erturgut sanat iletişim

Bas Gitar ile Nasıl Isınılır?


Erturgut Sanat Merkezi > Erturgut Sanat Merkezi > Bas Gitar ile Nasıl Isınılır?

Bas Gitar ile Nasıl Isınılır?

Bugün sizler için uzun süreli araştırmalarımı ve yılların getirmiş olduğu eğitim ve öğretim tecrübelerimiz ile “Bas Gitar ile Nasıl Isınılır?” konusunda gerçekten işe yarayacak ve tescillenmiş bilgileri içeren bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, bas gitarınız ile rahat bir şekilde ısınabilmek için bilmeniz gereken her şeyi bilecek ve istediğiniz her zaman rahat bir şekilde bas gitarınız ile ısınabilmeniz adına alıştırmalar yaparak, bas gitarınız ile rahatça ısınıp, istediğiniz kalitede ve tam performansta bas gitar performansı sergileyebileceksiniz. Dediğimiz gibi bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, öğrencilerimiz ve başarıları tarafından tescillenmiş, profesyonel ve kaliteli bilgilerdir.

Bas-Gitar-ile-Nasıl-Isınılır

Bu yazıda bulabileceğiniz konular şunlardır:

♦ Metronom ile Kromatik Gamları Çalın

♦ Aynı Tel Üzerinde 4 Parmağınızı da Çalıştırın

Dilerseniz sizler için uzun süreli araştırmalarımı ve yılların getirmiş olduğu eğitim ve öğretim tecrübelerimiz ile “Bas Gitar ile Nasıl Isınılır?” konusunda gerçekten işe yarayacak ve tescillenmiş bilgileri içeren bir yazı hazırladığımız yazımıza geçiş yapıp, kolay yoldan ve profesyonel bir şekilde bas gitarınız ile ısınabilmeniz için uygulanılması gereken her egzersizi ve yöntemi açıklayalım ki siz de rahatça ve istediğiniz yerde bas gitarınız ile ısınıp, performansınızı son noktaya kadar sunun.


Bas Gitar ile Nasıl Isınılır?

Bas gitarınız ile kolayca ısınabilmeniz için ihtiyacınız olan şey aslında uzun sürelerin vermiş olduğu bas gitarist tecrübeleridir fakat bas gitar çalmaya yeni başladıysanız ve bu yazıda bulunan uygulamaları, çalışma yöntemlerini ve egzersizlerini yaparsanız, kısa sürede gerçekten çok kaliteli ve etkili tecrübelere sahip olarak, kısa sürede profesyonel ve kolay bir şekilde bas gitarınız ile ısınmayı öğrenebileceksiniz. Dilerseniz sizler için bu uygulamaları, çalışma yöntemlerini ve egzersizlerini ayrı başlıklar altında inceleyerek devam edelim.

Metronom ile Kromatik Gamları Çalın

Metronom-ile-Kromatik-Gamları-Çalın

Bildiğiniz üzere kromatik gamlar, parmakları açmak, parmakları hızlandırmak ve ısınmak için vazgeçilmez bir gam çeşididir. Aynı zamanda kaliteli ve profesyonel bir müzisyen olmak için ihtiyacınız olan diğer bir şey ise metronomdur. Metronom ile çalışmak zaten sizi ve kulağınız geliştirirken aynı zamanda bu çalışmanın arasına kormatik gamları koymak, sizin hem gelişmenize hem de yaklaşık 10 dakika içerisinde ısınmanıza yardımcı olacaktır. Metronom ile çalışmak, hem kas hafızanızın tekrar harekete geçmesine, hem kulağınızın aktif olmasına, hem ritim duygunuzun gelişmesine, hem parmaklarınızın hızlanmasına hem de ısınmanıza yardımcı olur. Bunun arasına dediğimiz gibi kromatik gamları sıkıştırmak, sizi gerçekten çok kaliteli bir gelişime sürükleyecektir. Metronomu hızlandırmayı unutmayın 🙂

Aynı Tel Üzerinde 4 Parmağınızı da Çalıştırın

Aynı tel üzerinde 4 parmağınızı da çalıştırmak, bas gitarı öğrenirken uyguladığınız ilk ve neredeyse en etkili egzersizlerden biridir. Dolayısı ile ne zaman ısınmak isterseniz, bu egzersizi uygulayabilirsiniz. Bu egzersiz, sizin kas hafızanızda en fazla yer edecek egzersizdir, dolayısı ile ne zaman yaparsanız yapın, kolaylıkla yapabilir ve kısa süre içerisinde ısınabilirsiniz. Bas gitar eğitiminizin temelini attığınız bu egzersiz ile, bas gitar eğitiminizin üst katlarının yapımına da yardım edebilirsiniz. Bir egzersizi bitirdikten sonra o egzersizi hiç bir zaman yapmamak, sizi geriye çeker. Her egzersizin ayrı bir görevi ve karışıklığı vardır, dolayısıyla bu başlangıç egzersizini, her ısınma sürecinize dahil edebilir ve kaliteli bir ısınma gerçekleştirebilirsiniz.

Bu egzersiz şu şekilde yapılmaktadır; her tel üzerinde sol işaret parmağınızı (solaklar için) 1. perdeye, sol orta parmağınızı 2. perdeye, sol yüzük parmağınızı 3. perdeye, sol serçe parmağınızı 4. perdeye koyarak, sonrasında ise 4-3-2-1 şeklinde geriye dönerek, aynı zamanda tellere vurarak çalışabilirsiniz. Bu çalışma yöntemi dediğimiz gibi hem çok kolay hem de çok etkilidir.

 

 

 

Etiket: ,

erturgut sanat merkezi Aşağıdaki İlginç Yazıları Okumanızı Öneririz