erturgut sanat iletişim
İzmir'de Müzik, Resim, Tiyatro, Fotoğraf, Yazarlık, Dans, Yaratıcı Drama, Diksiyon Kursları

Bağlama Dersi


Bağlama Dersi

+ Öğrenme garantili dersler
+ Uygun fiyatlı bağlama kursları
+ Uygun fiyatlı bağlama satışları
+ Her yaşa uygun özel eğitim


Ayrıca aklınıza takılan tüm sorular için Kursa Başlamadan Önce Bilinmesi Gereken 6 Şey yazımıza tıklamanızı ve okumanızı kesinlikle öneririz. https://www.erturgutsanatmerkezi.com/sik-sorulan-sorular/


Bağlama dersine başlamadan önce Bağlama Kursu İzmir’den ücretsiz deneme dersi almak isterseniz bize 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

bağlama-kursu-izmir

Ücretsiz Deneme Dersi İçin Hemen Arayın


Bağlama Kursu yazımızda cevabını bulacağınız yazılar aşağıdaki gibidir;

– Bağlama çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?
– Herkes bağlama çalabilir mi, bağlama çalmaya uygun muyum?
– Bağlama fiyatları nelerdir, hangi bağlamayı satın almalıyım?
– Bağlama kursu fiyatları nelerdir?

Yukarıdaki soruların cevaplarına yazımızda yer verdik fakat bu soruların daha detaylı cevaplarını bağlama kursu sayfamızda da bulabilirsiniz; Bağlama Kursu İzmir


Ayrıca sosyal medya hesaplarımızı takip eden herkese çeşitli atölyelerimize ücretsiz katılım hediye ediyoruz.
Erturgut Sanat Sosyal Medya Hesapları


Bağlamanın ülkemizdeki önemi

Bağlama ülkemizde en yaygın olan telli çalgılardan biridir. Bağlama bir Türk çalgısıdır. Adeta bağlamanın çıkardığı her tınıda bir şeyler anlatmaya çalışır bağlamayı dinleyene. Bağlama öyle bir dildir ki, herkesin bildiği ama kimsenin anlatamadığı şeyleri anlatır, çok içtendir. Parmakların bağlamanın her perdeye değiştirmesiyle gönüller yeni bir perdeyi aralar, çok farklı bir taddır bağlama, bağlamayla yeni bir hikayeye akar yürekler. En güzel sevda türkülerini alt tel, en hüzülü dertleri orta tel, gurbetle sılanın yanık havasınıda üst tel anlatır bize, bazen birleşip bu üçü hayatı anlatır bizlere, bağlama sayesinde.

baglama-kursu-izmir

Erturgut Sanat Bağlama Kursu İzmir

Duygu yüklü koca bir gemidir bağlama, o küçük gövdesinde ne duygular saklıdır bağlamanın, “Bağlama” Türk Milletinin bağrından kopmuş bir çalgıdır.


Bağlamanın yapısı ve çeşitleribağlama dersleri izmir

Bağlamanın gövdesi ağaçtan oyularak yapılmıştır, telli ve uzun saplı, bir tür halk müziği çalgısıdır. Yöresel ve boyutları itibariyle farklı isimlerle anılır bağlamalar; Kopuz, cura, saz, çöğür, dombra, iki telli, tambura, divan sazı, meydan sazı, tar vs. Bağlama değişik tekniklerde, parmaklar ve mızrapla çalınır. Parmaklarla çalma tekniği “şelpe” veya“dövme” olarak adlandırılır.

Bağlama genellikle 7 tellidir. Teller altta iki çelik ve bir sırma bam teli, ortada iki çelik, üstte de bir çelik ve bir sırma bam teli olmak üzeredir.


Bağlama Düzeni

Bağlamada çoğunlukla kullanılan düzenler; bağlama, bozuk düzen (kara düzen), misket düzeni, fa müstezat, abdal düzeni ve do müstezat düzenleridir.


Erturgut Sanat Merkezi Bağlama Kurs Programı

Bağlama dersleri sırasında öğrenmek istediğiniz tarz doğrultusunda bir program hazırlayarak bağlama derslerindeki verimi en üst düzeye çıkarmaktayız. Ayrıca öğrencilerimiz bağlama kursu sırasında sanat merkezimizdeki bağlamaları kullanabilmektedirler.


Bağlama Kursu Gün ve Saatleri

Bağlama kurslarımızın birebir özel derslerinin gün ve saatleri öğrencinin isteği doğrultusunda belirlenmektedir. Sınıf halindeki bağlama derslerimizde ise gün ve saatler sanat merkezimizde açılmış olan sınıfların saatlerine göre ayarlanmaktadır.

acoustic guitar performance by music band


Bağlama Kursu Etkinlikleri

Sanat merkezimizden bağlama dersi alan öğrenciler isterlerse düzenlenen konser gibi organizasyonlara da katılabilmektedirler. Ayrıca diğer müzik aleti öğrencileriyle beraber çalışmalarda yapabilmektedirler.


İzmir’de Bağlama Kursuyla İlgili Sık Sorulan Sorular

Ne kadar zamanda bağlama çalabilirim?
Bağlama çalmayı öğrenme süreniz tamamen sizin beklentilerinizle ilgilidir fakat en azından 2. 3. aylarınızda yavaş yavaş şarkı çalışmalarına başlayabilirsiniz.

Bağlama çalması zor mudur?
Bağlama çalması düzenli bir çalışmayla zor değildir.

bağlama kursu izmirKısa sap bağlamayla mı yoksa uzun sap bağlamayla mı başlamalıyım?
Çalmak istediğiniz yöre doğrultusunda buna karar vermek daha doğru olacaktır. Hangisiyle başlayacağınıza karar vermek için bağlama öğretmenlerimizden destek alabilirsiniz.

Bağlama kursu fiyatları ne kadar?
Bağlama kursu fiyatlarımızla ilgili detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz. Bağlama kurslarımızda şu an kampanya mevcuttur, kampanyalı fiyat sınırlı kişinin katılımıyla sınırlıdır, kampanyadan yararlanmak için bizi arayıp bilgi alabilirsiniz.


Bağlama kursunuza nasıl ulaşabilirim? Ulaşım kolay mıdır?
Bağlama kursumuza ulaşım çok kolaydır, isterseniz Narlıdere, Buca, Bornova, Hatay, Yeşilyurt, Güzelyalı, Mavişehir, Bostanlı, Alsancak, Urla, Balçova, Gaziemir, Karabağlardan da kolaylıkla bağlama kursumuza ulaşabilirsiniz, metro, otobüs ve vapurla kolayca kursumuza ulaşabilir ve bağlama eğitimi alabilirsiniz. Kursumuza Aydın’dan ve Manisa’dan da gelen bir sürü bağlama öğrencisi vardır.


Bağlama Dersi İzmirİzmirde Bağlama Dersiİzmir Karşıyaka Bağlama Kursu

Bağlama Kursu İzmir Karşıyaka
izmir bağlama kursları
saz kursu
bağlama kursu izmir buca
bağlama kursu izmir karşıyaka
izmir baglama kursları