erturgut sanat iletişim
İzmir'de Müzik, Resim, Tiyatro, Fotoğraf, Yazarlık, Dans, Yaratıcı Drama, Diksiyon Kursları

En Uygun Fiyata Akustik Gitar Satın Alma Rehberi


Erturgut Sanat Merkezi > Erturgut Sanat Merkezi > En Uygun Fiyata Akustik Gitar Satın Alma Rehberi

En Uygun Fiyata Akustik Gitar Satın Alma Rehberi

Akustik gitar çalmayı öğrenmek istiyor fakat hangi akustik gitarı satın alacağınızı bilmiyor musunuz? Aklınızda şu sorular mı var;

Hangi akustik gitarı satın almalıyım?

En uygun fiyata akustik gitarı nasıl satın alabilirim?

Hangi akustik gitar bana daha uygundur?

En Uygun Fiyata Akustik Gitar Satın Alma Rehberi

Merak etmeyin, yukarıda yazmış olduğum ve aklınızda oluşabilecek tüm soruların cevaplarını bu yazıda bulacaksınız. Sizler için yapacağınız aşamaları sırasıyla yazdığımız listemize dilerseniz geçelim.


Bütçe Belirlemek

Bütçenizi Belirleyin

Her alışverişte olduğu gibi, almaya karar verdiğiniz ürüne/hizmete verebileceğiniz bir limit fiyatı belirlemek, seçenekler arasında kaybolmanızı önleyen yöntemlerden biridir. Eğer bütçe belirlemezseniz hem ekonominize zarar verebilecek hem de uzun sürecek bir alışveriş süreci içine girmiş olursunuz. Yapmanız gereken şey çok basit, maddi durumunuzu ve gitar tecrübeniz dolayısıyla seviyenizi göz önünde bulundurarak, başlangıç seviyesi bir akustik gitara verebileceğiniz maksimum ücreti belirlemek.


Marka ve Model Araştırması Yapmak

Piyasada binlerce marka on binlerce model olduğu için, bu seçenekleri biraz daraltmanız gerekmektedir. Yapmanız gereken şey, hedef kitlesinin güvenini kazanmış, belli bir prestije ve gerçekten uzun yılların sağladığı tecrübelere sahip markaları tercih etmelisiniz. Biz sizler için piyasadaki 10 güvenilir akustik gitar üretici markayı listeledik;

♦ Ovation

♦ Cort

♦ Washburn

♦ Gibson

♦ Taylor

♦ İbanez

♦ Yamaha

♦ Martin

♦ Fender

♦ Takamine

Eğer yukarıda yazmış olduğumuz markalar arasından bir seçim yaparsanız, sizin için çok güzel bir seçim olur. Yukarıda yazmış olduğum markaların hepsinin en az 50 yıllık geçmişi, sağlam tecrübesi ve prestijleri var. Ayrıca hepsinin kendi firmalarına ait bakım merkezleri ve garanti belgesi gibi kapsamaları vardır.

Eğer gitar modelleri, parçaları ve fiyatları hakkında detaylı bilgilendirme almak istiyorsanız “Akustik Gitar Rehberi” isimli yazımızı okuyabilirsiniz.


Ne İstediğinize Karar Verip Model Seçimi Yapın

Marka/Model Araştırması Yapmak

Erturgut sanat merkezi olarak, gitara yeni başlayacak, daha önce hiç tecrübesi olmayan birisine profesyonel segmentte bir gitar önermiyoruz. Çünkü gitarı alacak kişinin, gitar çalma isteğinin bir hobi mi yoksa profesyonel bir gitarist olmak mı olduğunu bilmiyoruz. Eğer gitar öğrenmek isteyen kişi “Ben profesyonel olmak istiyorum!” diyor ise istediği modeli satın alabilir fakat “Ben çalmak istiyorum sadece, bir öğreneyim sonra bakarız” diyen birisinin çok uçuk fiyatlardan kaçınılması gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü gitar çalmayı bırakırsa o gitar elinde kalır ve bunu kimse istemez.

Eğer akustik gitar ve klasik gitar arasındaki farkları öğrenmek istiyorsanız “Akustik ve Klasik Gitar Arasındaki Farklar” isimli yazımızı okuyabilirsiniz.


Satın Almaya Karar Verdiğiniz Gitarı Deneyin

Satın Almadan Önce Gitarı Deneyin

Her alışverişte olduğu gibi, enstrüman alışverişinde de alacağınız enstrüman hakkında bilgi toplama ve o enstrümanı deneme hakkınız bulunmaktadır. Nasıl ki bir kıyafet alacağınız zaman, o kıyafeti satan mağazaya gidip, ürünlere tek tek bakıp, üstünüze uygun olan modeli bulana kadar hepsini deniyor ve denedikten sonra da ürün hakkında sorular sorup, geri iade fişi istiyorsanız, akustik gitarı alırken de aynısını yapmalısınız. Aksi takdirde ileride çıkacak bir sorunda söz hakkınız kalmayabilir. Çekinmeyin ve oradaki görevlilere istediğiniz kadar soru sorun. Hangi ağaçtan üretildiğini, kimlerin tercih ettiğini, kendi müzik zevkinize uyup uymadığını ve denemek istediğinizi. Merak etmeyin, o görevliler sizlerin sorusunu yanıtlamak için, o enstrümanlarda sizler tarafından denenmek için oradalar.


En Uygun Fiyata Akustik Gitar Satın Alma RehberiBugün sizlerin akustik gitar satın alma işleminizde, seçim yapmanızı kolaylaştıracak bir kaç yöntem içeren, uygun fiyata akustik gitar satın alma rehberi hazırlamıştık. Umarız yardımcı olmuştur ve siz bu yazıyı okuduktan sonra hangi akustik gitar marka/modelini seçmiş ve almış olursunuz.

 

 

 

 

 


Etiket: , ,

erturgut sanat merkezi Aşağıdaki İlginç Yazıları Okumanızı Öneririz