerin dikkatini üstünde toparlayan ça ça tam bir görsel şölen olarak nitelendirilebilir.

* Mambo
Mambo dansı çeşitli dans türlerinin harmanlanmasıyla ortaya çıktığı bilinmektedir. En çok rumba dansından etkilenen mambo, bu dans çeşidinden daha aktif ve daha enerjik bir dans türüdür.  Aynı zamanda Kuzey Amerika eyaletlerinde sıkça bu dansın icrasına rastlanılmaktadır.

* Bale
Çoğunlukla kız çocuklar tarafından talep edilen bu dans türü Rönensans’la birlikte oluşmuştur. Müziğin etkili kullanımıyla jest ve mimiklerin tiyatrosu olarak adlandırılan bale, uzun süre eğitimi alınması gereken bir dans çeşididir.

* Bachata
Bacahata müziklerinde en çok klasik gitar tercih edilmektedir. Ateşli bir ifade tarzı olan bu dans çeşidinin kökenleri Dominik’e dayanmaktadır. Anlam olarak yerlilerde ‘hüzünlü aşk parçası’ demektir.

Daha bir çok ülkeye ve millete özgü çeşitli dans çeşitleri bulunmaktadır. Sizde hayalinizdeki dans türünü bulmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Nasıl Kolay Dans Edilir?

-) Çalışmalarınızı öncelikle tek kişi olarak gerçekleştirin.
 Ayna karşısına geçin ve hızlı olan figürlerinizi dahi olabildiğince ağır çekimde yavaş yavaş ve sindirerek çalışmaya özen gösterin.
-) Yaratıcılığınızı kullanarak ön plana çıkanın.
Bunun için gerekli olan yeni tarz arayışı ve çeşitli kaynak araştırmalarına girerek konseptinizin dışına çıkın ve farklılıklarınızı ortaya koyun, böylelikle ortaya çıkacak harmanlanmış hareketlerin keyfine varın.
-) Esnemek için spora önem verin.
Kaslarınızı rahatlatmak ve gerekli hareketleri daha kolay gerçekleştirebilmek için yoga ve pilates yapmaya özen gösterin. Böylelikle vücudunuz çeşitli kombinasyonlara uyum sağlayabilecek ve hareketlerinizi kasılmadan yapabileceksiniz.
-) Başlangıç için hafif ritimleri tercih edin.
Kendinizi rahat edebilmeniz, güzel bir şeyler ortaya koyabilmeniz açısından oldukça önemli. Bu yüzden başlangıç aşamasında zorluk yaşamayacağınız ve adapte olabileceğiniz ritimde hareketler seçmeniz heveslenmeniz açısından oldukça önemli.

* Dans Kursu İzmir’e kimler katılabilir?
Dans kursumuza katılmak isteyen herkes istediği zaman aralığında katılabilir. Büyük küçük demeden herkese yönelik eğitimlerimizle sizde kısa süre içerisinde dans etme konusunda başarıya ulaşabilirsiniz.

* İzmir dans kursları ücretleri ne kadar?
Dans eğitimlerimiz seçeceğiniz türe ve sürece göre farklılık göstermektedir, bu yüzden kesin fiyatlarımızı öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

* İzmir dans kursları Karşıyaka denilince neden Erturgut Sanat?
Her yaşa yönelik geniş kapsamlı eğitimlerimizle ve alanında söz sahibi eğitmenlerimizle birlikte eğlenceli ve sanat dolu saatler geçireceğinizi garanti ediyor ve dans kurslarımızda öğrenme garantisi sunuyoruz.

* Dans kursu zor mu? Başarabilir miyim?
Dans etmek dans kursu İzmir eğitmenlerimizle artık çok kolay! Siz sadece size özel hazırladığımız program dahilinde çalışmalarınızı gerçekleştirmeye özen gösterin ve sonrasında müziğin ve ritmin büyülü dünyasına kendinizi teslim edin.

Erturgut Sanat dans kursu İzmir olarak amacımız siz değerli öğrencilerimize dansı sevdirmektir. Müzik ve ona eşlik eden,müziğin içinde bulunan şeylerden ne kadar zevk alırsanız dansa ilginizin de o kadar artacağının farkındayız.
DANS EDEMEM DEME ! DENEMEDEN BİLEMEZSİN ! DANS KURSU İZMİR İLE SEN DE BAŞARABİLİRSİN !

İzmir dans kursunda dans olmazsa olmaz diyen ve dans etmeyi yaşam biçimi haline getiren, kişisel hak ve özgürlüklerini korumakla kalmayıp ifade edebilen, kendi ayakları üstünde durduğu gibi başkalarına da destek olan, güçlükler karşısında yılmadan savaşabilen asla pes etmeyen, çalışkan ve sorumluluk sahibi olduğu gibi hatalarının da farkına varabilen, Sorgulamadan hiçbir düşünceyi kabul etmeyen ve her fikre açık olan, kendi değerlerine ve geleneklerine sahip çıkmakla beraber karşısındaki insanı da gözeten,  kendisini ve hiç kimseyi küçük görmeyen, onurlu bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Dans kursu İzmir ücretsiz deneme dersine katılmak için aramanız ya da whatsapp üzerinden mesaj atarak randevu almanız yeterli.

İzmir dans okulu olarak evrensel düzeyde kaliteli,seviyeli öğretim-eğitim ve akademik  araştırmalarla topluma öncülük eden seçkin bir eğitim kurumu olmakla beraber siz değerli bireylerin kendini dans ile ifade etmesine yardımcı oluyor bu yolu sizlerle beraber alacağımız için mutluluk duyuyoruz.