erturgut sanat iletişim
Müzik – Resim – Tiyatro – Fotoğraf Kursu İzmir

Fotoğrafçılık Eğitimi


Fotoğrafçılık Eğitimi

Daha güzel fotoğraflar çekmek için Fotoğrafçılık Kursları

profesyonel fotoğrafçılık

 

Daha iyi fotoğraflar çekmek isteyenler için, öğrenme garantili, uygun fiyatlı fotoğrafçılık kursları. Üstelik kursa başlamak için önceden fotoğraf makinası sahibi olmanıza da gerek yok, kursumuzdaki fotoğraf makinalarını dilediğinizce kullanabilirsiniz! Nasıl daha güzel fotoğraflar çekerimin cevabını fotoğrafçılık kurslarımızda bulacaksınız.

Ayrıca aklınıza takılan tüm sorular için Kursa Başlamadan Önce Bilinmesi Gereken 6 Şey yazımıza tıklamanızı ve okumanızı kesinlikle öneririz. http://www.erturgutsanatmerkezi.com/sik-sorulan-sorular/

fotoğraf-kursu

Fotoğrafçılık Atölyelerimiz

 

– Temel Fotoğrafçılık Kursu
– Portre Fotoğrafçılığı Kursu
– İleri Düzey Fotoğraf Kursu
– Pratik Fotoğraf Kursu
– Foto Röportaj Kursu
– Senaryo Kursu
– Sokak Fotoğrafçılıgı Kursu
– Makro ve Detay Fotoğrafçılı Kursu
– Fotoğraf Teknikleri Kursu
– Gece Çekimleri Kursu
– Belgesel Fotoğraf çılık Kursu
– Kısa Film Atölyesi
Çocuk Fotoğrafçılık Atölyesi

Fotoğrafçılık Kurslarımız Hakkında

 

Fotoğrafçılık Kursu İzmir

Fotoğrafçılık Eğitimi İzmir

Fotoğrafçılık derslerimiz,  ışıkla yazı yazmanın büyülü ve büyük dünyası hakkında  bilgi sahibi olmak ve bilinçlenmek isteyen, amatörce fotoğraf hobilerini daha profesyonelce ve bilinçli şekilde yapmak isteyenler, doğru şekilde daha iyi daha kaliteli fotoğraflar çekmek isteyenler için hazırlanmış bir eğitim seminerleridir.

Teknolojinin gelişmesi ve hayatımızda büyük yer edinmesi, dijital fotoğrafçılığın yaygınlaşması, fotoğrafın karanlık odadan uzaklaşıp daha kolay daha ulaşılır bir hale gelmesi fotoğrafçılığa olan ilgiyi arttırdı ve fotoğrafçılığı popüler bir hobi haline getirdi.

Erturgut Sanat Merkezi olarak fotoğrafçılığı profesyonel bir hobi haline getirmek isteyenlere, doğru teknik bilgilerle sezgileri kaynaştırıp daha etkileyici, estetik yönü güçlü fotoğraflar çekmek isteyenlere bu yolda profesyonel bir yardım sunuyor. Fotoğraf dersleri bilgisayarla yapılan sunumlarla desteklenmekte ve dersler için öğrencilere ders notları verilerek bilginin kalıcılığı sağlanmaktadır. Ayrıca fotoğraf eğitimlerinin gün ve saatleri kursa katılan kişilerle ortak belirlenmekte, çalışanlar için ve kısıtlı zamanları olan, herkese en uygun saatlere göre ayarlanmaktadır.

Fotoğrafçılık Kursu İzmir

Fotoğrafçılık Kursu İzmir

Fotoğrafçılık Kurs Programımız

 

Özel fotoğraf eğitimimizle en fazla 4 kişilik sınıflarda veya tek kişi birebir özel ders olarak yapılan fotoğrafçılık derslerimiz sayesinde fotoğrafçılık eğitmenlerimiz sizinle daha çok ilgileniyor ve bu da fotoğrafçılıkla ilgili konuları daha çabuk daha kolay anlamanızı sağlıyor.

