erturgut sanat iletişim
Müzik – Resim – Tiyatro – Fotoğraf Kursu İzmir

Beden Perküsyonu İzmir


Beden Perküsyonu İzmir

Ritm hayatımızın her evre ve alanında dengemizi sağlamamıza yarayan en önmeli temel unsurlardan bir tanesidir. Bedenimiz enerjimizi ve ruh yaratılışımızı sağlayan önemli bir enstrümandır.

Yaşamımız bir evrede  başlar ve son bulur, bu süreç içerisinde tüm yaratılış süreci ritmik bir yaratılış gerçeğine göre oluşturulmuştur, güneşin doğması ve batması,zaman ve mesafe ölçekleri, araçların ve makinelerin çalışma prensibleri  ve hareketleri, yürümek veya koşmak, uyanma ve uyama zamanları vb. tüm durumlar, ritmik hareket ve  zamanlama koordinasyonu ile gerçekleşir.

Tüm bu zorunlu yaşam koşullarına uyum, potansiyel bir enerji kaynağı gerektirir, doğru reaktivite edilmiş enerji ve ritmik hareket zihnin ve bedenin uyumlu çalışması için en büyük etkendir ve enerji kaynağıdır. Bizler bedeni bir enstruman olarak kullanıp onu uyarıyoruz, uyandırıyoruz harekete geçip kendisini ve enerjisini keşfetmesini sağlıyoruz.

Bedenimiz bilindiği üzere 4 de 3 ü sudan oluşan bir yapıya sahiptir, su maddesi, ses titreşimini en hızlı algılayan ve yansıtan maddelerden biridir, dolaylı yollardan gelen tüm dış kaynaklı negatif ve pozitif  ses,enerji, frekans gibi işitsel ve titreşimsel durumlar bedenimizde iç etken hareketlerine neden olmaktadır, bu da tüm organ ve kas isklet sistemini olumlu yada olumsuz etkilemektedir.

Doğru ve ritmik frekanslar metabolizmamızın sağlıklı çalışmasını sağlar, bedenin doğru bölgelerine uygulanan hafif vurgu da ki baskılar, hareketler ve masaj teknikleri bedenin iyi hissetmesini sağlar ancak bu sadece kasların ve belirli bölgelerin rahatlamasını yada iyileşmesi için uygulanan başka bir uygulama ve bilim alanıdır.

Biz kendi  bedenimizi vurmalı bir çalgı gibi kullanıcağız, belli ritim hareketlerini yumuşak kas ve organ yapısı içeren alanlara uygulamamak kaidesi ile, vurmalı bir müzik aletini çalar gibi rtimik bir şekilde çalmayı öğrenerek; kendi kendimize bedenimizde ki suyu  pozitif titreşime ve  dans haline maruz bırakacağız, bu çalışma tekniği, bedenimizin kendimizden gelen komutlar ile kendisini tanımasına, iç ve dış denge gelişimlerine  sahip olunmasına, doğru yolla verilen ritmik vurguların kolektif, eğlenceli bir ortamda çalışma enerjisine ve yetisine ulaşmasına, en önemlisi içsel uyanışlardan birine dair yolculuk yapmamıza neden olacaktır.

Bizler sedece sizlerin yaşam kalitenizi  geliştirmenize ve farkındalıklara etken olmanıza yardımcı olan  kılavuz bireyleriz , eğllenceli kolektif hareketler ve  ritmik titreşimler sağlıklı ,dengeli  ve uzun yaşam kalitesine sahip olan bireyler oluşturur.Siz de eğlenerek sağlıklı kalmayı tercih edenlerdenseniz çalışmalarımıza bekliyoruz.


RİTM ÇALMA ÖĞRENİMİ  VE HAREKET UYGULAMALARI

 1. A) Bedensel ısınma ritmik denge hareket ve nefes alma 10 dk
 2. B) Bireysel bedende ve partnerli beden de ritm uygulaması ve çalma teknikleri öğrenme 20 dk
 3. C) Kolektif seslendirme de farklı duyum ile işitme , konsantrasyon ve vurgu çalışmaları 15 dk
 4. D) Kolektif bedenler de ritm ve haraket ile magnetic alan titreşimi oluşturma 15 dk

Çalışma Koşulları

 1. A) HAFTADA :1 SAAT AYDA :4 SEANS (isteğe ve talebe göre bu zaman değişebilir.)
 2. B) GÜNDÜZ VE GECE SINIFLARI
 3. C) ÇOCUK VE ERGEN SINIFLARI : 15 VE 18 YAŞ
 4. D) YETİŞKİN SINIFLARI : 20 ve 70 yaş
 5. E) GÖRME,İŞİTME,KONUŞMA  ENGELLİ SINIFLARI

Gereksinimler

 1. A) 1 adet temiz alt üst eşofman ( duruma göre kışlık yada yazlık)
 2. B) 1 adet mat ve ortaboy küçük yastık
 3. C) Rahat ve kullanışlı spor ayakkabı
 4. D) Kolye,saat,yüzük,bilezik aksesuarların seans süresince vücütta olmaması
 5. E) Vertigo( denge kaybı),yüksek tansiyon ve kalp rahatsızlıkları olan hastalar katılamaz.

Seans Sonrası Kazanımlar

 1. A) Bedene uygulanan doğru ritmik vurgular ve frekanslar,metabolizmamızın sağlıklı çalışmasını sağlar.
 2. B) Sesleri ve rtimik vurguları tanımamıza,bir müzik aleti çalma eğilimiz var ise yada çalınıyorsa o alanda başarılı olmamızı sağlar
 3. C) Depresif ruh ve kişilik halini üzerimizden atmamıza ,kolektif biz olma bilince sahip olmamıza,mutluluk hormonları salgılamamıza,konsantrasyonu ve birebir insan ilşkilerini algılamamıza,pozitif ve yaratıcı düşünce ve fikirlerin gelişmesine

eğlenceli bir ortamda bulunmamızı sağlar.

 1. D) Bedenimizi tanımamıza yardımcı olur.
 2. E) Farklı Bilim ve Disiplin alanlarından haberdar olmamızı sağlar.

F ) Karşılaşılan fiziksel ve zihinsel zorunluluk ve durumlarda dirençli olmayı sağlar


Hedef Kazanım

8  seans ön çalışma periyodunun sonrasında 10 yada 15 dakikalık sahne de amatör  deneyimleme ve  sergileme yapılacaktır.Kurslara devam etmek isteyen katılımcılar ile periyodun diğer seviyelerine doğru  çalışmalar profesyonel seviyelere doğru ilerletilecektir.