erturgut sanat iletişim
İzmir'de Müzik, Resim, Tiyatro, Fotoğraf, Yazarlık, Dans, Yaratıcı Drama, Diksiyon Kursları

En Uygun Fiyata Çello Satın Alma Rehberi


Erturgut Sanat Merkezi > Çello > En Uygun Fiyata Çello Satın Alma Rehberi

En Uygun Fiyata Çello Satın Alma Rehberi

Hangi çelloyu satın almalıyım diye düşünüyorsanız, en uygun fiyata çello satın almanıza yardımcı olacak en uygun fiyata çello satın alma rehberimize hoş geldiniz. Aklınızdaki soruları tahmin edebiliyorum;

Hangi çelloyu satın almalıyım?

♦ Hangi çello modeli bana daha uygun olur?

♦ Hangi çellonun kaliteli olduğunu nasıl anlarım?

Başlangıç seviyesi için hangi çello satın alınmalı?

Hangi Çelloyu Satın Almalıyım

Merak etmeyin yukarıda ki sorulara ve aklınızda oluşabilecek bütün sorularınıza yanıt bulabileceğiniz bir rehber hazırladık. Hangi çelloyu satın almanız gerektiği konusunda aklınızdaki bütün soru işaretlerinin giderileceğinden emin olun. Dilerseniz rehberimize geçelim;


Bütçenizi Belirleyin

Bütçenizi Belirleyin

İlk kez satın alacağınız varsaydığım için başlangıç için uçuk fiyatlı çellolar önermem. Piyasada “Başlangıç-Yarı Profesyonel-Profesyonel” olmak üzere üç adet çello segmenti bulunur. Çello öğrenme isteğinizin nedeni bir hevesten ziyade, profesyonel olma isteği ise gönül rahatlığıyla yarı profesyonel bir çello satın alabilirsiniz ama yine de profesyonel segmentten bir çello satın almanızı önermem. Eğer çello öğrenme isteğinizin profesyonel olup olmadığına karar vereceğiniz süreç, çelloyu öğrenip çalmaya başladığınız zamana tekabül edecek ise size başlangıç segmentinden bir çello satın almanızı öneririm.

Hangi sınıftan bir çello satın alacağınıza karar verdiyseniz, şimdi sıra geldi bütçe belirlemeye. Her alışverişte uygulanabilecek ama herkesin yapmayı unuttuğu bir yöntem aslında bütçe belirlemek. Çok basit, kısaca; alacağınız ürünün fiyat aralığını bütçenize göre belirleyip, opsiyonları azaltarak seçim yapmanızı kolaylaştırmak. Yukarıda yazmış olduğum segmentlerin arasında belirli fiyat aralıkları vardır dolayısıyla yukarıdan bir segmenti seçerseniz kendinize yukarıdaki kısımı okuyup, opsiyonlarınız azalacak, seçenekleriniz daralacak ve daha rahat seçim yapma şansınız olacak.


Marka Araştırması Yapın

Satın alacağınız çelloyu seçerken adı hiç duyulmamış markalardan kaçının. Enstrüman üretmek gerçekten zorlu bir iştir ve tecrübe ister dolayısıyla alacağınız çellonun üreticisi çok önemlidir. Sizler için gerçekten kaliteli geçmişleri ve güvenilirlikleri olan 10 adet çello üreten firmaları listeledim, aşağıdaki listede bulunan bir markadan alırsanız, ileriki zamanlarda enstrümanınızdan dolayı kolay kolay başınız ağrımaz, güvenerek satın alabilirsiniz.

♦ Stentor

♦ Primavera

♦ Cecilio

♦ Cremona

♦ Merano

♦ Yamaha

♦ Knilling

♦ Scott Cao

♦ Franz Hoffman

♦ Carlo Lamberti


Satın Almaya Karar Verdiğiniz Çello Modeli Hakkında Detaylı Araştırmalar Yapın

Alacağınız Çello Modeli Hakkında Detaylı Araştırmalar Yapın

Örneğin “X” isimli markanın “X” model isimli çellosunu satın alacaksınız. Yapmanı gereken şey, o çelloyu daha önce satın almış ve kullanmış insanların, “X” çello modeli ve “X” markası hakkında yaptıkları yorumları, memnun kalıp kalmadıkları, model ve markanın varsa eksilerini ve eksiklerini yazdığı yorumları okumanız. Eğer bir internet sitesi üzerinden alıyorsanız, sitenin aşağısındaki yorumlar kısmına bakarak, eğer tanıdığınız çello çalan birileri varsa ona danışarak ya da müzik mağazalarına gidip, o modeli sorgulatarak yapabilirsiniz. Nasıl ki bi araba satın alırken derinlemesine bir araştırma yapıyorsanız, alacağınız çello için de aynı araştırmayı yapmalısınız aksi takdirde ileri de sorunlar çıkabilir ve geri dönüşü çok kolay olmayabilir.


Seçtiğiniz Ürünleri Müzik Mağazasında Deneyin

Satın Alacağınız Enstrümanı Deneyin

Yukarıda yazmış olduğum aşamaları yaptınız, şimdi sıra geldi seçtiğimiz ürünü denemeye. Nasıl ki bir tişört satın alacağınız zaman, giyim mağazasına gidip, deneyip, sizin bedeniniz için olanını bulmaya çalışıyorsanız, enstrüman satın alırken de size uygun olanı bulmak için o enstrümanı denemeniz lazım. Ayrıca denemenin diğer bir amacı da alacağınız enstrümanın sağlamlığını kontrol etmek. Nasıl ki alacağınız tişörtte defo var mı diye kontrol ediyorsunuz, çello için de aynısını (köprüsünde, burgusunda bir sıkıntı var mı yok mu vs.) yapmanız lazım.


Hangi Çelloyu Satın AlmalıyımBugün sizler için uygun fiyata çello satın alma rehberi hazırlamıştık, umarım sizlere yardımcı olmuştur. Eğer çellonun ne olduğu hakkında detaylı bir bilgi alma istiyorsanız “Çello nedir?” isimli yazımızı okuyabilirsiniz. Eğer ”Ben yazıyı okudum fakat doğru müzik aletini satın alma konusunda profesyonel bir destek almak istiyorum, benim için en uygun müzik aleti hangisi bir bilene sorsam daha iyi olacak, bu desteği ücretsiz olarak alabileceğim bir yer var mı?” diyorsanız aşağıdaki adrese tıklayınız.

Doğru Müzik Aleti Satın Almak İçin Danışmanlık Almak İstiyorum

 

 


 

Etiket: , , ,

erturgut sanat merkezi Aşağıdaki İlginç Yazıları Okumanızı Öneririz