erturgut sanat iletişim
Müzik – Resim – Tiyatro – Fotoğraf Kursu İzmir

Çello Dersi


Çello Dersi

çello kursuHer yaştan birey için öğrenme garantili, uygun fiyatlı çello dersleri, çello öğretmenlerimiz tarafından onaylanmış ve denenmiş uygun fiyatlı çello satışıyla İzmir’in açık ara farkla en çok tercih edilen çello kursuna davetlisiniz, gözlerinizle görmek ve deneme dersine katılmak için bekliyoruz!

Ayrıca aklınıza takılan tüm sorular için Kursa Başlamadan Önce Bilinmesi Gereken 6 Şey yazımıza tıklamanızı ve okumanızı kesinlikle öneririz. https://www.erturgutsanatmerkezi.com/sik-sorulan-sorular/
çello-kursu


Erturgut Sanat Çello Kursu

Çello görünüş olarak büyük ve şık bir müzik aletidir,  çoğunlukla kemanın büyüğü olarak anılır. Çello çalmak isteyen kişi gerçekten bağlıdır, hayrandır bu müzik aletine.

cello-kursu-izmirErturgut Sanat Merkezi’mizde her yaştan insana ve her tarzdan, bu müzik aletine içten bağlı, çelloyu seven insanlara yönelik çello dersleri vermekteyiz. Çello derslerine katılacak öğrencilerin derslere başlarken çello alma zorunlulukları yoktur ve istedikleri zaman sanat merkezimizdeki çelloları kullanarak, çello almaya karar verene kadar tamamen ücretsiz olarak sanat merkezimizdeki çellolardan haftanın 7 günü yararlanabilmektedirler.

Çello Nedir ve Çello Tarihiçello dersi izmir

Çello diğer bir adıyla da “viyolonsel” olarak adlandırılan bu müzik aleti Fransa’da 16. yy’da ortaya çıkmış perdesiz, 4 telli, yaylı bir müzik aletidir. Çelloyu üreten Andrea Amati ise İtalyan bir müzik aleti yapımcısıdır. Çello genellikle akustik olarak kullanılan bir müzik aletidir ve keman, viyola ve kontrbas ile aynı ailedendir.

Çellonun telleri kalındır ve çellonun çıkardığı ses insan sesine çok yakındır.  Çellonun gövdesinin ortasında ve çellonun eşiğin her iki yanında el yazısı ile yazılmış bir “f” harfini andıran iki tane f deliğine sahiptir. Çello yayının tellere sürtmesi ile titreşen tellerden çıkan ses, çellonun gövdesi içindeki havayı titreştirir ve yükselerek bu deliklerden geri döner. Çelloda teller bastan tize doğru Do-Sol-Re-La olarak isimlendirilir. Ayrıca “pizzicato” adı verilen bir çalım tekniğiyle sağ el işaret parmağının ucuyla çellonun telleri çekilerek de çalınabilir.

Çello Kursu Programı

Çello derslerimiz öğrencinin beklentisi doğrultusunda ister Klasik Batı Müziği, ister Türk Müziği üzerinden, alanında uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Çello Derslerimize ve tüm enstrüman derslerimize kendi alanında uzman, iyi derecede müzik eğitimine sahip iletişim gücü yüksek kişiler girmektedir. Çello kursu programımız kişinin beklentilerini birebir karşılarken aynı zamanda en kısa zamanda sonuca varması düşünülerek hazırlanmaktadır ve çello dersleri sırasında birden fazla çello metodundan yararlanılmaktadır.

Dersler sırasında fa anahtarı, nota okuma çalışmaları, müzik teorisi ve armoni çalışmaları da yapılmaktadır.

Çello Dersi Konuları

* Temel Müzik Eğitim
* Temel Çello Bilgisi
* Çelloda Duruş, Tutuş, Oturuş
* Pozisyon (Sol el)
* Yay Tutuş (Sağ el)
* Yay Çekme
* Gamlar ve dizilerin kavranması ve icrası
* Stillerin kavranması ve oluşumları hakkında bilgiler
* Genel Armoni
* Çello Entonasyon
* Polifoni
* Eser İcraları
* Eser Analizleri
* Çelloyla Eşlikli Çalışmalar

acoustic guitar performance by music bandÇello Kursu Günleri ve Saatleri

Çello kurslarımızın gün ve saatleri çello öğrencilerimize uygun olarak belirlenmektedir. Ayrıca çello kurs günleri dışında, çello kursu alan kişiler sanat merkezimize gelip çelloları kullanarak tamamen ücretsiz çello çalışması yapabilirler.

Çello Etkinlikleri

Çello dersi alan öğrencilerimiz, gitar, piyano, keman, bateri dersi alan öğrencilerimizle beraber grup çalışmaları yapabilmektedirler ve böylelikle hem yeni arkadaşlar edinebilmekte hem de çalışmalarını daha eğlenceli hale getirmektedirler.

İzmir’de Çello Kursu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Ne kadar zamanda çello çalabilirim?
Çello çalmayı öğrenmenizin süresi beklentilerinizle ve çalışmalarınızla doğru orantılıdır bunun için kesin bir şey söylemek zordur fakat 3. ayınızdan itibaren şarkı çalışmalarına geçip, repertuar yapmaya başlayabilirsiniz.

İzmirde Çello Kursu fiyatlarınız ne kadar?
Çello kurs fiyatlarımızla ilgili ayrıntılı bilgi almak için bize msn@erturgutsanatmerkezi.com adresimiz üzerinden mail atabilirsiniz.

izmir-çello-kursuÇellom olmadan ders almaya başlayabilir miyim?
Bir çelloya sahip olmadan da çello dersi almaya başlayabilirsiniz. Sanat Merkezimizdeki çelloları kullanarak istediğiniz zaman çello çalışması yapabilirsiniz.

Dersler sırasında çellomu getirmek zorunda mıyım?
Çello derslerine gelirken yanınızda çello getirme zorunluluğu bulunmamaktadır.

İzmirden Çello almak istiyorum çello fiyatları nedir?
Çello almak istiyorsanız fiyatları incelemek için müzik marketlerin sitelerini gezebilirsiniz fakat müzik aletleri genellikle döviz üzerinden satıldığı için fiyatlar değişiklik göstermektedir fakat çello satın alma konusunda size istediğiniz zaman destek olmaktayız.

Çello ile ilgili ayrıntılı çello makalaleri için “çello” kategorisine tıklayınız.

Çello kursunuza nasıl ulaşabilirim? Ulaşım gerçekten çok mu kolay?
Evet çello kursumuza ulaşım gerçekten çok kolay, sadece İzmir içi değil, Manisa, Aydın gibi illerden de çello kursumuza gelen sanat severler vardır. Çello kursumuza Karşıyaka, Hatay, Balçova, Bornova, Alsancak, Konak, Güzelyalı, Karabağlar, Narlıdere, Buca, Mavişehir, Aliağa, Urla gibi yerlerden de rahatlıkla gelebilirsiniz, metroya ve otobüs duraklarına aynı zamanda vapur iskelesine de yakın olan kursumuz İzmir’de ulaşımı çok kolay bir noktadır.

İzmir Karşıyaka Çello Kursu  / İzmir Çello Kursu / İzmir Çello Dersi Karşıyaka / Çello Kursu İzmir / Çello Dersi İzmir – Çello Kursu İzmir Karşıyaka