Derslerde fotoğrafın teorisini öğrenirken hemde fotoğrafı ve fotoğrafçılığı uygulamalı olarak öğrendiğiniz bilgileri makina üzerinde uygulayabilirsiniz. Uygulamalı fotoğraf çekim gezimizde öğrendiklerinizi iyice pekiştirebilir, fotoğraf makinanıza olan hakimiyetinizi arttırabilir, çektiğiniz fotoğrafları sınıfla ve eğitmenle paylaşıp tartışma fırsatı bulabilirsiniz.

Fotoğraf Dersi İzmir

Fotoğraf Dersi İzmir

Kurslarımızda öncelikle analog yada dijital makine ayrımı yapmaksızın fotoğraflarla ilgili temel teknikler verilerek fotoğraflamak istediğiniz konuyu doğru şekilde fotoğraflamanızı amaçlar.

Fotoğrafçılık derslerimizde geçmişten günümüze fotoğrafın tarihiyle başlanarak fotoğrafın ve fotoğrafçılığın mantığı anlatılmaktadır. Enstantene, diyafram, ISO gibi temel öğeler öğretilerek fotoğraf makinesi çeşitleri, objektif ve yardımcı ekipmanlar ışık bilgisi, temel kompozisyon ve çekim teknikleri gibi konularla seminere devam edilmektedir.  Fotoğraf eğitiminin teorik kısmının son bulmasının ardından öğrencilerle beraber belirlenen bir yere fotoğraf gezisi düzenlenerek öğrenilen teknik ve teorik bilgileri makine üzerinde uygulamaları sağlanır.

 

Alanında deneyimle eğitmenlerimizden alacağınız fotoğraf kursu sayesinde daha iyi fotoğraflar çekebileceksiniz.

Fotoğrafçılık Dersleri Gün ve Saatleri

Fotoğrafçılık programlarımız için “fotoğraf kursu programı” linkine tıklayınız: Fotoğraf Kursu Programı

izmir-fotoğraf-kursuFotoğrafçılık Eğitimimizde ( Fotoğrafçılık Kursu ) özel dersler haftada 1 gün 40’ar dakkalık  3 dersten oluşmaktaktadır toplamda 12dersten oluşan temel fotoğrafçılık eğitimimiz sizin gereksinimizleriniz doğrultusunda birebir olarak işlenmektedir. 4 hafta şeklinde ilerleyen fotoğrafçılık kurslarımız 4. haftada fotoğrafçılık gezisi yapılacak şekilde uygulamayada gereken vakit ayrılacak şekilde işlenmektedir. Tek kişilik özel ders olarak verilen derslerimiz sayesinde öğretmenin öğrenci ile iletişimi daha sağlıklı olmakta ve dersler daha verimli geçmektedir, ayrıca talebiniz doğrultusunda sınıf fotoğrafçılık dersleri de işlenmektedir. Sınıf derslerimiz de haftada 1 gün, 40’ar dakikalık 3 dersten, toplamda 15 dersten oluşmaktadır, sınıf derslerine katılabilmek için ön kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Sınıf derslerimiz ise toplamda 5 hafta sürmektedir ve aynı şekilde 5. hafta fotoğrafçılık gezisi yapılmaktadır.

Özel fotoğraf eğitimimimizle ( özel fotoğrafçılık kursu ) eğitmenlerimiz sizinle daha çok ilgileniyor ve bu da konuları daha çabuk daha kolay anlamanızı sağlıyor. Derslerde fotoğrafın teorisini öğrenirken hemde uygulamalı olarak öğrendiğiniz bilgileri makina üzerinde uygulayabilirsiniz derslerimizde tam anlamıyla fotoğrafçılığın ne olduğunu nasıl yapıldığını tüm ayrıntılarıyla öğretiyoruz. Ayrıca  uygulamalı çekim gezimizde öğrendiklerinizi iyice pekiştirebilirsiniz.

Alanında deneyimli ve bir çok önemli referansa sahip eğitmenlerimizden alacağınız fotoğraf kursu sayesinde ister hobi amaçlı ister profesyonel olsun daha iyi fotoğraflar çekebileceksiniz.

Tek Kişilik Özel Fotoğrafçılık Derslerinin Avantajları

– Tek kişilik özel fotoğrafçılık derslerinde öğrenmek istediğiniz konu üzerine yoğunlaşabilirsiniz
– Fotoğrafçılık öğretmeni sadece sizinle ilgilenir
– Aklınıza takılan her sorunun cevabını hemen alabilirsiniz
– Ders programı ve dersin ilerleyiş hızı size göre belirlenir
– Topluca yapılan fotoğrafçılık gezilerine katılabilirsiniz
– Fotoğrafçılık dersi gün ve saatleri size göre belirlenir
– Arkadaşlarınızla beraber kendinize özel sınıf oluşturabilirsiniz

Fotoğrafçılık Kursu Etkinlikleri

Fotoğrafçılık kursu öğrencilerimiz, ister sınıf dersi öğrencileri ister bireysel öğrenciler olsun, düzenlenen fotoğrafçılık gezilerimize katılabilirler. Ayrıca sanat merkezimizde düzenlenen tüm aktivitelerde yer alarak aynı zamanda fotoğraf makinalarıyla çekim yapabilirler. Fotoğrafçılık öğrencilerimiz düzenlenen fotoğraf sergilerine de fotoğraflarıyla katılabilirler.

Temel Fotoğrafçılık Atölyesi Programımız

– Fotoğrafçılığa Giriş
Fotoğrafın Öyküsü
Fotoğraf Makinaları ve Türleri
Objektifler ve Türleri
Filtreler
Diğer Yardımcı Ekipmanları
Dijital Fotoğrafçılık

–  Enstantane ve Diyafram İlişkisi
Enstantane ve Diyafram Seçimi
Enstantane ve Diyafram Ayarları
Alan Derinliği

– Işık ve Renk
Işık Bilgisi
Işık Kaynakları
Işık Değerleri
Beyaz Dengesi – ISO Kavramı
Pozlama

– Kompozisyon ve Kadraj
Fotoğrafta Altın Oran
Ünlü Fotoğrafçıların Fotoğraflarının Tartışılması

– Workshop ( Fotoğraf Gezisi )

 İzmir’de Fotoğrafçılık Kursuyla İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Fotoğrafçılık Kursumuzla ilgili ayrıntılı bilgi almak için sanat merkezimizi arayabilirsiniz. Ayrıca fotoğrafçılıkla ilgili ipucu ve yararlı makaleler için “fotoğraf” kategorisine tıklayınız.

İzmir Fotoğrafçılık Kursu, İzmir Fotoğrafçılık Eğitimi Karşıyaka – İzmir Karşıyaka Fotoğrafçılık Kursu

Fotoğrafçılık Kursu İzmir Karşıyaka – Fotoğrafçılık Dersi İzmir – İzmirde Fotoğrafçılık Eğitimi 

erturgut sanat fotoğrafçılık fotoğraf eğitmeni FOTOĞRAFÇILIK fotoğraf atölyesi izmir

fotoğrafçılık kursu izmir bornova
fotoğrafçılık kursu izmir karşıyaka
fotoğrafçılık dersleri
ifod
fotoğrafçılık kursu izmir 2009
fotoğrafçılık kursu izmir balçova
fotoğrafçılık kursu izmir alsancak
fotoğrafçılık kursu izmir ifod

Kurumsal Fotoğrafçılık Atölyelerimizle ilgili ayrıntılı bilgi için mail atınız;

Fotoğraf kursuna ulaşım nasıl oluyor?
Fotoğraf kursumuz İzmir Karşıyaka’dadır. Mavişehir, Bostanlı, Atakent, Çiğli, Alaybey gibi yerlerden yürüyerek gelebileceğiniz gibi, Hatay, Balçova, Narlıdere, Gaziemir, Buca, Bornova, Urla, Aliağa, Menemen, Yeşilyurt, Göztepe, Güzelyalı, Konak, Karabağlar gibi semtlerden de kolayca metroyla, otobüsle, vapurla ulaşabilirsiniz. Ayrıca kursumuza Aydın ve Manisa’dan da gelen bir çok öğrencimiz vardır.